Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Tiyatro Oyunu – 16 Nisan 2019 | EgeEtkinlik.com | Fırsat Etkinlikleri | Konserler | Tiyatro | Festival

Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Tiyatro Oyunu – 16 Nisan 2019

Home » 2019 Etkinlikleri » Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Tiyatro Oyunu – 16 Nisan 2019

Yazar: adminugur | Eklenme: Nisan 5, 2019 Yorum Ekle

Haldun Taner’in yazdığı Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Tiyatro Oyunu, 16 Nisan’da Narlıdere AKM’de tiyatro severlerle buluşacak.

Oyunda, aynı sokakta doğup büyüyen Efruz ve Vicdani’nin, doğumdan okul çağına, askerlikten çalışma hayatına kadar olan yaşantıları ele alınır. Efruz zengin, Vicdani ise orta halli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelirler. Efruz’un annesi sağlıklı bir doğum yaparken, Vicdani’nin annesi doğumdan kısa bir süre sonra ölür. Efruz anne sütüyle, Vicdani ise su karışmış sokak sütüyle büyür. Daha bebeklikten başlayan bu adaletsizlik, ilerleyen yaşlarında da hep karşılarına çıkacaktır. Efruz ne kadar kurnaz ve çıkarcı ise Vicdani de bir o kadar dürüst ve çalışkandır. 

Bu oyunda, iki zıt karakterin, birbirlerinin hayatlarındaki, hatta ülke yönetimine kadar uzanan rolleri, halkın bu karakterlere karşı tutumu, hâlâ güncelliğini koruyan acıklı bir güldürü olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyunda, ülkenin ve insanın çıkarlarını bireysel çıkarların önüne geçirememiş, başarısız bir toplumun görüntüsü sergilenmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Pink Martini İzmir Konseri - 17 Mayıs 2019

Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Tiyatro Oyunu
16 Nisan 2019 – 20:00
Yer: Narlıdere AKM
Bilet Fiyatları: 30,00 TL
Biletler Gişe ve biletinial.com’da

Paylaş:
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın