Şen Makas Tiyatro Oyunu 17-18 Aralıkta İzmirde! | EgeEtkinlik.com | Fırsat Etkinlikleri | Konserler | Tiyatro | Festival

Şen Makas Tiyatro Oyunu 17-18 Aralıkta İzmirde!

Home » Fırsat Etkinlikleri » Şen Makas Tiyatro Oyunu 17-18 Aralıkta İzmirde!

Yazar: adminbaki | Eklenme: Aralık 6, 2018 Yorum Ekle

Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen Şen Makas Tiyatro Oyunu 17 Aralık Pazartesi Günü İzmir AKM, 18 Aralık’ta Salı günü ise Bostanlu Suat Taşer Sahnesinde izmirli tiyatro severlerle buluşacak.

Şen Makas Tiyatro Oyunu

17 Aralık 2018 – 20:30

Yer: İzmir AKM (Atatürk Kültür Merkezi)

Bilet Fiyatı: 78 TL yerine 45 TL

Bilgi ve Rezervasyon: 0554 910 2537 Whatsapp (Whatsapp üzerinden rezervasyon alınmaktadır.)


18 Aralık 2018 – 20:30

Yer: Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu – Karşıyaka

Bilet Fiyatı: 78 TL yerine 45 TL

Bilgi ve Rezervasyon: 0554 910 2537 Whatsapp (Whatsapp üzerinden rezervasyon alınmaktadır.)

Oyun Hakkında:

Tiyatrokare, 18 Şubat tarihinden itibaren Türk Tiyatrosu’nda henüz eşine rastlanmayan bir interaktif komediyi sahnelemeye hazırlanıyor. Şen Makas’ta seyirciler bir kuaför salonundaki olayın tüm ayrıntılarına tanıklık ederek, hem oyuna katılıyorlar, hem katıla katıla gülüyorlar. Kuaför salonuna sızan katili oyunculara soru sorarak belirleyen seyircinin oy oranına göre oyunun sonu değişiyor. Her gece farklı oyun oynanıyor.

‘Amerikan Tiyatro Tarihi’nin En Uzun Süreli Oynanan Oyunu’ olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen “ŞEN MAKAS”,  Boston’da 1979 yılından bu yana aralıksız olarak perde açıyor. Oyun, Charlie Chaplin Komedi Ödülü alan tek oyun olma özelliğine sahip. Dünyanın tüm ülkelerinde yıllarca sahnelenen oyun, 1997 yılında Tiyatrokare’ de büyük başarıyla sahnelenmişti.

İlginizi Çekebilir:  Wings For Life World Run İzmir 2019

Oyunun sosyal medya kullanımının yoğunlaştırıldığı yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yepyeni bir yorumla Schwarzkopf  ana sponsorluğunda sahneleniyor. Özgür Yetkinoğlu’nun uyarladığı oyunda, geçtiğimiz yıl Tiyatrokare’nin “Ahududu” oyunuyla sahneye dönen Nurseli İdiz, şen bir dul kadını oynuyor. Nurseli İdiz, Veysel Diker, Tuğçe Kıltaç, Cem Güler’i sorgulayarak suçluyu bulmaya çalışıyorlar. Ünlü sunucu Jess Molho’dan da yardım alarak çözülen cinayetin komiseri ise Özgür Yetkinoğlu.

Cep telefonlarının açık kaldığı “Şen Makas”ın dekor tasarımı Anıl Ateş Işık, ışık tasarımı Mustafa Bal, kostüm tasarımı Günnur Çaras, özgün müziği  Flört Grubu’ndan Çağatay Kehribar ve Bülent Güven, koreografisi Ayşegül Sünnetçioğlu’na ait. Paul Portner’in yazdığı, Nedim Saban’ın yönettiği komedinin yardımcı yönetmeni Ebru Saçar Aktaş.

Paylaş:

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın