Norm Ender’in Konu Kilit Klibindeki Göndermeler ve Analiz | EgeEtkinlik.com | Fırsat Etkinlikleri | Konserler | Tiyatro | Festival

Norm Ender’in Konu Kilit Klibindeki Göndermeler ve Analiz

Home » Etkinlikler » 2020 Etkinlikleri » Norm Ender’in Konu Kilit Klibindeki Göndermeler ve Analiz

1 Yorum

Çıkarttığı her şarkısı ile gündeme oturmayı başaran rapçi Norm Ender, bu seferde 9 Temmuz’da Youtube’a yüklediği Konu Kilit şarkısı ile gündeme geldi. Şarkıyı beğenenler olduğu kadar beğenmeyenlerin de olduğu klibi ve sözleri sizler için analiz ettik.

Norm Ender’den 25 Eylül Yeni Klip – İhtiyacım Yok (2020) Tıkla…

Norm Ender Konser Takvimi için tıklayınız…


“Nasıl, nasıl bi’şiy?
Herkes bilirkişi (ey,ey)”

İnsanların gerek sürü psikolojisi gerekse kendini tatmin etmek için, hiçbir bilgisi olmadan bir konu hakkında atıp tutmasına gönderme yapıyor.

“O ne diyo, bu ne diyo?
Bütün işi (Kolpa)”

Onedio isimli internet sitesine gönderme yapıyor. Bu site zaman zaman çakma ve asılsız haberler veya saçma içerikler (iddiası) ile gündeme geliyor. Üstelik de oldukça popüler olan site, Norm Ender hakkında da haberler yapmışlardı.
Bir tek bu siteye değil başkalarınında dediklerinin kolpa, yalan olduğunu iddia ediyor olabilir.

“İyi düşün taşın ağrımasın başın (Gevşek!)
Konu kilit hepinize koyuyorum (Nokta!)”

İnsanların kendisine laf atmadan veya pişman olacakları laf söylemeden önce iyi düşünmeleri yoksa sonra çok uğraşacaklarını söylemiş. Burada ‘hepinize koyuyorum’ derken argo kullanmış ve devamını ‘nokta!’ diyerek kapatmış. Yani bundan takmıyorum ağızınıza da kapıyorum demek istemiş.

“Hey keş, ortamınız leş”

Norm Ender yine uyuşturucu ve alkol üzerinden şarkı yapanlara gönderme yapıyor.

“Ben koyunca hopluyor sürekli bir gebeş (Hep)”

Norm Ender’i çoğu rapçinin ve fanların sevmeme nedeni de sürekli diğer rapçileri eleştirmesi. Bu sözleri ile de her eleştiri yaptığında onları çıldırttığını söylüyor.

“Habeş maymunu!”

Burada rapçi Khontkar’a gönderme yapıyor olabilir. Norm Ender ikisini birbirine benzetiyor.

“Rap gez göz arpacık nişan al ateş (gang bang)”

Burada sözleri ile Rapçileri hedef aldığını ve mecazi anlamda ateş ettiğini söylemiş. Ayrıca ‘gangbang’ cinsel bir tabir olarak bir kadının birçok erkekle birlikte olması durumudur. (Burada ne anlam çıkarılır size bırakıyorum)

“Çamursuz güreş! (Rap)”

Çamursuz güreş deyimiyle başkalarına suç atarak kendini haklı çıkartanlara laf ediyor. (Rap’i çamursuz güreşe benzetiyor olabilir)

“Telif kalktı, bi mankenle Acarkent’te sevişcem”

Bir çok insan Norm Ender’in Mekanın Sahibi şarkısını çıkartmasını “parası bitti” olarak yorumlamıştı. Youtube ve Spotify gibi ortamlardan da şarkısı telif yemişti.
Bir süre sonra telif kalktı ve şarkı tekrar aktif oldu. Norm Ender burada hem çalıntı diyenlere hem de parası bitti diyenlerle dalga geçiyor. Yeniden para kazanmaya başladığını ima ediyor. Ayrıca “telif” kelimesini mecazi olarak “penis” anlamında kullanmış.
Acarkent ise İstanbul’da kurulan yeni yaşam alanlarından.

“Ne fark eder ki yalan haberse,
Gündem için yaratınız”

Burada yine yalan haber olsa bile insanların gündem olmak için bu yola başvurduğundan bahsetmiş.

“Sen ‘dedi’ ol, ben ‘kodum’,
Dedikoduysa sanatınız! (Fuck, ey)”

Sanatınız dedikodum ise ‘sen dedi ol, ben de kodum’ diyerek ‘kodum’ kelimesini argo kullanmış. Aynı zamanda ‘kodum’ kişinin kodu anlamına da geliyor olabilir.

“Lafını yut, geviş getir ve kalk (Ey!)”

Yalan haber yapan sitelerin kendisi hakkında yaptığı yalan haberleri suyunu çıkarana kadar kullanmasına gönderme yapmış. Yalan haber yapacaksan yut, geviş getir ve git demek istemiş.

“Rap’im dayandı güç bela,
Bu yeni nesil bi müptela”

Yeni nesil dinleyicilerin hep uyuşturucu Rap’i yapanları dinlediği ve kendi sanatının bu yüzden zar zor dinlenmediği söylüyor.

“Hey Mike atsana bir like
Zaten olduk artık asosyal bir halk (geç)”

Burada bilgisayarın başında veya cep telefonu elinde tutup sadece ona buna beğeni atan veya eleştirenlere laf çarpıyor. Herkesin de bu şekilde asosyal insanlara dönüştüğünden bahsediyor.

İlginizi Çekebilir:  Konya ÖDM Çevrim içi Sınav Sonuçları 2021

“Bu sene değere bindi bizim Hip-Hop kültürü
Tüh
Yeni bi Tarkan olamıyor mu Edis Görgülü”

Norm Ender burada bir çok Pop şarkıcısının para kazanabilmek için Rap şarkı çıkartmasını eleştiriyor. Edis’te Rap şarkısı çıkartmış ve bir konserinden rapçi Eminem’e benzetilmişti. Edis’e Tarkan üzerinden laf çarpıp Tarkan gibi Pop müziği tekrar kurtaramıyor mu diyor. Zamanında Tarkan Pop müziği herkese dinletmişti.

“Adımı karalıyorsa liboşların derbeder”

Kendisine laf atan Rapçilerin çevresinden gördüğü desteğin sadece çıkara dayalı olduğundan bahsediyor.

“Gerçek MC sorunlarla her bi cephede darp eder”

Yeni nesil MC’lerin yazdığı şarkı sözlerini değersiz görüyor ve asıl MC’lerin protesto Rap yapması gerektiğini söylüyor.

“İşte böyle bilader sen de kıçını kaşırsın
Ben bir şarkı yaptığımda anca beton taşırsın”

Demin söylediklerine ek olarak sadece kendisinin gerçek MC olduğun, diğerlerinin sadece boş oturup kıçlarını kaşıdıklarını söylemiş. Beton taşırsın diyerek de sadece şarkılarına malzeme olacaklarından bahsetmiş.

“Koş (hey) varsa yoksa iftira ne
Hoş (hey) atsa tutsa kaç yazar bu
Boş (hey) yalanla beni mi gömdünüz?”

Ne derlerse desinler iftira ve yalan olduğunu, atsalar belki tutar ama tutmasa önemli değil diyor. Yalanlar ile beni yok edemezsiniz diyor.

“Kim haklı gördünüz
Ve kenefe geri döndünüz (şut şut)

İnsanların karalamaları bittikten sonra kimin haklı olduğunu gördüklerini ve tekrar yalakalık yapmaya geri döndüklerini anlatmış.

“Aaaa, Y nesli uyan
90’lar kalk!”

Burada kendi yaşıtlarının ve o dönemkilerin tekrar ayağa kalkmasını istiyor.

“O neşeli hoş günler
Göçmüşler çoktan
Bize de bu çağ kalmış
Hep boktan (bok bok)”

Burada zaten sözlerden anlaşıldığı gibi o güzel günlerden hiçbirşey kalmadığını ve bu çağın bombok olduğunu söylüyor. Zaten bu neslin kendi sözlerini bu yüzden anlayamayacağından da bahsetmişti.

ŞİMDİ DE KLİBE VE ÖZELLİKLE SON SAHNELERE ODAKLANALIM

Elinden el feneri ile dolaşmak ve el feneri sembolik olarak her zaman karanlık çıkmak ve gerçekleri aramak anlamında kullanılmıştır. Norm Ender’de burada onu yapıyor. Hatta şu ünlü tarihi sözleri akla getiriyor:
Güpegündüz elinde lambayla dolaşan kendisine ne yaptığını soranlara, Diyojen’in cevabı şu oluyor: “Adam arıyorum, adam!”

Özellikle klibin sonundaki görseller ve sözler önemli. Y nesli uyan derken ne demek istediğinden bahsetmiştik. Görsellerde ise şimdiki nesil ile yani Z nesli ve Y neslini karşılaştırıyor. Z nesli artık dışarıda sosyalleşmiyor ve hep evlerde. Eski oyunları oynamıyor sadece sanal ortamlarda takılıyor.
Mesela klipte bir kız çocuğu üzerinden ortamı gözlemliyoruz. Kız çocuğu eski tarz kıyafetler giymiş, büyük ihtimal Y kuşağından bir kız çocuğu. Bisiklet görüyoruz, eskiden çocukların çok sevidiği bisiklet artık hayaletimsi bir hal almış, kimse sürmüyor. Sonra kız çocuğu 90’ların en sevilen isimlerin Barış Manço ve programını görüyor televizyonda. Ama artık doksanlar yok. kafasını çevirip hafif duygusallaşıp gidiyor. Kalabalık görüyoruz. Kız çocuğu merak edip yanlarına gidiyor. Herkes telefon ile olay yerini çekiyor. Aynı anda da Barış Manço arkadan gelip kıza sarılıyor ve avutuyor, sarılıyorlar. Barış Manço’ya ve eskiye yine bir özlem var burada. Sonra biz yine olay yerini görüyoruz. Bir suç işlenmiş gibi olay mahalli süsü verilmiş. Olay mahallinde ise hiç kimsenin artık oynamadığı ve yeni neslin bilmediği seksek oyunu tıpkı cinayet işlenmiş gibi kullanılmış. Yeni demek istiyor ki eski oyunlar öldü, eskiler bitti.
Yani bize de bu çağ kaldı, hep boktan…

 • Kardeş Türküler Canlı Konseri – 13 Şubat 2021

  1993 senesinden beri bir çok başarılı işe imza atmış oluşum Kardeş Türküleri 13 Şubat Cumartesi akşamı, Canlı konser ile evlerinize konuk olacak. Pandeminin ardından evlerinden yaptıkları videolarla dinleyicileriyle buluşmaya devam eden Kardeş Türküler, bu kez naklen bir canlı yayınla konser vermeye hazırlanıyor. Moda Sahnesi’nin “Sahneden Naklen” etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek olan bu konser, 28. Yılına giren Kardeş Türküler projesinin 2021’deki ilk konseri olacak. Kardeş Türküler bu konserde sosyal medyadan gelen sorulara da yanıt verecek. İzleyicilerin evlerinde dans etmesini hedefleyen Kardeş Türküler, izleyicileri konseri dinlerken çekip sosyal medyada paylaşmaya davet ediyor. Nasıl Bilet Alırım? Kardeş Türküler canlı konserine bilet almak için öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak bilet alım sekmesini açmanız gerekmektedir. Moda Sahnesi Bilet Alma EkranıArdından “Kardeş Türküler Konseri” bölümünü seçmelisiniz. Buradan bilet alma butonuna basınız ve gelen uyarıya onay vermelisiniz. Buradan size uygun bilet fiyatını seçip, formu doldurarak alım işlemini gerçekleştirebiliriniz. Bilgilendirme: 1. Bileti satın aldığınızda size yollayacağımız maildeki link size özeldir.2. Linkte yer alan “Canlı Yayın” butonu, etkinliğin başlama saatine dk kala aktif hale gelir.3. Butonu tıklayınca yayına bağlanmış olursunuz ve IP adresiniz sisteme kayıt edilir. Farklı IP adresinden aynı linki tekrar kullanamazsınız.4. Mobil aygıtlardan oyunu izleyecek olan seyircilerimizin hareket halinde olmaları durumunda baz istasyonlarının değişmesi sebebi IP adreslerinde farklılık yaratabilir. Kardeş Türküler Canlı Konseri13 Şubat 2021 – 21:00Bilet Ücretleri: 25 TL, 50 TL, 75 TL, 100 TL, 250 TLKonseri sizin mailinize yollanan linkten izleyebilirsiniz. Kardeş Türküler Konser Takvimi için tıklayınız

 • Kızılay Personel Alımı Başvurusu Yapma 2021

  Kızılay iş ilanları, Kızılay personel başvuru formu, Kızılay sonuçları, Kızılay iş başvuru şartları, Kızılay KPPS puanı, Kızılay’a nasıl başvururum? Kızılay Ankara, Kızılay İzmir, Kızılay İstanbul. Müjdeli haber geldi, Türk Kızılay’ı 2500 personel alımı yapacak. Yapılan açıklamaya göre Kızılay 5 yıllık bir işe alım planı hazırladı. Buna göre bu sene KPSS şartsız 100 personel, 5 yıl içinde ise 2500 personel alınacak. Türk Kızılay’ı Personel Başvurusu Nasıl Yapılır? Kızılay’a iş başvuru yapmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki linke tıklayarak hangi alanda personel alınacağını görebilirler. Kariyer iş ilanlarından sizin için uygun pozisyona tıklayarak başvuru şartlarını görebilir ve şartlar uyuyorsa ilana başvur butonuna tıklayabilirsiniz. Türk Kızılayı İş Başvurusu için tıklayınız İş Başvurusu yapmak için öncelikle Türk Kızılay sitesine üye olmalısınız, ardından giriş yapıp iş başvurusu formunu doldurabilirsiniz. 2021 yılı personel alımları Haziran ayı itibari ile başlayacaktır. Türk Kızılayı Genel Personel Başvuru Şartları:1) TC vatandaşı olmak,2) Kamu haklarından mahrum olmamak,3) Yabancı dil bilmek,4) Alanına göre lise veya lisans mezunu olmak,5) Pozisyona göre sertifika sahibi olmak,6) Seyahat engeli olmamak,7) Ekip çalışmasına uygun olmak,8) Sağlık engeli olmamak,9) Esnek çalışma saatlerine uygun olmak,10) Askerliğini yapmış olmak. Kızılay (168) Tablet Başvurusu Yapma

 • Nesibe Aydın Okulları Bursluluk ve Okula Giriş Sınavı 2021

  Nesibe Aydın Kimdir? Nesibe Aydın hazırlık sınavı başvurusu, Nesibe Aydın hazırlık sınavı sonuçları, Nesibe Aydın koleji, Nesibe Aydın bursu alma. Nesibe Aydın kayıt olma. Türkiye’de 36 yıllık eğitim tecrübesi ile siz öğrencilere her geçen sene daha iyi hizmet sunan Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, uzaktan eğitim döneminde de online eğitimin öncülerinden olmayı başardı. MEB müfredatına uygun, özgün, kaliteli ve üst düzey düşünme becerilerini ölçmeye yönelik hazırlanan NESİBE AYDIN’A HAZIRLIK SINAVLARINA online katılarak eksiklerinizi görebilirsiniz. CANLI SORU ÇÖZÜM SAATLERİ ile konuları pekiştirerek, Nesibe Aydın’ın Bursluluk ve Okula Giriş Sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Aralık ve Ocak ayı sürecinde her sınıf için hazırlık sınavı yapmıştır. Kurum, 20/21 Şubat 2021 tarihlerinde de Hazırlık-2 sınavı başvuru süreci başlatmıştır. Aşağıdaki adımları takip ederek siz de sınava başvurabilirsiniz. Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Sınavlarına Nasıl Başvururum? Sınavlara katılmak için öncelikle aşağıdaki linke tıklayıp karşınıza çıkan formu doldurarak sisteme üye olmalısınız:Nesibe Aydın Ön Kayıt FormuSisteme üye olduktan sonra eğer giriş yapmadıysanız siteye giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra sınıf düzeyinize göre sınav seansınız otomatik olarak atanabilmesi için TIKLA KAYDOL! düğmesine tıklamanız yeterlidir.  Önemli Not: “Sınav kaydınız başarıyla yapılmıştır!” uyarısını gördüğünüze emin olunuz. Bu uyarı çıkmadıysa, 0312 498 25 25 nolu telefonu arayarak destek alınız. Nesibe Aydın Okulları Bursluluk ve Okula Giriş Sınavı öncesinde, tarih ve seans seçmeniz için cep telefonunuza SMS ile bildirim yapılacaktır. Nesibe Aydın Bursluluk Sınavı soru çözümleri, sınav akşamı, resmi Youtube kanalında canlı olarak yapılacaktır. Final Okulları Deneme Sınavı Sonuçları 2021Doğa Koleji Sınav Sonuçları 2021Newton Yayınları Online Deneme Sınavı Sonuçları 2021

 • Trabzon Metropol Kart Hes Kodu Eşleştirme Tanımlama Formu

  Trabzon toplu taşıma araçlarına hes kodu zorunluluğu getirildi. Peki Metropol Kart hes kodu ekleme, yükleme, tanımlama, eşleştirme ve kişileştirme işlemleri nasıl yapılır?, Kimler hes kodu yüklemek zorunda?, Hes Kodu nasıl alınır?, Metro, Belediye Otobüsü, Tramvay, Dolmuş hes kodu yükleme, 65 Yaş Kartı ve Engelli Kartı hes kodu eşleştirme yapma için işte detaylar; Trabzon Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında toplu ulaşım araçlarına hes kodu zorunluluğunu uygulamaya koyuyor.Artık Trabzonda yaşayan vatandaşlar Metropol Kartlarına hes kodunu tanımlama yapmadığı sürece toplu taşıma araçlarını kullanamayacak. PEKİ METROPOL KART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR? Metropol Kartına hes kodu yüklemek isteyen vatandaşlar aşağıdaki işlemleri yapmaları yeterlidir. https://www.akillibiletim.com/HesMatch.aspx?cid=61 adresine tıklayın.Açılan sayfada sizden T.C. Vatandaşı olup olmadığınız soruluyor. Yabancı vatandaşlar Diğer seçeneğini işaretlemelidir.T.C. Kimlik No veya Pasaport No girin.Ulaşım kartınızın arka yüzünde bulunan kart numarasını uygun alana girin.Aldığınız süresiz hes kodunuzu girin.Sizinle herhangi bir sorun olduğunda ulaşılması için Telefon ve E-mail adresinizi girerek KVKK kurallarını okudum ve onaylıyorum kutucuğunu işaretleyerek Devam tuşuna basın ve işlemlerinizi bitirin. İşleminizi bitirdikten sonra olup olmadığını kontrol etmek için HES Kodu Kayıt Sorgulama alanından bakabilirsiniz. KİMLER İÇİN METROPOL KARTINA HES KODU EŞLEŞTİRME YAPMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ? Trabzon’da yaşayıp toplu taşıma araçlarını kullanan, Tam, Öğrenci, Öğretmen, Engelli, ve 65 Yaş Kartı kullanıcılarının hepsi hes kodu tanımlama yapmaları zorunludur. Aksi halde 1 Şubat 2021 tarihi itibariyle toplu taşıma araçlarını kullanamayacaklar. METROPOL KARTIMA HES KODUNU NEDEN EŞLEŞTİRMELİYİM? Pandemi önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen bu uygulama ile vatandaşlar daha sağlıklı bir yolculuk yapacaklar. Bu uygulama sayesinde Koronavirüs hastalığına yakalanan veya temaslı olan kişiler belirlenmiş olacak ve toplu ulaşımı kullanımı engellenecektir. Toplu Taşıma İçin HES Kodu Nasıl Alınır?

