Güzelbahçe’deki Keşfetmek İsteyeceğiniz 5 Tematik Pazar | EgeEtkinlik.com | Fırsat Etkinlikleri | Konserler | Tiyatro | Festival

Güzelbahçe’deki Keşfetmek İsteyeceğiniz 5 Tematik Pazar

Home » Gezi » Güzelbahçe’deki Keşfetmek İsteyeceğiniz 5 Tematik Pazar

Yazar: adminugur | Eklenme: Aralık 21, 2018 1 Yorum

güzelbahçe-tematik-pazarları

Tematik Pazar Nedir?

Tematik pazarlar, belediyenin tahsis ettiği alanlarda, üreticinin tüketiciye direkt olarak hizmet sunduğu pazarlardır. Bu pazarlar mevsimden mevsime, her hafta veya özel günlerde olabilir. Pazarlarda genel olarak yöresel yemekler, yetiştirilen ürünler ve el işleri satılır. Bu pazarlar hem yöreyi tanıtmaya hem de ev ekonomisine yardımcı olurlar.

Not: Pazarların belediye tarafından veya bazı nedenlerden dolayı günlerinde ve yerlerinde değişiklik olabilir.

Edit: Uyarı üzerine, Yelki Pazarı’nın cumartesi olan gününü pazar olarak değiştirdik. Güzelbahçe Cumartesi Pazarı’na ise konum ekledik. Uyarısı için Ali Aksay adlı takipçimize teşekkür ederiz.

YELKİ PAZARI

Yelki Yöresel Pazarı, Güzelbahçe’nin şehir merkezine 30 km mesafede yer alan Yelki Mahallesinde pazar günleri kurulur. Güzelbahçe Kent Konseyi ve Yelki Çevre ve Gençliği Koruma Derneği’nin yoğun çalışmaları üzerine Güzelbahçe Belediyesi’nin de desteğini alarak yerel üreticilere kapılarını açmıştır. Pazar,yöre halkına, özellikle üretici kadınlara ev ekonomisine destek olmaları ve yöresel lezzetleri tanıtmaları amacıyla kurulmuştur. Pazarda yöre halkının yetiştirdiği gıda ürünlerinin yanı sıra el işlemeleri de ilgi görmektedir. Yöresel yemeklerin lezzetini daha iyi almanız için tok gitmemenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir:  Gökhan Tepe Kütahya Konseri - 4 Mayıs 2019 - Ücretsiz

YAKA OTANTİK PAZARI

Yaka Otantik Pazarı, Güzelbahçe’nin Yaka Mahallesi’nde pazar günleri kurulur. Yerel üreticiye destek olmak için kurulmuştur. Pazarda envai çeşit ürün bulunmaktadır. Bilhassa portakal suyu ve gözleme yemeniz tavsiye olunur.

GECE PAZARI

Güzelbahçe Gece Pazarı, Yalı Mahallesi’nde vapur iskelesinin bulunduğu alanda açılır. Haziranın ikinci haftasından Eylül’ün ikinci haftasına kadar yaz boyunca sürer. Gece Pazarı adından da anlaşıldığı üzere akşam 18.00 ile 02.00 saatleri arası faaliyet göstermektedir. Pazarda bir kısmı kapalı olup 150 kadar stant olabilmektedir. Özellikle yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Açılış zamanlarında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Sizde gündüzleri denizin keyfini çıkarıp akşamları da pazarda yeni şeyler keşfetmek isterseniz Gece Pazarı’na bekleriz.

SALI HALK PAZARI

Güzelbahçe’nin Yalı Mahallesi’nde salı günleri kurulur. Kapalı pazar yeridir. Yerel üreticinin satış yaptığı küçük bir pazar yeridir.

CUMARTESİ HALK PAZARI

Cumartesi günleri Güzelbahçe’nin Çelebi Mahallesi’nde açık alana kurulmaktadır.

Paylaş:

Etiketler: , , , , , ,

Yorumlanan Güzelbahçe’deki Keşfetmek İsteyeceğiniz 5 Tematik Pazar

  1. Ali Aksay   Aralık 21, 2018 at 6:06 pm

    Yelki Yöresel Pazarı Cumartesi değil Pazar günüdür.Cumartesi günü Yelki’de normal halk pazarı kurulmaktadır.Kapalı alanda kuruluyor dediğiniz Güzelbahçe Cumartesi pazarı ise Çelebi mahallesinde açık alanda kurulmaktadır.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın