Metin & Kemal Kahraman Konseri – Aydın – 06 Nisan 2019 | EgeEtkinlik.com | Fırsat Etkinlikleri | Konserler | Tiyatro | Festival

Metin & Kemal Kahraman Konseri – Aydın – 06 Nisan 2019

Home » 2019 Etkinlikleri » Metin & Kemal Kahraman Konseri – Aydın – 06 Nisan 2019

Yazar: adminugur | Eklenme: 12 Mart 2019 Yorum Ekle

Zaza müziğinin en iyi temsilcilerinden Metin ve Kemal Kahraman kardeşler, 06 Nisan tarihinde Aydın Kültür Merkezi’n de en beğenilen şarkılarını seslendirecekler.

Konserde Viyolada Umut Kahraman, ve kemanda Ahmet Tirgil Kahraman kardeşlere eşlik edecek. Konserde Dün bugüne albümlerinde yer alan eserlerin yanı sıra henüz gün yüzüne çıkmamış eserlere de yer verecekler.

Deniz Koydum Adını, Meyman, Dewrano, Xece gibi sevilen şarkılarının yanı sıra, tematik albüm repertuvarlarıyla, 20 yıllık bir müzik hayatını geride bırakan Metin-Kemal Kahraman, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları ve Maviş Güneşer‘in solist olarak yer aldığı, Dersim ağıtlarından oluşan ‘ŞüaréDılgırani/ Küskün Ağıtlar“ isimli, yeni bir albümü önümüzdeki günlerde yayınlanacak. 

İlginizi Çekebilir:  İzmir Alevi Festivali 2019

Albümde, Dersim’in siyasi tarihinden kesitleri ağıtlar yoluyla özetleyen bu albümde, Çanakkale Savaşı, Rus Harbi, 1938 katliamı, Kore Savaşı gibi sarsıcı toplumsal gelişmeler karşısında Dersim’in siyasi duruşuna açıklık getiren ağıtlara yer veriliyor.

Metin ve Kemal Kahraman Konseri
06 Mart 2019 – 20:30
Yer: Aydın Kültür Merkezi, Aydın
Bilet Fiyatları: 1.Kategori: 60.00 TL
2.Kategori: 45.00 TL

Paylaş:

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın