Carar Ana’nın Tüfekleri Tiyatro Oyunu – 9 Mart 2019 | EgeEtkinlik.com | Fırsat Etkinlikleri | Konserler | Tiyatro | Festival

Carar Ana’nın Tüfekleri Tiyatro Oyunu – 9 Mart 2019

Home » 2019 Etkinlikleri » Carar Ana’nın Tüfekleri Tiyatro Oyunu – 9 Mart 2019

Yazar: adminbaki | Eklenme: Şubat 25, 2019 Yorum Ekle

İmece Oyuncuları tarafından sahnelenen Carar Ana’nın Tüfekleri tiyatro oyunu, 9 Mart’ta Nazım Hikmet Kültür Merkezinde sahnelenecek.

Oyun Hakkında:

Oyun, İspanya iç savaşı döneminde küçük bir balıkçı köyünde geçmektedir.

1936 yılında demokratik yollarla iktidara gelen ” İspanya Sosyalist Partisi ” ve ” İspanya Komünist Partisi” nin oluşturduğu halk cephesi iktidardayken, General Franco tarafından cumhuriyete karşı bir ayaklanma başlatılır. Franco’nun, büyük toprak sahipleriyle birlikte yaptığı zulüm ile halk cephesinin mücadelesi tıpkı bizim gibi Carrar Ana’yı da taraf ya da bitaraf olmak üzerinden konumlandırmaktadır. Tarafsız olmanın, zulme karşı olmak olmadığını, aksine zulmedene hizmet ettiğini Carrar Ana ‘ nın cepheden gelen kardeşi Pedro ile diyaloglarında usta kalemiyle ele alan Brecht, bizi diyalektik tiyatronun gözlemcisi olmaya davet ediyor.

İlginizi Çekebilir:  GezginFest İzmir 2019 - 16/18 Ağustos

Biletlerinizi dilerseniz gişeden alıp, İZETAJ ayrıcalığıyla sadece 5 TL farkla ev ve işyeri adreslerinizekadar getiriyoruz.
Detaylar ve Rezervasyon için: 0554 910 2537 (WHATSAPP)

Carar Ana’nın Tüfekleri Tiyatro Oyunu

9 Mart 2019 – 20:00
Yer: Nazım Hikmet Kültür Merkezi Konak Sahnesi-Kemeraltı/İzmir
Bilet Fiyatları: 15 TL
Biletler Biletiva.com’da!

Paylaş:

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın