Leylanın Evi Tiyatro Oyunu 17 Aralıkta Aydında! | EgeEtkinlik.com | Fırsat Etkinlikleri | Konserler | Tiyatro | Festival

Leylanın Evi Tiyatro Oyunu 17 Aralıkta Aydında!

Home » Aydın Etkinlikleri » Leylanın Evi Tiyatro Oyunu 17 Aralıkta Aydında!

Yazar: adminbaki | Eklenme: Aralık 6, 2018 Yorum Ekle

Zülfü Livaneli’nin en çok ses getiren Leyla’nın Evi kitabından uyarlanan oyun, 17 Aralık’ta Aydın Kültür Merkezinde izleyicisiyle buluşuyor..

Leyla’nın Evi Tiyatro Oyunu

17 Aralık 2018 – 20:30

Yer: Aydın Kültür Merkezi

Bilet Fiyatları: 67 TL yerine 45 TL

Bilgi & Rezervasyon: 0554 910 2537 Whatsapp (Whatsapp üzerinden rezervasyon alınmaktadır.)

Oyun Hakkında:

Zülfü Livaneli’nin çok sevilen romanından uyarlanan ve dokuz yıldır dokuzyüz oyun boyunca kapalı gişe oynanan “ Leyla’nın Evi”, Nedim Saban’ın yenilenen yorumuyla sahnede! Yeni versiyonun ikinci yönetmenliğini Bülent Seyran üstleniyor.Yaşadığı yalı haksız nedenlerle elinden alınan Leyla, yeni yaşamına Beyoğlu’nun arka sokaklarında, farklı kültürden insanlarla devam etmek zorunda kalır.

İlginizi Çekebilir:  Tuğba Yurt ADÜ Konseri - 03 Mayıs 2019

Yer yer bir hayatta kalma mücadelesi, yer yer bir dostluk hikayesi, yer yer bir müzikal düete dönüşen oyunda Leyla rolünü, usta sanatçı Celile Toyon canlandırıyor. Oyunun müzikleri Zülfü /Ferhat Livaneli’ye, dekor tasarımı Nurullah Tuncer’e ait. Kadroda Ahmet Uz, Dicle Alkan, Fatih Dönmez, Halim Ercan, Meral Asiltürk, Kaan Sevi, Koray Kurt, İsmail Karaer var.

Paylaş:

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın