Gönüllü Turizm Elçileri Nedir, Başvuru Nasıl Yapılır? | EgeEtkinlik.com 2022

Gönüllü Turizm Elçileri Nedir, Başvuru Nasıl Yapılır?

Home » 2021 Etkinlikleri » Gönüllü Turizm Elçileri Nedir, Başvuru Nasıl Yapılır?

Yorum Ekle

İstanbul Fatih Belediyesi Gönüllü Turizm Elçileri başvuruları başladı mı?, Başvuru nasıl yapılır?, Başvuru şartları nelerdir?, Turizm Elçisi Başvuru Formu, Başvuru Linki, Başvuru Ekranı Gönüllü Turizm Elçileri nedir ne demek?, Turizm Elçisi Başvuru Sonuçları, Turizm Elçileri Projesi’ne Kimler Başvurabilir?, Nasıl Turizm Elçisi Olunur?, Turizm Elçisi Olmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?, Gönüllü Turizm Elçisi Çalışma Şekli, Turizm Elçileri Görevleri, Turizm Elçileri Yabancı Dil Zorunlu mu?, Turizm Elçileri İstenen Dil seviyesi, Turizm Elçisi Sertifikası için detaylar

Fatih Belediyesi tarafından İstanbul’a gelen turistlere yardımcı olmak ve ülke tanıtımına katkı sağlamak amacıyla bu sene 11.kez gerçekleştirilecek Gönüllü Turizm Elçileri başvuruları başladı. Turizm Elçileri projesine 14 ile 30 yaş arası isteyen herkes katılabiliyor. Başvurular online olarak alınmaya başlandı.

Turistlerin en yoğun olduğu bölgede bulunan Fatih Belediyesi, Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii, Yerbatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı ve Mısır Çarşısı, gibi önemli cazibe merkezine sahip. İstanbul’un Fatih ilçesini yılda milyonlarca turist ziyaret ediyor. Fatih Belediyesi’nin bu projesi ile öğrenciler, hem yaz tatillerini değerlendirmiş oluyor hemde yeni insanlar tanırken dillerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Turizm elçisi olan gençlere cep harçılğı ve sertifika da veriliyor.

Gönüllü Turizm Elçileri Projesi Son Başvuru Tarihi: 25 Haziran 2021

Gönüllü Turizm Elçileri Proje Tarihleri: 5 Temmuz – 5 Eylül 2021

Gönüllü Turizm Elçileri Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fatih Belediyesi’nin Gönüllü Turizm Elçileri projesine aşağıda linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.
https://www.fatih.bel.tr/tr-TR/GonulluTurizmElcileri2021

Gönüllü Turizm Elçileri Başvuru Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gönüllü Turizm Elçisi olmak için başvuru yapan adaylar seviye belirme sınavı sonuçlarına göre Turizm Elçisi olacaklar. 25 Hazirandan sonra size sınav tarihi ve saati bildirilecektir.

Gönüllü Turizm Elçileri Projesi Nedir?

Bu yıl 11. gerçekleştirilecek Gönüllü Turizm Elçileri, gönüllü gençlerin, İstanbul Tarihi Yarımada Fatih’e gelen turistlere yardımcı olması ile ülke tanıtımına katkı sağlamayı amaçlayan bir projedir.

Projenin paydaşları kimlerdir?
Belediye, Gönüllü gençler, turistler ve turizmden fayda sağlayan tüm esnafımız ile tüm milletimizdir.
Belediye, projenin koordinasyonunu sağlayan kurumdur ve gönüllülerin hizmetlerinden dolaylı olarak yararlanmaktadır. Gençlik ve Spor Merkezi kanalıyla projeyi organize eder. Gönüllüleri bulur, ihtiyaçlarını temin eder. İlçenin tanıtımı için gençlerin emeklerinden istifade eder.
Gönüllüler, sosyal sorumluluk projesine katılarak, gelecekleri için çok önemli bir deneyim elde eder. Yabancı dillerini geliştirebildikleri, yeni insanlar ve yeni kültürlerle tanışabildikleri bu proje ile ülke tanıtımına katkı sağlamanın manevi tatmini yanında, program sonunda akademik gelecekleri için kıymetli bir sertifika alırlar. Ayrıca yaz tatillerini değerlendirmiş olurlar ve bu çalışmaları ile küçük bir harçlık da kazanırlar.
Turistler, yabancı bir ülkede, herhangi bir sorunla karşılaştıklarında, kendi dillerini bilen gönüllü elçiler sayesinde, sorunlarını kolayca çözebilirler. Turizm Elçileri sayesinde kandırılma endişesi taşımadan, seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca gönüllü gençlerle sohbet ederek, Türk gençliği konusunda bir fikir edinebilirler.
Esnafımız, turistleri dinleyen ve şikâyetleri turizm zabıtasıyla irtibatlandıran turizm elçileri sayesinde, esnafın adını karalayan, kötü niyetli kişileri bünyesinde barındırmamaktadır. İşini iyi yapan esnaflar sayesinde, turistler ülkemizden memnun ayrılmaktadır.
Şehrimiz ve milletimiz de turizm elçilerinin çalışmalarından olumlu etkilenmektedir. Şehrimize gelen ve hizmetlerden memnun olan turistler, bu memnuniyetlerini çevrelerine de yaymakta ve ülkemize ve şehrimize gelen turist sayısı her yıl artmaktadır. Bugün dünyanın turizmde en önemli 6. ülkesi olan Türkiye, bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm sayesinde, ekonomisini güçlendirmektedir.

Turizm Elçileri Projesi’ne Kimler Başvurabilir?
14-30 yaş arası ülkemizde ikamet eden, en az bir yabancı dili iyi düzeyde bilen tüm gençler bu projede yer alabilir.

Nasıl Turizm Elçisi Olunur?

Online kayıt yaptıran katılımcılar, yazılı sınav ve sözlü mülakata davet edileceklerdir. Adaylar, yazılı sınava gelirken istenilen evrakları da getirmek zorundadır.

Turizm Elçisi Olmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Kimlik Fotokopisi
 • Adli sicil kaydı

Projede Çalışma Şekli Nasıldır?

Sabah 10.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında alanda çalışacak olan turizm elçileri haftada 4 gün görev yaparlar. 
İlk Grup; Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri alanda görev yapar.
İkinci Grup; Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri alanda görev yapar.
Perşembe günleri ortak gündür, tüm Turizm Elçileri alanda görev yapmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Sanal Portal Devlet Yardımı Başvurusu 2022

Fatih Belediyesi’nin Turizm Elçilerinden Beklentileri nelerdir?

Fatih belediyesinin turizm elçilerinden en önemli beklentisi ülkemiz insanlarının misafirperverlik ve yardımseverlik özelliklerinin en doğru şekilde tanıtılması ve gençlerimizin kişisel gelişimine katkı sağlamaktır.

Turizm Elçilerinin Projede Yapacakları Görevler Nelerdir?

Turizm Elçilerinin öncelikli görevlerinden biri bölgede bulunan turistlerin olası sorunlarını çözmede yardımcı olacaklardır. (Gençlere, Halkla İlişkiler ve Tarihi Yarımada konusunda önceden bilgilendirme seminerleri verilecektir. Gençler bu bilgileri doğrultusunda sorunlara yaklaşacak, çözemeyecekleri durumlarda, proje koordinatörlerinden ve Turizm Zabıtasından destek alacaklardır.)
Turizm elçileri bölgede turizm adına olumsuz gördükleri tüm durumları bölgedeki turizm zabıtasına bildireceklerdir.

Turizm Elçilerinin Uyması Gereken Kurallar Nelerdir?

Öncelikle her turizm elçisi kendi bölgesinde çalışıp diğer bölgelere gün içerisinde geçmeyecektir.
Müzeler görev alanı değildir. O nedenle, müzelere girilmemelidir.
Elçiler birbirlerine yardımcı olacaklar ancak birbirlerinin görevini yapmasına engel olacak şekilde davranmayacaklardır.
Alanda, hiyerarşi korunacaktır. Tecrübeli veya süpervizör konumundaki amirlerin talimatına uyulacaktır. Karar almak gerekiyorsa, süpervizöre danışılacak veya bilgilendirilecektir.
Ayrıca alanda supervizorlerin de bağlı olduğu bir genel koordinatör olacaktır. Genel Koordinatör Turizm Elçilerinin bütün sorunları ile ilgilenecek kişi olacaktır.
Kılık kıyafet, yaka kartı her turizm elçisinde tam olmalıdır.  Sabah ve akşam giriş çıkış saatlerinde imza atılması zorunludur. İmza listeleri sertifika ve ücretlendirme için gereklidir. Ayrıca, giriş-çıkış saatlerine uyulması gerekmektedir.
Turistlerle diyaloglar saygı çerçevesinde olmalıdır. Herhangi bir yanlış anlamaya mahal verecek ve laubali hareketlerden kaçınılmalıdır.
Turistler başta olmak üzere alanda hiç kimseden bahşiş niteliğinde de olsa ücret kesinlikle alınmamalıdır. Gönüllü proje çalışanı olduğunuzu karşı tarafa bildirilmesi gerekmektedir. Ücret alındığı tespit edilenler projeden çıkarılacaktır.  Esnaf ve seyyar satıcılarla hiçbir şekilde diyaloga girilmemelidir.  Proje sırasında, Turizm Elçileri bölgelerinde 2’li gruplar halinde görev yapacaklardır.
Turizm elçilerinin bir rehber olmadığı ancak bilgileri dâhilinde dışarıdan Fatih ve müzeler hakkında bilgi verebileceği söylenebilir.

Projeye Katılmak İçin Bilinmesi Gereken Yabancı Diller Hangileridir?

İngilizce başta olmak üzere her hangi bir yabancı dili iyi bilen gençler projeye başvuru yapabilir. Başvurular sonucunda oluşacak tabloya göre projeye seçilecek diller Fatih Belediyesi’nin inisiyatifinde olacaktır.

Projeye Katılmak İçin Bilinen Yabancı Dil Seviyesi Nedir?

Akıcı bir dilde konuşabilmeniz ve sorulan sorulara cevap verebilmeniz gerekmektedir.

Proje Sonunda Sertifika Verilecek Midir?

Projeye en az 30 gün katılan (İmza listelerindeki kayıtlar esas alınacaktır) herkese Fatih Belediye Başkanı Sayın M.Ergün TURAN tarafından imzalanmış projeye katılım sertifikası ve almış olduğu eğitimler ile ilgili sertifika verilecektir. (Bu sertifikalar, özellikle yurtdışındaki üniversitelere kabulde önemli kriterlerden olan sosyal sorumluluk projelerinde yer almış olmak konusuna önemli bir katkı sağlayacaktır.) 

Projeye Katılanlara Herhangi Bir Ücret Ödenecek Midir?

Projemiz gönüllülük esasına dayanan bir projedir. Fakat Fatih Belediyesi projeye katılan gençlere günlük cep harçlığı niteliğinde bir ödeme yapacaktır. Bu ücretler projede yer alınan gün sayısınca, her ay sonunda Fatih Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ödenecektir.

Projeye Katılanların Yiyecek ve Ulaşım İhtiyaçları Nasıl Karşılanacak?

Fatih Belediyesi projeye katılan gençlerin günlük öğle yemeği ihtiyacını karşılamaktadır. Gönüllüler, bölgelerine belediye önünden (Vatan Cad. No: 54) kalkan otobüslerle götürülmekte ve akşam tekrar getirilmektedir. Uzak semtlerden katılanlara ekstra ulaşım ücreti ödenmemektedir.

Projeye Katılanların Üniformaları Nasıl Olacaktır?

Projeye seçilen gençlere, ikişer takım olmak üzere, bir örnek tişört, şapka ile görevli kimlik kartları verilecektir.
Ayrıca alanda görev yapan supervizörler ise borda T-shirt giyeceklerdir.

Paylaş:

 • Antalya Ticaret Odası Seçim Sonuçları

  Antalya Ticaret Odası seçim sonuçları açıklandı mı?, ATSO meclis üyeliği Ali Bahar, Davut Çetin kaç oy aldı? 2022, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası başkan ve yönetim seçimleri ne zaman?, ATSO seçimleri kaç yılda bir yapılır detaylarını buradan öğrenebilirsiniz. Antalya Ticaret Odası meclis üyeliği seçimi için sandık başına gitti. 1 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşen seçim saat 17.00 itibariyle sona erdi. ATSO seçim sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. ATSO başkanlık seçimi öncesi meclis üyeliğinde en çok üyeyi almak için Ali Bahar ve Davut Çetin kıyasıya yarıştı. Meclis Üyeliği seçiminde yaklaşık 25 bin üye oy kullandı. Resmi olmayan bilgilere göre seçim sonuçları belli oldu. ATSO Seçim Sonuçları Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan seçimin resmi olmayan sonuçları aşağıda verilmiştir. Ali Bahar, 52 Meclis Üyesi Davut Çetin 51 Meclis Üyesi kazandı. ATSO Başkanlık Seçimleri ne zaman? ATSO başkanlık ve yönetim seçimi 7 Ekim 2022 Cuma günü gerçekleşecek. ATSO’nun yeni başkanı, yönetim kurulu, meclis başkanı ve meclis divanı, TOBB delegeleri ve disiplin kurulu da aynı seçimde belirlenecek. ATSO seçimleri kaç yılda bir yapılır? Ülkemizdeki yasalara göre Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri dört yılda bir yapılmaktadır.

 • Kaanlar Süt Fabrikası Buharkent İş Başvurusu

  Kaanlar Gıda Aydın Buharkent ilçesine büyük bir süt fabrikası açıyor. Kaanlar Süt Buharkent iş başvurusu nasıl yapılır, Kaanlar Gıda kimin, ne zaman açılacak, iş başvuru formu ve şartlarının detaylarını buradan öğrenebilirsiniz. Aydın Buharkent ilçesinde yapımı tamamlanma aşamasında olan süt ve süt ürünleri fabrikası açılıyor. Kaanlar Gıda tarafından yapılan fabrikaya personel ve işçi alımı yapılacak. Kaanlar Süt Fabrikası açılışının ardından günlük 1.000 ton süt işleme kapasitesine sahip olacak. 2020 yılında temeli atılan süt fabrikasında uzun ömürlü UHT Süt, Peynir, Kaşar, Tereyağı gibi ürünler üretilecek. Fabrika da ilk olarak 500 kişi istihdam edilecek ve daha sonra bu sayının arttırılması planlanıyor. Kaanlar Süt Fabrikası İş İlanları Açık Pozisyonlar Kaanlar Süt Fabrikası yeni bir üretim tesisi olduğundan dolayı bir çok açık pozisyon için başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilirsiniz. Gıda Mühendisi Laboratuvar Teknisyeni Vardiya Mühendisi Ekip Lideri Üretim İşçisi Makine Operatörü Paketleme İşçisi Süt Boşaltma İşçisi Kantar Personeli İhracat Sorumlusu Sevkiyat Sorumlusu Satın Alma Personeli Bahçıvan Elektrik Teknisyen Makine Bakımcı Tanker Şoförü Özel Şoför Temizlik Görevlisi Güvenlik Görevlisi Forklift Operatörü Buharkent Kaanlar Süt Fabrikası Genel Başvuru Şartları Kaaanlar Süt Fabrikasına iş başvurusu yapmak için 18 yaşından büyük, en az bir yıl tecrübeli, B ve E sınıfı ehliyeti, erkek adayları için askerlikle ilişiği bulunmayan istenen şartlar arasındadır. Başvuru yapılacak bölüme göre başvuru şartları değişkenlik gösterir. Buharkent Kaanlar Süt Fabrikası İş Başvuru Formu Aydın Burharkent Kaanlar Süt ve Süt Ürünleri İşleme Fabrikasına online iş başvurusu yapabilirsiniz. Yeni açılacak fabrikaya aşağıdaki linkleri kullanarak iş ilanlarını takip edebilir ve iş başvuru formuna direk ulaşarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Buharkent Kaanlar Süt Fabrikası İş Başvuru Formu Kaanlar Gıda İş İlanları Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubuhttps://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalıhttps://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Düzce Belediyesi Konser Takvimi

  Düzce Gençlik Festivali 2022 konserleri, Anıtpark Meydanı Millet Bahçesi nerede, Düzce Belediyesi Gençlik günleri ne zaman, maNga, Ceza, Tuğçe Kandemir, Ekin Uzunlar, Derya Uluğ, Bilal Sonses konseri saat kaçta başlayacak? detaylarını burada bulabilirsiniz. Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen konserler kapsamında bir çok ünlü sanatçı hayranlarıyla bir araya gelecek.. Konserler halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek. Türkiye’nin şirin şehri Düzce de kültür sanat etkinlikleri devam ediyor. Belediye tarafından 7’den 70’e herkesi kapsayan etkinlikler düzenleniyor. En çok ilgi gören etkinlikler de şüphesiz konserler oluyor. Düzce de gerçekleşecek ücretsiz konserler burada yayınlanacaktır. Konserler genellikle Anıtpark Meydanı Millet Bahçesinde düzenlenmektedir. Düzce Belediyesi Konserleri Yer: Anıtpark Meydanı, Millet Bahçesi Saat: 20.00 11 Ekim 2022 – Manga Konseri 12 Ekim 2022 – Ceza Konseri 13 Ekim 2022 – Tuğçe Kandemir Konseri 14 Ekim 2022 – Ekin Uzunlar Konseri 15 Ekim 2022 – Barış ve Damlalar Konseri 15 Ekim 2022 – Motive Konseri 16 Ekim 2022 – Derya Uluğ Konseri 17 Ekim 2022 – Bilal Sonses Konseri Düzce ve Karadeniz Bölgesindeki yeni etkinliklerden haberdar olmak için TELEGRAM kanalımıza katılın. https://t.me/karadenizetkinlik İstanbul ve Marmara bölgesinde gerçekleşecek Yeni Etkinliklerden Haberdar Olmak İçin TELEGRAM Kanalımıza Katılın. https://t.me/marmaraetkinlik

 • Sanal Portal Devlet Yardımı Başvurusu 2022

  Sanal Portal Devlet yardımı nasıl alınır?, sanal portal com başvuru formu, 1475 tl yardım başvurusu nasıl yapılır, 2022 e-devlet devlet yardımı detaylarını buradan öğrenebilirsiniz. Sanal Portal devlet yardımları ile aileler, çocuklar ve öğrencilerin yararlanabileceği destekler için yol gösterici oluyor. Son zamanlarda sıkça en çok aranılanlar listelerine giren sanal portal, teknoloji haberlerinden iş fikirlerine, nakit yardımından devlet yardımlarına bir çok haberi sizler için yayınlıyor. Sanal Portal 2022 devlet yardımı başvurularını aşağıda bulabilirsiniz. 900 – 1200 TL Devlet Yardımı Başvurusu Devlet baba, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni devlet yardımı yapılmaktadır. Aile Destek Programı kapsamında verilen 900 TL ile 1200 TL başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Ailede hane başına düşen geliri 1448 liradan aşağıda olan aileler başvuru yapabilmektedir. Başvuru sadece “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” bölümünden alınmaktadır. Sanal Portal 2022 Çocuğu olan ailelere Devlet Yardımı Başvurusu Çocuğu olan ailelere SED yardımı kapsamında yardım yapılmaktadır. Aile geçimini en düşük seviyede olan ve çocuğunun bakımı ve eğitim hayatını sürdürmekte güçlük çeken aileler bu yardıma başvuru yapabiliyor. Başvurular e-devlet üzerinden online olarak yapılacak. E-devlet üzerinden “Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu” sayfasından yapabilirsiniz. Sanal Portal 2022 Doğum Yardımı Başvurusu Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tek seferlik Birinci çocuk için 300 TL,  ikinci çocuk için 400 TL, üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 TL verilmektedir. Bu programdan sosyal yardım alan ve doğum yapan kadınlar yararlanmaktadır. Başvurunuzu size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek yapabilirsiniz. Sanal Portal 2022 Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır? Kış aylarına girdiğimiz bu zamanda sıcaklıklar düşmeye başlıyor ve kombiler yavaş yavaş açmaya başlamışken devlet doğalgaz yardımı yapılacağını açıkladı. Devlet 2500 TL’ye kadar ailelere doğalgaz desteği verecek. Şehirlerin iklim değişikliklerine göre yardım miktarı değişecek. Başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor. E-devlete giriş yaptıktan sonra “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” bölümünden başvurunuzu yapabilirsiniz. Diğer devlet yardımı programlarını görmek için buraya tıklayabilir, başvurulardan haberdar olmak için TELEGRAM kanalımıza katılabilirsiniz. Devlet yardımı parası nereden ve nasıl alınır? E-devlet üzerinden yaptığınız başvuru sonrası devlet yardımı kabul edildi ise yardım parası 15 gün içerisinde başvuru sırasında verdiğiniz IBAN numaranıza yatıyor veya PTT üzerinden T.C. Kimlik numaranızı söyleyerek alabilirsiniz. Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubuhttps://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalıhttps://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Yeni 2500 TL Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır, e-Devlet Başvuru Formu

