Her Pazar İzmir Çıkışlı Kuşadası Efes Meryem Ana ve Şirince Turu 2019 | EgeEtkinlik.com | Fırsat Etkinlikleri | Konserler | Tiyatro | Festival

Her Pazar İzmir Çıkışlı Kuşadası Efes Meryem Ana ve Şirince Turu 2019

Home » 2019 Etkinlikleri » Her Pazar İzmir Çıkışlı Kuşadası Efes Meryem Ana ve Şirince Turu 2019

Yazar: adminbaki | Eklenme: 13 Mart 2019 Yorum Ekle

İzmirden her pazar Meryem Ana,Efes,Şirince ve Kuşadasına Günübirlik gidiyoruz..

Kuran’ı Kerim’de 36 kez ismi anılan Meryemana’nın şifalı suyunu içmeye, Yeryüzüne çıkartılan en güzel eserlerden harabeleri Efes Antik kentini görmeye, Şirince’nin taşlı ve dar sokaklarında alışveriş yaparken kaybolmaya ve Kuşadasında keyifli zamanlar geçirmeye davet ediyoruz..

Tur Programımız Aşağıdadır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*Otobüs ile ulaşım
*Rehberlik Hizmeti
*Çevre gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
*Müze ve Ören yeri girişleri
*Öğle yemeği
*Yemekte alınan içecekler

İzmir Çıkışlı Kuşadası Efes Meryem Ana ve Şirince Turu
Tarih: 2019 yılı boyunca Her Pazar
Otobüs Kalkış Noktaları: Fahrettin Altay Metro Önü,Bornova Metro Önü
Ücret: 79 TL
Rezervasyon: 0554 910 2537 (Whatsapp)

EFES ŞİRİNCE MERYEMANA TURU

Tur Programı

Sabah
08:00’de
FAHRETTIN ALTAY METRO , 08:40 Bornova E.Ü.H. önü, önünden misafirlerimizi aldıktan sonra hareket ediyoruz. Bülbül Dağı’nda bulunan Meryemana Evi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kuran’ı Kerim’de 36 kez ismi anılan Meryemana’nın son yıllarını geçirdiği bu mekanda ziyaretimizi yapıp şifalı çeşmelerinden suyumuzu içtikten sonra buradan ayrılıyoruz. Yeryüzüne çıkartılan en güzel eserlerden biri olan Efes Harabeleri’ne gidiyoruz. Kentin iki giriş kapısı vardır üst kapıdan Magnesia Kapısı’ndan girerek Devlet Agora’sına geçiyoruz. Ortasında Mısır Tanrıçası İsis adına yapılmış tapınağın temellerini göreceğiz. Sonra sırasıyla Odeion,Varius Hamamları, Agustus Tapınağı, Domıtıon Yolu , Gaius Memnus Anıtı , Küretler Caddesi, Herakles Kapısı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Yamaç Evleri, Roma Hamamı , Celsus Kütüphanesi, Ticaret Agorası, Arcadiane  Caddesi, Tiyatro’yu Efes Antik Kenti’nde görüyoruz. Efes’ten ayrıldıktan sonra tarihi ve mimari dokusuyla görülmeye değer güzellikteki  Şirince’ye gidiyoruz.  Öğle yemeğimizi köylü hanımların ellerinden çıkan gözleme ve yerel yemeklerle alıp Şirince’nin sokakları ve kiliselerini geziyoruz.  Dar ve taşlı sokaklarında alışveriş ve keyif yaptıktan yola çıkıyor ve yol üstünde şirin Selçuk’ta kısa bir tur yapıp sonra dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı’ndan geriye kalanları yerinde görmek üzere hareket ediyoruz.  Daha sonra Kuşadası’na geçeceğiz. Burada kısa bir serbest zaman alıyoruz serbest zaman sonrasında  geri dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yolda gerekli molaları verdikten sonra akşam saatlerinde İzmir’e dönüyoruz. Bir dahaki UNIEXPRESS TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere siz misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Menderes Uluslararası Mandalina Çiçeği Festivali 2019

Paylaş:

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın