Gönüllü Turizm Elçileri Nedir, Başvuru Nasıl Yapılır? | EgeEtkinlik.com 2022

Gönüllü Turizm Elçileri Nedir, Başvuru Nasıl Yapılır?

Home » 2021 Etkinlikleri » Gönüllü Turizm Elçileri Nedir, Başvuru Nasıl Yapılır?

Yorum Ekle

İstanbul Fatih Belediyesi Gönüllü Turizm Elçileri başvuruları başladı mı?, Başvuru nasıl yapılır?, Başvuru şartları nelerdir?, Turizm Elçisi Başvuru Formu, Başvuru Linki, Başvuru Ekranı Gönüllü Turizm Elçileri nedir ne demek?, Turizm Elçisi Başvuru Sonuçları, Turizm Elçileri Projesi’ne Kimler Başvurabilir?, Nasıl Turizm Elçisi Olunur?, Turizm Elçisi Olmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?, Gönüllü Turizm Elçisi Çalışma Şekli, Turizm Elçileri Görevleri, Turizm Elçileri Yabancı Dil Zorunlu mu?, Turizm Elçileri İstenen Dil seviyesi, Turizm Elçisi Sertifikası için detaylar

Fatih Belediyesi tarafından İstanbul’a gelen turistlere yardımcı olmak ve ülke tanıtımına katkı sağlamak amacıyla bu sene 11.kez gerçekleştirilecek Gönüllü Turizm Elçileri başvuruları başladı. Turizm Elçileri projesine 14 ile 30 yaş arası isteyen herkes katılabiliyor. Başvurular online olarak alınmaya başlandı.

Turistlerin en yoğun olduğu bölgede bulunan Fatih Belediyesi, Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii, Yerbatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı ve Mısır Çarşısı, gibi önemli cazibe merkezine sahip. İstanbul’un Fatih ilçesini yılda milyonlarca turist ziyaret ediyor. Fatih Belediyesi’nin bu projesi ile öğrenciler, hem yaz tatillerini değerlendirmiş oluyor hemde yeni insanlar tanırken dillerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Turizm elçisi olan gençlere cep harçılğı ve sertifika da veriliyor.

Gönüllü Turizm Elçileri Projesi Son Başvuru Tarihi: 25 Haziran 2021

Gönüllü Turizm Elçileri Proje Tarihleri: 5 Temmuz – 5 Eylül 2021

Gönüllü Turizm Elçileri Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fatih Belediyesi’nin Gönüllü Turizm Elçileri projesine aşağıda linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.
https://www.fatih.bel.tr/tr-TR/GonulluTurizmElcileri2021

Gönüllü Turizm Elçileri Başvuru Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gönüllü Turizm Elçisi olmak için başvuru yapan adaylar seviye belirme sınavı sonuçlarına göre Turizm Elçisi olacaklar. 25 Hazirandan sonra size sınav tarihi ve saati bildirilecektir.

Gönüllü Turizm Elçileri Projesi Nedir?

Bu yıl 11. gerçekleştirilecek Gönüllü Turizm Elçileri, gönüllü gençlerin, İstanbul Tarihi Yarımada Fatih’e gelen turistlere yardımcı olması ile ülke tanıtımına katkı sağlamayı amaçlayan bir projedir.

Projenin paydaşları kimlerdir?
Belediye, Gönüllü gençler, turistler ve turizmden fayda sağlayan tüm esnafımız ile tüm milletimizdir.
Belediye, projenin koordinasyonunu sağlayan kurumdur ve gönüllülerin hizmetlerinden dolaylı olarak yararlanmaktadır. Gençlik ve Spor Merkezi kanalıyla projeyi organize eder. Gönüllüleri bulur, ihtiyaçlarını temin eder. İlçenin tanıtımı için gençlerin emeklerinden istifade eder.
Gönüllüler, sosyal sorumluluk projesine katılarak, gelecekleri için çok önemli bir deneyim elde eder. Yabancı dillerini geliştirebildikleri, yeni insanlar ve yeni kültürlerle tanışabildikleri bu proje ile ülke tanıtımına katkı sağlamanın manevi tatmini yanında, program sonunda akademik gelecekleri için kıymetli bir sertifika alırlar. Ayrıca yaz tatillerini değerlendirmiş olurlar ve bu çalışmaları ile küçük bir harçlık da kazanırlar.
Turistler, yabancı bir ülkede, herhangi bir sorunla karşılaştıklarında, kendi dillerini bilen gönüllü elçiler sayesinde, sorunlarını kolayca çözebilirler. Turizm Elçileri sayesinde kandırılma endişesi taşımadan, seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca gönüllü gençlerle sohbet ederek, Türk gençliği konusunda bir fikir edinebilirler.
Esnafımız, turistleri dinleyen ve şikâyetleri turizm zabıtasıyla irtibatlandıran turizm elçileri sayesinde, esnafın adını karalayan, kötü niyetli kişileri bünyesinde barındırmamaktadır. İşini iyi yapan esnaflar sayesinde, turistler ülkemizden memnun ayrılmaktadır.
Şehrimiz ve milletimiz de turizm elçilerinin çalışmalarından olumlu etkilenmektedir. Şehrimize gelen ve hizmetlerden memnun olan turistler, bu memnuniyetlerini çevrelerine de yaymakta ve ülkemize ve şehrimize gelen turist sayısı her yıl artmaktadır. Bugün dünyanın turizmde en önemli 6. ülkesi olan Türkiye, bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm sayesinde, ekonomisini güçlendirmektedir.

Turizm Elçileri Projesi’ne Kimler Başvurabilir?
14-30 yaş arası ülkemizde ikamet eden, en az bir yabancı dili iyi düzeyde bilen tüm gençler bu projede yer alabilir.

Nasıl Turizm Elçisi Olunur?

Online kayıt yaptıran katılımcılar, yazılı sınav ve sözlü mülakata davet edileceklerdir. Adaylar, yazılı sınava gelirken istenilen evrakları da getirmek zorundadır.

Turizm Elçisi Olmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Kimlik Fotokopisi
 • Adli sicil kaydı

Projede Çalışma Şekli Nasıldır?

Sabah 10.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında alanda çalışacak olan turizm elçileri haftada 4 gün görev yaparlar. 
İlk Grup; Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri alanda görev yapar.
İkinci Grup; Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri alanda görev yapar.
Perşembe günleri ortak gündür, tüm Turizm Elçileri alanda görev yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Bornova Belediyesi Spor Okulu Kayıt Başvurusu

Fatih Belediyesi’nin Turizm Elçilerinden Beklentileri nelerdir?

Fatih belediyesinin turizm elçilerinden en önemli beklentisi ülkemiz insanlarının misafirperverlik ve yardımseverlik özelliklerinin en doğru şekilde tanıtılması ve gençlerimizin kişisel gelişimine katkı sağlamaktır.

Turizm Elçilerinin Projede Yapacakları Görevler Nelerdir?

Turizm Elçilerinin öncelikli görevlerinden biri bölgede bulunan turistlerin olası sorunlarını çözmede yardımcı olacaklardır. (Gençlere, Halkla İlişkiler ve Tarihi Yarımada konusunda önceden bilgilendirme seminerleri verilecektir. Gençler bu bilgileri doğrultusunda sorunlara yaklaşacak, çözemeyecekleri durumlarda, proje koordinatörlerinden ve Turizm Zabıtasından destek alacaklardır.)
Turizm elçileri bölgede turizm adına olumsuz gördükleri tüm durumları bölgedeki turizm zabıtasına bildireceklerdir.

Turizm Elçilerinin Uyması Gereken Kurallar Nelerdir?

Öncelikle her turizm elçisi kendi bölgesinde çalışıp diğer bölgelere gün içerisinde geçmeyecektir.
Müzeler görev alanı değildir. O nedenle, müzelere girilmemelidir.
Elçiler birbirlerine yardımcı olacaklar ancak birbirlerinin görevini yapmasına engel olacak şekilde davranmayacaklardır.
Alanda, hiyerarşi korunacaktır. Tecrübeli veya süpervizör konumundaki amirlerin talimatına uyulacaktır. Karar almak gerekiyorsa, süpervizöre danışılacak veya bilgilendirilecektir.
Ayrıca alanda supervizorlerin de bağlı olduğu bir genel koordinatör olacaktır. Genel Koordinatör Turizm Elçilerinin bütün sorunları ile ilgilenecek kişi olacaktır.
Kılık kıyafet, yaka kartı her turizm elçisinde tam olmalıdır.  Sabah ve akşam giriş çıkış saatlerinde imza atılması zorunludur. İmza listeleri sertifika ve ücretlendirme için gereklidir. Ayrıca, giriş-çıkış saatlerine uyulması gerekmektedir.
Turistlerle diyaloglar saygı çerçevesinde olmalıdır. Herhangi bir yanlış anlamaya mahal verecek ve laubali hareketlerden kaçınılmalıdır.
Turistler başta olmak üzere alanda hiç kimseden bahşiş niteliğinde de olsa ücret kesinlikle alınmamalıdır. Gönüllü proje çalışanı olduğunuzu karşı tarafa bildirilmesi gerekmektedir. Ücret alındığı tespit edilenler projeden çıkarılacaktır.  Esnaf ve seyyar satıcılarla hiçbir şekilde diyaloga girilmemelidir.  Proje sırasında, Turizm Elçileri bölgelerinde 2’li gruplar halinde görev yapacaklardır.
Turizm elçilerinin bir rehber olmadığı ancak bilgileri dâhilinde dışarıdan Fatih ve müzeler hakkında bilgi verebileceği söylenebilir.

Projeye Katılmak İçin Bilinmesi Gereken Yabancı Diller Hangileridir?

İngilizce başta olmak üzere her hangi bir yabancı dili iyi bilen gençler projeye başvuru yapabilir. Başvurular sonucunda oluşacak tabloya göre projeye seçilecek diller Fatih Belediyesi’nin inisiyatifinde olacaktır.

Projeye Katılmak İçin Bilinen Yabancı Dil Seviyesi Nedir?

Akıcı bir dilde konuşabilmeniz ve sorulan sorulara cevap verebilmeniz gerekmektedir.

Proje Sonunda Sertifika Verilecek Midir?

Projeye en az 30 gün katılan (İmza listelerindeki kayıtlar esas alınacaktır) herkese Fatih Belediye Başkanı Sayın M.Ergün TURAN tarafından imzalanmış projeye katılım sertifikası ve almış olduğu eğitimler ile ilgili sertifika verilecektir. (Bu sertifikalar, özellikle yurtdışındaki üniversitelere kabulde önemli kriterlerden olan sosyal sorumluluk projelerinde yer almış olmak konusuna önemli bir katkı sağlayacaktır.) 

Projeye Katılanlara Herhangi Bir Ücret Ödenecek Midir?

Projemiz gönüllülük esasına dayanan bir projedir. Fakat Fatih Belediyesi projeye katılan gençlere günlük cep harçlığı niteliğinde bir ödeme yapacaktır. Bu ücretler projede yer alınan gün sayısınca, her ay sonunda Fatih Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ödenecektir.

Projeye Katılanların Yiyecek ve Ulaşım İhtiyaçları Nasıl Karşılanacak?

Fatih Belediyesi projeye katılan gençlerin günlük öğle yemeği ihtiyacını karşılamaktadır. Gönüllüler, bölgelerine belediye önünden (Vatan Cad. No: 54) kalkan otobüslerle götürülmekte ve akşam tekrar getirilmektedir. Uzak semtlerden katılanlara ekstra ulaşım ücreti ödenmemektedir.

Projeye Katılanların Üniformaları Nasıl Olacaktır?

Projeye seçilen gençlere, ikişer takım olmak üzere, bir örnek tişört, şapka ile görevli kimlik kartları verilecektir.
Ayrıca alanda görev yapan supervizörler ise borda T-shirt giyeceklerdir.

Paylaş:

 • Esenler Belediyesi Herkese Forma Başvuru Formu

  İstanbul Esenler Belediyesi forma tasarla projesine başvurular başladı. Ücretsiz forma başvuru formu 2022, herkeseforma.com forma tasarla, Esenler Belediyesi herkese forma başvuru şartları detayları burada. İstanbul Esenler Belediyesi ücretsiz forma dağıtıyor. Herkese Forma başvurusu yapmak isteyen kişiler başvuruların nasıl yapıldığını merak ediyor. Esenler Belediyesi Herkese Forma projesi ile gençlerin internet üzerinden tasarladıkları formaları bastırarak ücretsiz olarak hediye edecek. Başvuru yapan kişiler forma alabilecek. Gençler için açılan internet sitesine girerek sen ismini soyismini yazdıktan sonra tasarladığın formayı sipariş edebilirsin. Başvuru Şartları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıysan İstanbul Esenler ilçesi sınırlarında ikamet ediyorsan 16 – 22 yaş aralığındaysan sende başvuru yapabilirsin. Esenler Belediyesi Forma Başvurusu Nasıl Yapılır Esenler Belediyesi tarafından verilecek ücretsiz forma başvurusu yapmak isteyen gençler, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak başvurularını yapabilirler. http://herkeseforma.com/ Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Demet Akalın Gaziantep Konseri – 26 Mayıs 2022

  Demet Akalın Gaziantep konseri ne zaman, nerede, saat kaçta gerçekleşecek. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2022, Gaziantep Üniversitesi Kampüsü Yeni Meydan, ücretsiz konser, Demet Akalın Konser Takvimi, Kadın Kart nedir, Başvuru nasıl yapılır detayları burada. Türk pop müziğinin en çok dinlenen isimlerinden Demet Akalın, 26 Mayıs 2022 Perşembe günü Gaziantep Üniversitesi Kampüsü Yeni Meydan da konser verecek. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadın Kart Tanıtım Lansmanı kapsamında sahne alacak olan Demet Akalın ücretsiz olarak Anteplilerle buluşacak. Demet Akalın sevilen şarkılarını hayranları için seslendirecek. Demet Akalın Konseri Tarih: 26 Mayıs 2022 Perşembe Saat: 20.00 Yer: Gaziantep Üniversitesi Kampüsü Yeni Meydan Konser halka açık ve ücretsizdir. Gaziantep ve Doğu bölgesinde gerçekleşecek Yeni Etkinliklerden Haberdar Olmak İçin TELEGRAM Kanalımıza Katılın. https://t.me/doguetkinlik

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS Yardımı Başvuru Formu

  Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS yardımı yapacak. ABB KPSS Lisans 2022 desteği başvurusu nasıl yapılır, forms.ankara.bel.tr, KPSS yardımı başvuru şartları, başvuru formu 2022, Mansur Yavaş Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru ücreti yardım detayları burada. Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS sınavına başvuru yapacak adayların başvuru ücretini karşılayacaklarını açıkladı. KPSS yardımı almak isteyenler için başvuru detaylarını açıklıyoruz. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS başvurularının başlamasıyla birlikte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bu sene de KPSS desteği vereceklerini sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. KPSS yardımı almak isteyenler başvurularını internet üzerinden yapabilecek. Zorlu ekonomik koşullar nedeniyle sınav ücretini ödeyemeyen ve sosyal yardım alan kişilerin KPSS başvuru ücretini belediye ödeyecek. KPSS Başvuru Ücreti Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek KPSS yardımı başvurusu yapmak isteyen adaylar, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak başvuru formuna ulaşabilir. https://forms.ankara.bel.tr/kpss2022 Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Fırat Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Formu

  Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi ve Rektörlük personel alımı yapacak. Fırat Üniversitesi iş başvurusu nasıl yapılır, eleman alımı başvuru şartları, hemşire başvuru formu 2022, Üniversite iş ilanları, elazığ başvuru detayları burada. Elazığ Fırat Üniversitesi personel alımı yapacağını duyurdu. Fırat Üniversitesine iş başvurusu yapmak isteyen adaylar başvuruların nasıl yapıldığını araştırıyor. Fırat Üniversitesi, hastane ve rektörlük binalarında çalıştırılmak üzere sözleşmeli 34 personel alımı yapacak. Başvurular 23 Mayıs 2022 Pazartesi itibariyle 15 gün içerisinde internet üzerinden yapılacak. Alım yapılacak personeller -Hemşire -Psikolog -Radyoloji Teknikeri -Eczane Teknikeri -Diş Protez Teknikeri -Temizlik Personeli -Hasta Bakımı ve Temizliği -Koruma ve Güvenlik Görevlisi Fırat Üniversitesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır Elazığ Fırat Üniversitesine iş başvurusu yapmak isteyen adaylar, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra ilgili ilana ulaşabilir ve başvurularını tamamlayabilir. https://personelilan.firat.edu.tr/ İlan detayları için buraya tıklayın. Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Yoklama Kaçağı Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır

  Yoklama Kaçağı ve Bakaya gençlere bedelli askerlik yolu açıldı. Yoklama kaçağı bedelli affı 2022 başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir, başvuru formu nereden doldurulur, 2022 Bedelli askerlik ne kadar, Askerlik şubesi bedelli başvurusu detayları burada. Yoklama Kaçağı ve Bakaya gençler için Bedelli Askerlik affı getirildi. Bedelli Askerlikten faydalanmak isteyen kişiler başvuruların nasıl yapıldığını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yoklama kaçağı olan gençlerin faydalanabileceği Bedelli Askerlik müjdesini verdi. Türkiye’de bulunan 550 bin den fazla Yoklama Kaçağı ve Bakaya bulunuyor. Bu Bedelli Affından yararlanmak isteyen gençler başvuru yapması gerekiyor. Bedelli Askerlik için 2022 yılı Bedelli Askerlik tutarı olan 56 bin 500 TL baz alınacak. Kaçak yılına göre belirli oranlarda bir rakam ilavesiyle çıkacak tutarı ödeyen gençler Bedelli Askerlikten faydalanabilecek. Asker Kaçağı Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır Asker Kaçağı veya Bakaya gençler Bedelli Askerlikten faydalanabilmesi için bağlı oldukları Askerlik Şubesine giderek başvuru yapacak ve belirlenen tutarı banka hesabına göndererek muayene olacaklar. Muayene olduktan sonra askere gidecekleri tarih belli olacak. Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Meram Belediyesi Spor Okulları Başvuru Formu

  Konya Meram Belediyesi yaz spor okulları açılıyor. Meram Spor Okulu başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları, başvuru formu 2022, futbol, voleybol, basketbol okulu kayıt, müracaat formu, merambelediyespor.com detayları burada. Konya Meram Belediyesi yaz spor okulları başlıyor. Spor okullarına katılmak isteyen kişiler başvuruların nasıl yapıldığını merak ediyor. Meram Belediyesi tatil döneminde spor yapmak isteyen çocukları ve gençleri spor okullarına davet ediyor. Yaz spor okullarında eğitimler 10 branşta 9 ayrı tesiste gerçekleşecek. Başvurular online internet üzerinden alınacak. 5-15 yaş aralığındaki çocuklar başvurularını yapabilecek. Başvurular sonrası eğitimler 28 Haziran’da başlayacak. Eğitim Verilecek Branşlar Futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, kort tenisi, yüzme , jimnastik, wushu, kick boks ve taekwondo Spor Tesisleri Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi, Rabia Spor Merkezi, Nazmiye Muslu Spor Merkezi, Harmancık Spor Tesisi, Recep Tayyip Erdoğan Halı ve Spor Merkezi, Osman Gazi Halı Saha ve Spor Merkezi, TOKİ (Gödene) Halı Saha ve Spor Merkezi, Meram Yeniyol Halı Saha ve Spor Merkezi Meram Belediyesi Spor Okulları Başvurusu Nasıl Yapılır Konya Meram Belediyesi Spor okullarına kayıt başvurusu yapmak isteyen kişiler aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Online İşlemler bölümünden istedikleri branşa başvuru yapabilirler. https://merambelediyespor.com/ Ankara’daki Yeni Etkinliklerden Haberdar Olmak İçin TELEGRAM Kanalımıza Katılın. https://t.me/anadoluetkinlik Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Milli Uzay Programı Uzaya Gitmek İçin Başvuru Formu

  Milli Uzay Programı uzaya.gov.tr başvuru formu, başvuru şartları 2022, Uzaya gitmek için başvuru nasıl yapılır, Türkiye uzay Kayıt başvurusu 2023, Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Uzay İstasyonu müracaat başvuru detayları burada. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzaya gitmek için başvuru sürecinin başladığını duyurdu. Uzaya gitmek isteyen Türk vatandaşları başvuruların nasıl yapıldığını araştırıyor. Milli Uzay Programı kapsamında bir Türk vatandaşı uzaya gönderilecek. Eğitim şartlarını taşıyan ve uzaya merakı olan herkes başvuru yapabiliyor. Eğitimlere sonrasında Cumhuriyetimizin 100.yılında 2023 yılında Uluslararası Uzay İstasyonuna Türk Vatandaşı gönderilecek. Başvurular 23 Haziran 2022 tarihine kadar alınacak. Uzaya Gitmek İçin Başvuru Şartları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak 45 yaşını aşmamış olmak Eğitimlerden başarılı şekilde geçmek Milli Uzay Programı Başvurusu Nasıl Yapılır Milli Uzay Programı kapsamında uzaya gitmek için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki bağlantıya tıklayarak başvurularını yapabilirler. https://uzaya.gov.tr/ Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • 550 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

  Devlet PTT üzerinden şartları taşıyan ailelere 550 tl yardım yapıyor. PTT 550 lira yardım başvurusu nasıl yapılır, Nakdi Para desteği başvuru şartları, başvuru formu 2022, Nakit para yardımı nasıl alınır, Aile ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı Asker ailesi yardım detayları burada. Aile ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı şartları taşıyan ve başvuru yapan ailelere 550 TL yardım yapıyor. 550 lira yardım almak isteyen aileler başvuruların nasıl yapıldığını merak ediyor. Devlet vatani görevini yapmakta olan askerlerin ailelerine 550 TL ve 1100 TL olmak üzere ödeme yapıyor. Ödemeler PTT hesabı üzerinden otomatik olarak her ay yatıyor. Başvuru yapan tüm ailelere 550 TL ödemeye yapılırken, ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere 1100 TL ödeme yapılıyor. 6 ay askerlik yapanların ailelerine 3 ay, lisans mezunu 12 ay askerlik yapanların ailelere ise 12 ay boyunca ödeme yapılıyor. Askerlerin eşi veya çocuğu varsa 150 TL ek ödeme de alacak. 550 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Aile ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı tarafından verilecek 550 TL yardım başvurusu yapmak isteyen aileler, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet üzerinden başvurularını yapabilir. https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Göç İdaresi Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Formu

  Göç İdaresi temizlik personeli alımı yapacak. Göç İdaresi iş başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları, başvuru formu 2022, Ankara, Edirne, Van, Kayseri, Kırklareli, Muğla iş ilanları işe alım kariyer kapısı detayları burada. Göç İdaresi Başkanlığı temizlik personeli alımı yapacak. Göç İdaresine iş başvurusu yapmak isteyen adaylar başvuruların nasıl yapıldığını merak ediyor. Göç İdaresi Başkanlığı taşra teşkilatı birimine kadrolu 60 işçi alımı yapacak. Başvurular 27 Mayıs 2022 Cuma gününe kadar internet üzerinden alınacak. Başvuru yapan adaylar arasında kura çekimi ve sözlü sınav yapılacak. Adaylardan KPSS şartı istenmiyor. Kura 06 Haziran 2022 Pazartesi günü çekilecek. Temizlik Görevlisi alınacak iller Ankara, Edirne, Van, Kayseri, Kırklareli, Muğla Göç İdaresi Başkanlığı iş başvurusu nasıl yapılır Göç İdaresi Başkanlığı tarafından alınacak personel alımına başvuru yapmak isteyen adaylar, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilana ulaşabilir ve Kariyer Kapısı üzerinden başvurularını yapabilir. https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=31d9272e-ea9b-4015-a817-9e130fae8d96 Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

 • Süt Yardımı Yapan Belediyeler, Başvuru Formu 2022

  Belediye Süt Dağıtımı başvurusu nasıl yapılır?, Ücretsiz süt yardımı başvuru sorgulama şartları, başvuru formu 2022, İBB, Ankara, İzmir Belediyesi Süt Kuzusu, Halk Süt, 153 neyin numarası, süt yardım hattı telefonu, hamilelere süt desteği, yeni doğan bebek yardımı için başvuru detayları burada. Türkiye’de belediyeler başvuru yapan vatandaşlara ücretsiz süt dağıtımı yapıyor. Süt yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, başvurunun nasıl yapıldığını merak ediyor. Ülkemizde süt ve süt ürünlerinde yaşanan artışlar nedeniyle bir çok vatandaş belediye tarafından verilen ücretsiz süt yardımından faydalanmak istiyor. Yeni doğan bebek ve çocukların gelişimlerinde önemli bir besin kaynağı olan süt için belediyeler vatandaşlarına günlük süt dağıtımı yapıyor. Başvuru yapan vatandaşların adreslerine haftalık ve günlük olarak sütleri teslim ediliyor. İBB, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere Halk Süt, Süt Kuzusu gibi projelerle belediyeler vatandaşların ekonomisine katkıda bulunmuş oluyor. Süt Yardımı Yapan Belediyeler, Başvuru Nasıl Yapılır? Süt yardımı almak isteyen vatandaşlar, aşağıdaki belediyelerin formu ve telefon numarasını arayarak ücretsiz süt dağıtımından faydalanabilir. Bağlı olduğu belediyeye başvuru yaparak da süt desteğinden yararlanabilir. İBB Halk Süt Başuru Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Süt Başvuru İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Başvuru Aydın Büyükşehir Belediyesi Süt Dağıtımı Başvuru Denizli Merkezefendi Belediyesi Halk Süt Başvuru Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Başvuru Mersin Büyükşehir Belediyesi Hamile Bakım Sütü Başvuru Muğla Bodrum Belediyesi Süt Başvurusu Balıkesir Bandırma Belediyesi Süt Başvuru Bilecik Belediyesi Süt Başvuru Telefonu: 444 88 58 Nevşehir Avanos Belediyesi Süt Başvuru Telefonu: 0384 511 40 64 Manisa Akhisar Belediyesi Süt Yardımı Başvuru Telefonu: 444 11 45 Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın. Telegram Başvuru Grubu https://t.me/egeetkinlik Youtube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.