  Kış günden güne kendini gösterirken, devletten doğalgaz yardımı müjdesi geldi. Isınma ihtiyacını doğalgaz ile yapan vatandaşlara 2500 TL’ye kadar destek verilecek. e-Devlet Doğalgaz Yardımı başvurusu şartları ve formu 2022, doğalgaz yardımı kimlere verilecek detaylarını buradan öğrenebilirsiniz. Aile Bakanlığı, geçen sene yapılan doğalgaz yardımı miktarını arttırarak 2500 TL’ye çıkardı. e-devlet üzerinden kolayca yapılan başvurular başladı. Kış ayları kendini iyice hissettirirken devlet doğalgaz yardımı için müjde niteliğinde haber verdi. Daha önce 415 TL ile 1.150 TL olarak doğalgaz desteği bu sene 900 TL ile 2.500 TL arasında verileceği açıklandı. Avrupa’da ülkemizde yaşanan doğalgaz sıkıntısı sebebiyle su, elektrik ve doğalgaza zamlar geldi. Artan fiyatlar sebebiyle zaten zor günler geçiren aileler, doğalgaz yardımı ile biraz olsun rahatlayacak. Aileler, yaşadığı bölgedeki iklim koşullarına göre ödeme alacak. Ödemeler iki taksit halinde yapılacak. Birinci Ödeme dönemi Mart / Nisan, ikinci ödeme dönemi ise Ekim / Kasım olarak berlirlenmiştir. 2500 TL Doğalgaz Yardımı Başvurusu Devlet tarafından verilecek doğal gaz yardımına herkes başvuru yapabilecek. Hanede kişi başına düşen gelir miktarı düşük olan aileler doğalgaz desteği almaya hak kazanacak. e-Devlet doğalgaz yardımı başvurusu yapmak için aşağıdaki linke tıklayın ve size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına uğrayarak başvuru formunu doldurun. https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti Doğalgaz Yardımı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen doğalgaz yardımı sonuçları yoğunluğa göre değişkenlik göstermektedir. Bakanlık başvuruları detaylı araştırarak uygun gördükleri kişileri onaylamaktadır. Bu süreçte 15 ile 30 gün sürmektedir. Doğalgaz yardımı başvurunuzun durumunuzu e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. Doğalgaz Yardımı Kabul Edildi, ne yapmalıyım? e-Devlet üzerinden yaptığınız Doğalgaz yardımı sonrasında ekranda kabul edildi açıklamasını görüyorsanız, başvurunuz onaylanmış demektir. Bu süreçten sonra ödeme gününe beklemelisiniz. Ödemeler dönem dönem yılda iki kez yapılmaktadır. Başvuru sırasında verdiğiniz IBAN numarasına 900 TL ile 2500 TL arasında bir para yatırılacak. Genellikle ödemeler ay başı veya ay sonu yapılmaktadır. Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubuhttps://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalıhttps://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ https://www.youtube.com/watch?v=BGSKfV6boVE&t=1s

 • 1250 TL Sosyal Yardım Başvurusu Aile Destek Programı e-Devlet Başvuru Formu

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile Destek Programı kapsamında verilen sosyal yardım 1250 TL’ye yükseltti. 1250 TL devlet yardımı nasıl alınır, e-devlet Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti linki 2022, SYDV para desteği detaylarını burada bulabilirsiniz. Aile Destek Programı kapsamında ailelere 1250 TL sosyal yardım verilecek. e-Devlet üzerinden yapılacak başvuru sonrası yardım almaya hak kazanan vatandaşlara 12 ay boyunca ödeme yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı daha önce duyurduğu Aile Destek Programına bağlı olarak verdiği 450 TL ve 600 TL olan yardımların arttırıldığını açıkladı. Bugünden itibaren başvuru yapacak vatandaşlara 850 TL ile 1250 TL devlet yardım yapacak. Ailelerin yardımdan yararlanabilmesi için hanede kişi başına düşen gelirin 1833,45 TL’nin altında olması gerekiyor. 1250 TL Sosyal Yardım Nasıl Alınır, Başvuru Formu Devlet tarafından dar gelirli vatandaşlara verilecek 1250 TL sosyal yardım almak isteyen vatandaşlar, e-devlet üzerinden veya ikametgah adresinize en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek başvurularını gerçekleştirebiliyor. e-Devlet başvurusu yapmak isteyen vatandaşların başvuruları sadece Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti üzerinden alınacağını da belirtelim. Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak başvuru ekranına ulaşabilir. https://turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti Sosyal Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? Sosyal Yardım Başvurusu yapan aileler, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilir. https://www.youtube.com/watch?v=KS03bbAdDT0 Aile Destek Programı Parası Nereye Yatar? Aile Destek Programına başvurusu kabul edilen vatandaşların parası e-devlet veya SYDV üzerinden yaptıkları başvuru sırasında verdikleri IBAN numarasına yatırılacaktır. Eğer başvuru sırasında herhangi bir banka hesap numarası vermediyseniz, PTT üzerinden T.C. kimlik numaranızı söyleyerek sosyal yardım paranızı her ay düzenli olarak alabilirsiniz. Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubuhttps://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalıhttps://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • İzmir Menemen Çömlek Festivali 2022

  İzmir Menemen Uluslararası Çömlek Festivali ilk kez sizlerle buluşacak. Menemen Belediyesi çömlek festivali ne zaman, nerede, saat kaçta?, Çömlek şenliği konser 2022, Cumhuriyet Meydanı etkinlik programı detaylarını bulabilirsiniz. Unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizden Çömlek, Menemenli ustaların elinde yeniden parlayacak. Menemen Belediyesi de Çölek Festivali ile 6000 yıllık Menemen Çömlekçiliğine sahip çıkıyor. İzmir’in şirin ilçesi Menemen’de bu sene ilk kez uluslararası düzeyde düzenlenecek Menemen Çömlek Festivali, 7 – 8 – 9 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu zamana kadar yapılan çömlek festivalinin çok üstünde bir festival olacak bu etkinlikte çeşitli aktivitelerde sizlerle buluşacak. Menemen Çömlekçiliğinin tanıtılması ve bir dünya markası yapmak amacıyla düzenlenen festivali kaçırmayın. Menemen Çömlek Festivali Etkinlik Programı 7 Ekim 2022 Cuma Günü MENEMEN ŞEHİR PARKI 10.00 : Fuar Kapı Açılışı 10.30 : Fuar Karşılama Konuşması 17.00 : Kortej – Resmi Açılış 10.00 – 22:00 : Köy Stantları & Belediye Stantları 10.00 – 17.00 : Fuar Etkinlikleri & Çömlek Gösterileri TAŞHAN 10.00 – 20:00 : Hem-Hal Karma Sergi İSMET İNÖNÜ KÜLTÜR MERKEZİ 10.45 : Konferans Karşılama Konuşması 12.00 – 17.00 : Konferanslar / Söyleşiler CUMHURiYET MEYDANI 20.30 : Onur Ödülleri Töreni 21.30 : Medeniyetler Korosu Dinletisi MENEMEN ŞEHİR PARKI-TAŞHAN ARASI 11.00 – 18:00 : Festival Sokak Etkinlikler 8 Ekim 2022 Cumartesi Günü MENEMEN ŞEHİR PARKI 09.30 – 11.30 : Yarışmacı Kayıtları 12.00 – 17.00 : Çömlek Yarışmaları 11.00 – 18.00 : Workshop Etkinlikleri TAŞHAN 11.00 : Alternatif Pişirim Teknikleri Performansı 15.00 : Hem-Hal Karma Sergi Açılış Töreni 15.30 – 18.00 : Sanat Sohbetleri CUMHURİYET MEYDANI 21.00 : Konser 9 Ekim 2022 Pazar Günü MENEMEN ŞEHİR PARKI 12.00 – 17.00 : Çömlek Yarışmaları 10.00 – 22.00 : Köy Stantları & Belediye Stantları 10.00 – 17.00 : Fuar Etkinlikleri 12.00 – 18.00 : Workshop Etkinlikleri 14.00 : Fuar Kapanış Konuşması TAŞHAN 13.00 – 15.00 : Sanat Sohbetleri 15.00 : Hem-Hal Karma Sergi Kapanış Konuşması CUMHURİYET MEYDANI 18.00 : Konser (Hey Müzik Grubu) 19.00 : Yarışma Ödül Töreni Aydın’da düzenlenen etkinliklerden haberdar olmak için TELEGRAM kanalımıza katılın ve INSTAGRAM hesabımızı takip edin.

 • Balıkesir Bor Karbür Fabrikası İş İlanları Başvuru Formu

  Bor işlenerek Bor Karbür olacak ve daha yüksek fiyatlara ihracı yapılacak. Balıkesir Bandırma Bor Karbür Fabrikası iş başvurusu nasıl yapılır? 2023, TRBor Bor Teknolojileri A.Ş. Karbür fabrikası nerede, ne zaman açılacak?, Bor Karbür tesisi son durum detaylarını bulabilirsiniz. Elmastan sonra daha sert ve dayanıklı bir madde olan Bor işlenecek ve Bor Karbür olarak dünyaya daha yüksek fiyattan satılacak. Bu da Balıkesir Bandırma ilçesinde kurulan Bor Karbür Fabrikası sayesinde olacak. Yakında açılışı yapılacak Bor işleme tesisine iş başvurusu nasıl yapıldığını merak edenler için araştırdık. Ülkemizin en zengin yeraltı kaynaklarından biri olan Bor, bir çok alanda kullanılıyor. Bor işlenerek katma değeri daha yüksek ürünlere dönüştürülüyor ve daha yüksek fiyatlara satılabiliyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da bunu gerçekleştirebilmek için Bor Karbür Fabrikası kuruyor. Balıkesir Bandırma ilçesinde temeli atılan fabrikanın 2023 yılının ilk çeyreğinde açılışı yapılacak. Bakanlık tarafından TRBOR Bor Teknolojileri A.Ş. kuruldu. Bu şirketin kurulmasıyla birlikte yüksek teknoloji ile donatılmış fabrikalarda borun işlenmesi mümkün olacak. Açılışı yapılacak fabrikaya bir çok mühendis, memur ve işçi alımı da yapılacak. AR&GE, Üretim / İmalat, Bakım / Onarım, Satış, Teknik gibi departmanlara alımlar gerçekleşecek. En Çok Alım Yapılacak Meslekler Maden Mühendisi, Jeoloji Mühendisi Metalurji ve Malzeme Mühendisi, Muhasebe Satın Alma Sorumlusu Bakım ve Onarımcı Üretim İmalat Elemanı İhracat Sorumlusu Güvenlik Görevlisi Temizlik Elemanı Balıkesir Bor Karbür Fabrikası İş Başvurusu Balıkesir’in güzel ilçesi Bandırma’ya kurulacak Bor Karbür Fabrikasına iş başvurusu yapmak isteyen adaylar, iş ilanlarını Kariyer.net ve Linkedin.com üzerinden takip edebilirsiniz. TRBOR Bor Teknoloji şirketi tarafından yayınlanacak ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Linkedin: https://www.linkedin.com/company/trbor/ Kariyer: https://www.kariyer.net/firma-profil/trbor-bor-teknolojileri-a-s-202217-232264 Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubuhttps://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalıhttps://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Ceza Sultangazi Etkinlik Alanı Konseri

  İstanbul Sultangazi Belediyesi Ceza Konseri sizlerle buluşacak. Ceza Sultangazi Etkinlik Alanı konseri ne zaman, saat kaçta başlayacak, İstanbul Genç Fest 2022 ücretsiz etkinlik detaylarını bulabilirsiniz. Rap müziğinin en dinlenen ismi Ceza, İstanbul Sultangazi de ücretsiz konser vermeye geliyor. İstanbul Sultangazi Belediyesi tarafından organize edilen GençFest kapsamında sahne alacak olan Ceza, sevilen şarkılarıyla herkesi coşturmaya hazırlanıyor. Ceza konseri 30 Eylül 2022 Cuma günü saat 21.00’de Sultangazi Etkinlik Alanı’nda gerçekleşecek. İstanbul’da gerçekleşen etkinliklerden haberdar olmak için TELEGRAM kanalımızı katılın. https://t.me/marmaraetkinlik

 • İzDönüşüm Fabrikası İş Başvurusu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi geri dönüşüm fabrikası İzDönüşüm Tesisi açıldı. Şehrin ambalaj atığını dönüştüreceği fabrikaya iş başvurusu nasıl yapılır, İzdönüşüm fabrikası iş ilanları detaylarını burada bulabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzDönüşüm Ambalaj Atığı Toplama ve Ayrıştırma Tesisi açılışı yapıldı. Bir çok vatandaşın evine ekmek götürmesine sebep olan projeye iş başvurusu yapabilirsiniz. 420 ton ambalaj atığını ayrıştırma kapasitesi bulunan İzDönüşüm fabrikasına çöplerden topladığı atıkları satarak para kazanan emekçiler işe alındı. İlk etapta Karşıyaka, Karabağlar, Buca ve Narlıdere ilçelerine Ambalaj Atığı Kutuları yerleştirildi. Sıfır Atık Aracı ile bu kutulardan toplanan atıklar İzdönüşüm tesisinde toplanacak ve ayrıştırma işlemleri yapılarak dönüşüme katkı sağlanacak. Büyükşehir Belediye iştirakı İzDoğa tarafından Konak’ta kurulan fabrikaya öncelikli olarak düzenli bir gelir sağlanması için hurdacılar istihdam edilecek. Onlara sigorta ve maaş verilecek. Fabrikaya sahada ve fabrikada çalışacak elemanlar alınacak. Ambalaj Atığı Kutularının tüm İzmir’e yayılmasıyla birlikte işçi açığı ortaya çıkacak ve yeni işe alımlar yapılacak. İzDönüşüm Fabrikası İş Başvurusu İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan ve şehrin tüm atığını geri dönüşüme kazandıracak olan İzDönüşüm Fabrikasına iş başvurusu yapmak isteyen İzDoğa ile iletişime geçebilir veya aşağıdaki linke tıklayarak iş başvurusu yapabilir. http://www.izdoga.com.tr/tr/CVBankasi/15 İzDoğa İletişim: 0 232 498 02 70 – 0 232 498 02 720 232 498 02 71 – 0 232 498 02 73 Adres: Akdeniz Mah. Mimar Kemaleddin Cad. No:62 İç Kapı no:Z/1 Konak İzmir E-posta:[email protected] Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubuhttps://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalıhttps://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.