basvuru.kocaeli.edu.tr Personel alımı başvuru nasıl yapılır? | EgeEtkinlik.com 2022

basvuru.kocaeli.edu.tr Personel alımı başvuru nasıl yapılır?

Home » 2021 Etkinlikleri » basvuru.kocaeli.edu.tr Personel alımı başvuru nasıl yapılır?

Yorum Ekle

Kocaeli Üniversitesi 4B Sözleşmeli Personel alımı yapacak. Peki hemşire, sağlık personeli için başvuru nasıl yapılır?, Başvuru ne zaman?, Başvuru formu nasıl doldurulur?, Kimler başvuru yapabilir?, Online başvuru nasıl yapılacak?, Başvuru belgeleri nelerdir?, Başvuru sonuçları için işte detaylar;

Kocaeli Üniversitesi yayınladığı ilan ile sözleşmeli personel alacağını duyurdu.

Ünivesite personel istihdamı için Hemşire, Laborant, Röntgen Teknisyeni, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Personeli, Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti alacak. Başvurular 22 Mart 2021 tarihine kadar sürecek.

Kocaeli Ünivesitesi Personel Alımı Başvurusu nasıl yapılır?

 1. Başvuru yapmak için öncelikle buradan tıklayarak başvuru sayfasına ulaşın.
 2. Açılan sayfada 4B Sözleşmeli Personel Alımı yazan yeşil butona tıklayın.
 3. Sonraki sayfada size personel alımı ile ilgili bilgiler verilmiştir. Onaylayarak Başvur butonundan devam edin.
 4. Başvuru sayfasında sizden Kimlik Bilgileri, İletişim Bilgileri, Başvuru yapacağınız birimle ilgili, Eğitim Bilgieri, Sınav Bilgileri, Daha önce görev yaptığınız görevler ve yüklenmesi gereken belgeler istenecektir.
 5. Gerekli yerleri doldurduktan sonra Başvur butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvuru Takibi ve Güncelleme Nasıl Yapılır?

Başvurunuz durumunu ve başvuru tarihinin son gününe kadar güncelleme yapmak isterseniz buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Üniversitemiz birimlerinin personel ihtiyacının karşılanması amacıyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre Üniversitemiz birimlerinde görevlendirilmek üzere KPSS (B) gurubu puan sırasına konulmak kaydıyla (Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti unvanlı pozisyon için sınav şartı aranmamaktadır.) sözleşmeli personel istihdamı yapılacaktır.

ARANILAN GENEL KOŞULLAR

A- Başvuru yapacak adaylarda, öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’ınci maddesindeki aşağıda belirtilen Genel Şartlar aranır.

1) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

2) Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.

3) Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak.

4) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

5) 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak.

6) Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

B- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

C- Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

D- 2020 KPSS (B) grubu sınavlardan

lisans mezunları için KPSS P3

önlisans mezunları için KPSS P93

lise mezunları için KPSS P94

puanı esas alınacaktır.

E- KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanıp göreve başlatılacak olanlar, istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır.

İlginizi Çekebilir:  GSB Personel Alımı Başvuru Formu 2022

F- Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır.

G- Hemşire unvanına Hemşirelik bölümüne eşdeğer diğer bölüm mezunları başvuru yapamaz.

H- Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti pozisyonuna başvuran adaylarda KPSS sınav şartı aranmamakla birlikte başvuruda bulunan adayların sayısı ilanda belirtilen sayıdan fazla olması durumunda, adaylar lisans diploması puan üstünlüğü (diploma puanları eşit olduğu takdirde mezuniyet tarihi önce olan adaya hak verilecektir) ile alınacaktır. Göreve başlayan adaylar dışarıda kazanç getirici başka bir iş yapamayacaktır.

ONLİNE BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. 1 adet fotoğraf

2. 2020 KPSS sonuç belgesi fotokopisi

3. Diplomanın önlü arkalı fotokopisi veya E-devletten alınan barkodlu mezuniyet belgesi

4. Nüfus cüzdanı fotokopisi,

5. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (E-devlet ten alınan)

6. Adli sicil kaydı örneği (E-devlet ten alınan)

7. Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti için lisans mezuniyet puanı belirtir belge

8. Başvuru formu

9. Ek-Belge: Başvurulan unvanda eğitim belgesi, sertifika veya çalışma belgesi istenmiş ise fotokopisi

BAŞVURU YERİ VE ZAMANI

Adayların, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde basvuru.kocaeli.edu.tr internet adresinden online olarak başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru süresinin son günü resmi tatil gününe rastlaması halinde takip eden iş günü saat 23:59’a kadar müracaat kabul edilecektir. Süresinde yapılamayan veya sistemde meydana gelen gecikmeler sebebiyle geç yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Üniversitemize bu ilanın yayımından önce yapılmış bulunan müracaatlar geçersiz olup, söz konusu iş talepleri hakkında her hangi bir işlem yapılmayacaktır.

Başvuru yaparken tereddüde düşülmesi halinde basvuru@kocaeli.edu.tr adresine mail gönderebilirler.

Adaylar sadece tek bir unvan için kadro no belirterek başvuru yapacaklardır. Birden fazla kadro nolu unvana başvuru yapılması halinde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.

Adaylar Personel Başvuru Sisteminden Başvuru numaraları ile tamamladıkları başvurularının durumunu takip edebilirler.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI

Değerlendirmeler (Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti hariç) KPSS puan sıralamasıyla yapılacak olup, KPSS puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibariyle mezuniyet tarihi önce olan, bunun da aynı olması halinde doğum tarihi önce olan adaya öncelik tanınır. Asil adaylardan başvuru olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan atama yapılacaktır. Atanmaya hak kazanan adayların isim listeleri, işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zamanı www.kocaeli.edu.tr/duyurular.php adresinden ilan edilecektir. Bu ilan atanmaya hak kazanan adaylar için tebliğ mahiyetinde olup, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

NOT:

Başvuru sırasında oluşabilecek teknik sorunlar için basvuru@kocaeli.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş:

 • Burhaniye Zeytinli Rock Festivali 2022

  Balıkesir Burhaniye Zeytinli Rock Festivali ne zaman, nerede, saat kaçta, yeni yeri, Burhaniye Sahil, Zeytinli rock festivali konserleri, Burhaniye Belediyesi, Milyon Yapım, ZRF2022, zeytinli rock festivali indirimli fırsat bileti satın al, bilet fiyatları, Balıkesir festivalleri için detaylar burada. Zeytinli Rock Festivali 17, 18, 19, 20, 21 Ağustos 2022 tarihlerinde Balıkesir Burhaniye’de sahilinde gerçekleşecek. Zeytinli Rock Festivali ihalesini bu sene Burhaniye Belediyesi kazandı. Bu büyük festivale ev sahipliği yapacak olan Burhaniye sahil gerçekleşecek festival için hazırlıklar başladı. Birbirinden özel konserlerin organize edileceği festivalin biletleri de satışa sunuldu. Her sene binlerce kişinin heyecanla beklediği, günler öncesinden biletlerinin tükendiği Burhaniye Zeytinli Rock Festivalini kaçırmayın. Burhaniye Zeytinli Rock Festivali Tarih: 17, 18, 19, 20, 21 Ağustos 2022 Yer: Burhaniye Sahili, Balıkesir Festival herkese açık ve ücretsizdir. Bilet Satın Almak için tıklayın. İzmir’deki Yeni Etkinliklerden Haberdar Olmak İçin TELEGRAM Kanalımıza Katılın. https://t.me/egeetkinlikcom

 • Emekli Promosyon İptal Etme, Emekli Maaşı Taşıma Nasıl Yapılır?

  Emekli Promosyon iptal etme nasıl yapılır?, Banka Emekli maaşı taşıma 2022, Ziraat, Garanti, Denizbank, Yapı Kredi, Vakıfbank, İş Bankası, TEB, Akbank, PTT promosyon iptali dilekçesi başvuru, devretme, 3 yıl dolmadan emekli maaşı taşıma En Yüksek Promosyon veren bankalar başvuru, emekli promosyon sorgulama için detaylar burada. Emekli maaşını başka bankaya taşıyarak promosyon almak isteyen emekli vatandaşlar, maaş taşıma ve promosyon iptalinin nasıl olduğunu merak ediyor. Her sene başında bankalar promosyon yarışını giriyor ve emeklilerin maaşlarını kendi bankalarına taşımaları için vatandaşlara bir kereye mahsus belirli tutarlarda ödemeler yapıyor. Bu promosyonlardan yararlanmak isteyen emekli vatandaşlar, bağlı bulundukları bankadan promosyon iptalini yaparak yeni bankaya geçmek istiyor. Emekli Promosyon İptali Nasıl Yapılır? Emekli maaşlarını aldıkları bankadan başka bankaya geçerek promosyon almak isteyen vatandaşlar, geçmek istedikleri bankaya giderek başvuru yapabilir, bir form doldurduktan sonra geçiş işlemleri otomatik yapılır. Eğer, mevcut bankanızdaki promosyon süresi olan 3 senelik süreniz dolmadı ise ve iptal etmek istiyorsanız, kalan süre boyunca sizden promosyon bedeli keseliyor. Mesela 1.800 TL promosyon aldınız ve promosyon sürenizin dolmasına henüz 12 ay varsa, aldığınız promosyon bedeli 36 aya bölündükten sonra, kalan sürenizin çarpımı kadar sizden kesinti yapılıyor. 1.800/36*12 = 600 TL ‘lik bir kesinti gerçekleşecek. Emekli Promosyon Sorgulama Emekli promosyon sürenizin ne zaman bittiğini öğrenmek için ilgili bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • İzmir Tarım Fuarı İş İlanları Başvuru 2022

  İzmir Tarım Fuarı iş başvurusu nasıl yapılır?, İzmir Hayvancılık Fuarı temizlik personeli alımı başvuru şartları, başvuru formu 2022, Agroexpo fuar iş ilanları, Gaziemir Fuar İzmir, Bizizmir.com Askıda iş ilanları, İşkur fuar eleman alımı için başvuru detayları burada. Gaziemir Fuar İzmir merkezinde bu sene 17.si gerçekleşecek İzmir Tarım Fuarı AgroExpo personel alımı yapacak. Fuarda çalışmak isteyen bir çok kişi başvurunun nasıl yapılacağını merak ediyor. 2 – 6 Şubat 2022 tarihlerinde İzmir Tarım Fuarında çalışacak personeller alınacak. Türkiye’nin en büyük Tarım Fuarı özelliği taşıyan fuar için İşkur üzerinden yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Tarım Makinası, Traktör, Tohum, Gübre Sulama, Bitki Besleme, Hayvancılık sektörünün son teknoloji ürünlerinin sergileneceği fuarda sizde çalışmak istiyorsanız, işkur ilanına aşağıdan bulabilir ve şartları görebilirsiniz. İzmir Tarım Fuarı İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir Tarım ve Hayvancılık Fuarında çalışmak isteyen adaylar, başvurularını ikuser@izmirfair.com.tr mail adresine veya aşağıdaki linke tıklayarak yapabilirler. https://www.bizizmir.com/tr/Askidais Bizizmir.com adresinde iş başvuruları henüz yayınlanmadıysa, mail adresi üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İzmir Tarım Fuarı Personel Alımı İlanı için tıklayın. Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Tesla Türkiye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Tesla Türkiye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?, 2022 Tesla İstanbul iş ilanları, Elon Musk Tesla şarj istasyonu personel alımı başvuru şartları, başvuru formu, Tesla Mağaza Müdürü için başvuru detayları burada. Dünyaca ünlü elektrikli araç üreticisi Tesla Türkiye pazarına resmen giriş yaptı. Tesla Türkiye İstanbul’da çalışmak isteyen bir çok kişi iş başvurusunun nasıl yapıldığını araştırıyor. Elon Musk’ın kurucusu olan Tesla İstanbul’da açacağı mağazalar ve 10 ayrı noktada kuracağı istasyonlar için personel ilanlarını açmaya başladı. Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra Türkiye pazarına girmeye karar veren Elon Musk girişimlerini hızlandırdı ve iş ilanlarını duyurdu. Şirketin resmi websitesi üzerinden açılan ilanla Türkiye’ye giriş yapacağını resmen duyurmuş oldu. İsteyen online olarak iş başvuru yapabilecek. Süper Şarj İstasyonlarının kurulacağı iller: İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (Sakarya), İzmir ve Konya Bu iller içinde yakın zamanda iş ilanları yayınlanması bekleniyor. Tesla Türkiye İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Tesla tarafından açılacak Mağazalarda ve şarj istasyonları için çalışacak eleman başvurularını aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilir ve başvuru yapabilirsiniz. https://www.tesla.com/careers/search/?country=TR Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Isparta İşkur TYP Alımı Başvuru 2022

  Isparta İşkur TYP Alımı başvurusu nasıl yapılır?, MEB Isparta typ alımı ilanları 2022, Okullara temizlik personeli, güvenlik görevlisi iş başvuru şartları, başvuru formu, isparta,meb.gov.tr MEB işçi alımı ne zaman?, Isparta Merkez Milli Eğitim Müdürlüğü TYP alımı başvuru kura sonuçları isim listesi için başvuru detayları burada. Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından işkur üzerinden Isparta TYP alımı devam ediyor. TYP iş başvurusu yapmak isteyen adaylar başvurunun ne zaman ve nasıl yapılacağını merak ediyor. MEB tarafından okullarda çalıştırılmak üzere temizlik ve güvenlik görevlisi alımı yapılıyor. Isparta’da okullarda çalışmak isteyen İŞKUR üzerinden başvuru yapabiliyor. İŞKUR’un Typ alımı için açtığı özel sayfa ile sorgulama yapılarak iş ilanlarına ulaşılabiliyor. Isparta’da oturan herkes bu ilanlara başvuru yapabiliyor. Çalışma süresi 7,5 saat olan TYP alımlarında görevliler, çevre temizliği, park düzenlemesi ve bakım onarım gibi işlerde çalışıyor. Ayrıca güvenlik görevlisi alımları da yapılıyor. Isparta TYP alımı yapılacak ilçeler Isparta Merkez Aksu Atabey Eğirdir Gelendost Gönen Keçiborlu Senirkent Sütçüler Şarkikaraağaç Uluborlu Yalvaç Yenişarbademli Isparta İşkur TYP Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TYP alımları İşkur üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx İşkur sitesine girdikten sonra giriş yapıp, üyelik kaydı oluşturmalısınız. Eğer üyeliğiniz var ise giriş yaparak yukarıdaki link üzerinden Başvuru Yapılacak İl bölümünden Isparta ilini seçin ve ARA tuşuna basın. Aşağıda iş ilanları çıkacaktır. Isparta İşkur TYP Alımı Başvuru Kura Sonuçları İŞKUR üzerinden yayınlanan TYP alımlarına başvuru yaptıysanız, başvurular alındıktan sonra kura sonuçları isparta.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. Kura isim listesinde ismini olan adaylar iş başı yapacak. Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • GSB Personel Alımı Başvuru Formu 2022

  Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır?, GSB personel, eleman, psikolog, gençlik çalışanı, spor uzmanı, yurt yönetim personeli başvuru şartları, başvuru formu 2022, GSB başvuru ne zaman?, son gün?, başvuru sonuçları için başvuru detayları burada. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sözleşmeli personel alımı yapılacak. GSB iş başvurusu yapmak isteyen adaylar, başvurunun nasıl yapılacağını merak ediyor. GSB alımı yapacağı pozisyonlar ve kontejanları şu şekildedir; 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı, 652 yurt yönetim personeli Bakanlı toplamda 1575 sözleşmeli personel alımı yapacak. Spor Uzmanı, Psikolog ve Gençlik Çalışanı için başvurular 28 Ocak 2022 Cuma gününe kadar alınacak olup, Yurt Yönetim Personeli için başvurular ise 31 Ocak – 4 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular online olarak alınacak. GSB Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak alımlar için başvuru şartlarını aşağıdaki linkler üzerinden öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Spor Uzmanı, Psikolog ve Gençlik Çalışanı Alımı Başvuru Formu https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=17e71737-a78b-4b64-a6ab-7e354529e82f Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvuru Formu https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=f83b6d7d-f691-4f4f-ad10-3943bf0baf4e Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Adana Portakal Çiçeği Festivali 2022

  Adana Portakal Çiçeği Festivali ne zaman, nerede, saat kaçta, hangi gün?, konserler, festival programı, Uluslararası Adana Büyükşehir Belediyesi Portakal Çiçeği Karnavalı 2022, Haluk Levent Konseri, Kostüm Yarışması hakkında için festival detayları burada. Adana Portakal Çiçeği Karnavalı onuncu kez Uluslararası düzeyde 23 – 27 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen festivali Brezilya’daki Rio karnavalını aratmayan kortejiyle ön plana çıkıyor. Her yıl farklı tema ve etkinlikler ile gerçekleşen festivale Türkiye’nin dört bir tarafından ziyaretçi akın ediyor. Festivale her yıl 1 milyondan fazla kişi katılıyor. Portakal Çiçeği Karnavalı Su ve Doğa Temalı yarışmaları, birbirinden ünlü sanatçıların konserleri ve çok beğenilen kortejiyle sizleri bu sene de Adana’ya davet ediyor. Adana Portakal Çiçeği Karnavalı Tarih: 23 – 27 Mart 2022 Yer: Adana Festival herkese açık ve ücretsizdir. Festival programını öğrenmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. ADANA’daki Yeni Etkinliklerden Haberdar Olmak İçin yeni açılan TELEGRAM Kanalımıza Katılın. https://t.me/akdenizetkinlik

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakliye Desteği Başvuru 2022

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakliye desteği başvurusu nasıl yapılır?, İZBB Tunç Soyer Nakliye yardımı başvuru formu, başvuru şartları 2022, ev taşıma yardımı nasıl alınır?, Nakliye parası, öğrenci yardımı için başvuru detayları burada. İzmir Büyükşehir Belediyesi öğrencilere nakliye desteği verecek. Nakliye desteği almak isteyen öğrenciler başvurunun nasıl yapılacağını merak ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Tunç Soyer, İzmir’de okuyan üniversite öğrencilerine nakli yardımı vereceğini duyurdu. Son zamanlarda artan fiyatlar nedeniyle zorluk çeken öğrencilere evlerini taşımalarını halinde Büyükşehir yardım edecek. Belediye, isteğe bağlı olarak isteyen her öğrenciye araç ve şoför desteğinde bulunacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakliye Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine sağlanacak nakliye desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler, 444 40 35 numaralı telefonu arayarak veya aşağıdaki başvuru formunu doldurarak nakliye yardımı isteyebilirler. https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruKayit Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Ahbap Kira Yardımı Başvurusu 2022

  Ahbap Kira yardımı başvurusu nasıl yapılır?, Ahbap Derneği Kira Desteği başvuru formu, başvuru şartları 2022, Haluk Levent ev dükkan Kirası yardımı başvurusu ne zaman?, Ahbap Platformu yardım almak istiyorum, 2000 tl kira yardımı nasıl alınır?, 2 bin tl kira desteği müracaat için başvuru detaylar burada. Ahbap Derneği ailelere kira yardımı yapacağını açıkladı. Kira desteği almak isteyen vatandaşlar başvurunun ne zaman ve nasıl yapılacağını merak ediyor. Haluk Levent tarafından kurulan ve bir çok kişiye sosyal yardım elini uzatan Ahbap Derneği bu kez de kiracılara destekte bulunacak. Son zamanlarda artan kiralar nedeniyle ev kiralarını ödemeyen 2000 aileye 2.500 TL yardım yapılacak. Başvurular online olarak alınacak. Kira desteğinden dar gelirli ve kirasını ödemeyen vatandaşlar faydalanabilecek. Ahbap Derneği Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ahbap Derneği tarafından verilecek kira yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar için başvurular yakın zamanda başlayacak. Başvurular başladığında başvuru linki buraya eklenecektir. Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Datça Badem Çiçeği Festivali 2022

  Muğla Datça Badem Çiçeği Festivali ne zaman, nerede, saat kaçta?, Datça Belediyesi Datça Badem Çiçeği Festivali olacak mı?, iptal mi oldu?, 2022 festival programı, Datça Konserleri için detaylar burada. Muğla Datça Belediyesi tarafından organize edilen Badem Çiçeği Festivali ile açıklama yapıldı. Açıklama sonrası festival meraklıları festival olacak mı, iptal mi oldu diye merak etti. Her yıl Şubat ayında gerçekleşen ve binlerce kişiyi Datça’ya çeken festivalde sürpriz bir gelişme yaşandı. Korona virüs nedeniyle artan vakalar sebebiyle Datça Belediyesi festival ile ilgili duyuru yayınladı. Datça Belediyesi Badem Çiçeği Festivali Hakkında Açıklaması: Sevgili Badem Çiçeği Dostları,2018 yılından bu yana her yıl, baharı müjdeleyen badem çiçeklerinin açmasını “Datça Badem Çiçeği Festivali” adıyla, yerelden evrensele, tüm üreticilerimizle, çiftçilerimizle, halkımızla ve gelen ziyaretçilerimizle kutlamaktaydık. 2020 yılında gerçekleştirdiğimiz festivalin hemen ardından, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle, 2021 yılındaki festivalimizi, bildiğiniz üzere, online olarak gerçekleştirdik. Badem çiçeklerinin yeniden açmaya hazırlandığı bu günlerde heyecanlı bir bekleyiş içinde olduğunuzu biliyoruz. 2022 yılı festivali için komitemiz, aynı heyecan ve istek ile bugüne kadar birçok toplantı gerçekleştirmiştir. Çiftçilerimizin ve üreticilerimizin emeğinin karşılığını aldığı, yerel kültürel değerlerimizi yaşattığımız ve tanıttığımız, gelen misafirlerimizin güzel anılar biriktirdiği bir festival düzenlemek hepimizin ortak amacı. Fakat 2021 yılında festivali online olarak düzenlememize neden olan kaygılar bu yıl da aynı şekilde devam etmektedir. Covid-19 karşısında bulunan aşılar, salgın mücadelesinde her ne kadar bizleri güçlü kılsa da başta Omicron varyantı olmak üzere, virüsün tedavisi ve aşısı bulunmamış olan mutasyonlarının ortaya çıkması, tehlikenin katlanarak artmasına neden olmuştur. Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı verilere baktığımızda da bu durum açıkça görülebilmektedir. Günlük vaka sayılarındaki artış karşısında iyileşen vatandaşlarımızın sayısında da bir hayli düşüş gözlemlenmektedir. Maalesef bu durumun etkileri ilçemize de yansımış durumdadır. Son günlerde ilçemizdeki vaka sayılarında da ciddi bir artış olduğunu hepimiz biliyoruz. 2020 yılında ilçe dışından gelen misafir sayımızın yaklaşık 25 bin kişi olduğu tahmin edilmektedir. Bu sayısı ilçemizin resmi nüfusunun üzerindedir. 2022 yılında ilçe nüfusunun 3 gün boyunca %100’den fazla artmasının ilçemize katkıları ile covid-19’un yayılma hızında yaratacağı etkiler, komitemiz tarafından tüm boyutları ile tartışılmıştır. Mahallelerde kurulacak alışveriş ve etkinlik alanlarının yoğun katılım odağı haline gelecek olması, ziyaretçilerin arasında virüsü taşıyıcı nitelikte kişilerin bulunma ihtimalinin yüksek olması, muhtemel taşıyıcı kişilerin kalabalık ortamlarda hastalığı birden çok kişiye bulaştırma olasılığının artacak olması, etkinlik alanı ve katılımcı sayısının fazla olmasının sosyal mesafe kuralının uygulanması ve alan güvenliği sağlamasında yaratacağı sorunlar tek tek masaya yatırılmıştır. Bu tartışmalar sonucu, komitemiz hiçbir şeyin insan hayatından önemli olmadığının altını çizerek, 2022 yılı Badem Çiçeği Festivalinin dar kapsamlı gerçekleştirilmesi gerektiği kararına varmıştır. Festivalin sürekliliği açısından, yalnızca alan güvenliğinin sağlandığı, giriş çıkışının kontrol altında tutulduğu birkaç çiftçi yarışması düzenlemesinin, bunun dışındaki stant açılması, konser gibi diğer etkinliklerin düzenlenmemesinin en doğru karar olacağı noktasında hemfikir olunmuştur.Komitemizin bu kararı almakta zorluk yaşadığını bilmenizi isteriz. Lakin 2020 yılında da dediğimiz gibi; Bir çiçeğin açması nedir?Düşündünüz mü hiç?Umuttur her şeyden önce,geleceğin müjdecisidir.Uyanıştır; kışın uyuşukluğunu,ölü toprağını atmaktır üstümüzden.Berekettir; toprağın, güneşin, yağmurun cömertliğidir.Doğumdur; yaşamın enerjisini hissetmektir.İnattır; her sene bıkmak bilmedendirençle gözlerini açmaktır.Mutluluktur; doğanın bize bakan yüzüdür.2022 yılının umudumuzu yeşertmeye devam ettirdiğimiz, toprağın bereketli olduğu, herkesin sağlığına kavuştuğu, pandeminin sona erdiği bir yıl olsun. Kol kola zeybekler oynağımız, badem çiçekleri altında buluştuğumuz festivallerde görüşmek dileğiyle…Badem Çiçeği Festivali Komitesi Muğla’daki Yeni Etkinliklerden Haberdar Olmak İçin TELEGRAM Kanalımıza Katılın. https://t.me/egeetkinlikcom

Etiketler: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.