 • Sakarya Kart54 Hes Kodu Tanımlama Yükleme Kayıt Formu

  Sakarya’da toplu taşımaya hes kodu zorunluluğu geliyor. Peki Kart 54 hes kodu yükleme, ekleme, tanımlama, kişileştirme, eşleştirme nasıl yapılır?, Sakarya hes kodu nasıl alınır?, Metro, Belediye Otobüsü, Tramvay hes kodu yükleme, 65 yaş kartı, engelli kartı hes kodu tanımlama için işte detaylar; Sakarya’da koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarına hes kodu zorunluluğu getirildi.Sakarya’da yaşayan vatandaşlar toplu ulaşımı kullanmak istedikleri zaman hes kodunu kart54’e tanımlama yapmak durumundadır. PEKİ KART 54 HES KODU TANIMLAMA NASIL YAPILIR? Kart 54’e hes kodu yüklemek isteyen vatandaşlar aşağıdaki işlemleri yapmaları yeterlidir. https://www.akillibiletim.com/HesMatch.aspx?cid=54 adresine tıklayın.Açılan sayfada sizden T.C. Vatandaşı olup olmadığınız soruluyor. Yabancı vatandaşlar Diğer seçeneğini işaretlemelidir.T.C. Kimlik No veya Pasaport No girin.Ulaşım kartınızın arka yüzünde bulunan kart numarasını uygun alana girin.Aldığınız süresiz hes kodunuzu girin.Sizinle herhangi bir sorun olduğunda ulaşılması için Telefon ve E-mail adresinizi girerek KVKK kurallarını okudum ve onaylıyorum kutucuğunu işaretleyerek Devam tuşuna basın ve işlemlerinizi bitirin. Daha sonra isterseniz aynı adresten Hes Kodu Kayıt Sorgulama alanından hes kodunuzu sorgulatabilirsiniz. KİMLER HES KODU TANIMLAMA YAPMALI? Sakarya’da yaşayıp toplu taşıma araçlarını kullanan, Tam, Öğrenci, Öğretmen, Engelli, ve 65 Yaş Kartı kullanıcılarının hepsi hes kodu tanımlama yapmaları zorunludur. Aksi halde 15 Şubat 2021 itibariyle toplu taşıma araçlarını kullanamayacaklar. Toplu Taşıma İçin HES Kodu Nasıl Alınır?

 • İslam Kalkınma Bankası Bursları Başvurusu 2021

  İslam Kalkınma Bankası bursu nasıl alınır? İslamic Development Bank bursu 2021. İslam Kalkınma Bankası burs başvurusu çağrısı. İslam Kalkınma Bankası burs başvuru formu. İKB bursu 2021. İslam Kalkınma Bankası (İKB) tarafından 2021-2022 akademik yılı için Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doktora Sonrası düzeylerde burslar verilecektir. Son başvuru tarihi 28 Şubat 2021 olan söz konusu bursa sadece internet üzerinden başvuru yapılmaktadır. İslam Kalkınma Bankası Bursu İslam Kalkınma Bankası (Islamic Development Bank/IsDB) bünyesinde, 2021-2022 akademik yılı için burs başvuruları başlamıştır. Bu kapsamda banka başvuru çağrısında bulunmuştur. Söz konusu çağrı kapsamında aşağıda yer alan programlar için başvuru yapılabilecektir: Lisans Burs ProgramıYüksek Lisans Burs ProgramıDoktora Burs ProgramıDoktora Sonrası Araştırma ProgramıIsDB-ISFD Burs Programı (En Az Gelişmiş 21 Üye Ülke için- Teknik, Mesleki Eğitim ve Öğretim Programı)IsDB-ISFD Burs Programı (En Az Gelişmiş 21 Üye Ülke için- Lisans Çalışmaları Programı) İslam Kalkınma Bankası Bursu’na Nasıl Başvurulur? IsDB burs portalı (www.isdb.org/scholarships) üzerinden çevrimiçi olarak başvuru yapılabilecek çağrı için son başvuru tarihi 28 Şubat 2021’dir. Yalnızca çevrimiçi başvuruların dikkate alınacağı çağrının ayrıntılarına söz konusu burs portalından ulaşılabilmektedir. İslam Bankası Bursu Başvuru Sonuçları açıklandığında buradan duyurulacaktır. Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021İBB Eğitim Desteği Paketi Başvurusu YapmaFinal Okulları Deneme Sınavı Sonuçları 2021

 • Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021

  Hasan Faydasıçok kimdir? Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı burs sonuçları. Hasan Faydasıçok bursu başvuru formu 2021. e bursum hasan faydasıçok başvuru. Eğitim Vakfı bursları. Bursa ödemeleri 2021. Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı, üniversite öğrencileri için geri ödemesiz burs dağıtacak. E-bursum üzerinden başvuru yapabileceğiniz bursun son başvuru tarihi 30 Ocak 2021 olarak belirlendi. Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Nedir? Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı, Hasan Faydasıçok ve Ailesi tarafından, Türkiye’de özellikle yazılım ve mühendislik alanında üniversite eğitimi gören kız öğrencilere katkı sağlamak için kurulan önemli bir eğitim vakfıdır. Vakıf 2016 yılında kurulduğundan beri yüzlerce öğrenciye maddi destek sağlamışlar ve alanlarında staj imkanı sunarak tecrübe kazanmalarını sağlanmıştır. Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Bursu’na Nasıl Başvurulur ? Hasan Faydasıçok Bursu’na başvurabilmek için aşağıdaki linke tıklayıp E-bursum sitesindeki formu doldurmalısınız. Site sizden üyelik isterse öncelikle üye olup giriş yapmalısınız. Ardından formu sizden istenen bilgiler ile doldurabilir ve başvuru yapabilirsiniz. Hasan Faydasıçok Eğitim Bursu Başvuru Formu Hasan Faydasıçok Eğitim Bursu Ne Kadar? Hasan Faydasıçok bursu 400 TL olup geri ödemesiz bir burstur. 2021 yılında Şubat ve Haziran ayları arasında 5 ay boyunca verilir. Sonraki yıllarda mezun olana kadar Ekim ve Haziran ayları arasında 9 ay verilir. Başvuru Koşulları Devlet üniversitelerinin veya vakıf üniversitelerinin %100 burslu lisans seviyesinde örgün eğitim görmek,Alttan 3 veya daha fazla dersi olmamak,1995 ve sonrasında doğmuş olmak,2022 Haziran ve sonrasında mezun olmak,2,5 ve üzeri genel not ortalamasına sahip olmak. Başvurular açıklandığında buradan sonuçları duyurulacaktır. İlgili Yazılar:İslam Kalkınma Bankası Bursları Başvurusu 2021e bursum başvuru yapma ekranıSelçuk İslami İlimler Derneği Burs Başvuru FormuTürkiye Bursları 2021 Başvuruları Başvuru FormuBil Koleji Bursluluk Sınavı Sonuçları 2021Simya Koleji Kabul Sınavı 2021 Bursluluk Sınavı ne zaman? Başvuru Formu

 • İBB Eğitim Desteği Paketi Başvurusu Yapma

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği Paketi başvuru nasıl yapılır?, 250 lira üniversite eğitim desteği başvuru şartları nelerdir?, Ekrem İmamoğlu eğitim bursu kimler başvurabilir?, Askıda Fatura Destek başvuru 2021 için işte detaylar; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri için eğitim bursu verecek. Maddi durumu kötü olan ailelerin üniversiteye giden genç öğrencilere verilecek. 250 TL’lik yardım tek seferlik olarak yapılacak.Hayırseverlerin desteği ile yapılacak olan eğitim yardımı öğrencilerin İstanbulkart’ına yatırılacak ve öğrenci SMS olarak bilgilendirilecek. EĞİTİM DESTEK PAKETİ 250 TL BAĞIŞ NASIL YAPILIR? https://askidafatura.ibb.gov.tr/egitim-destek adresine tıklayarak Destek Olun butonundan bir üniversite öğrencisine yardım edebilirsiniz. EĞİTİM DESTEK PAKETİ YARDIM ALMAK İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR? Maddi durumu kötü ve üniversiteye giden çocuğu olan vatandaşlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin herhangi bir başvuru formu bulunmuyor. İBB ‘nin daha önce yaptığı araştırmalar ile 250 lira verilecek olan öğrenciler daha önce belirlenmiştir. Siz yine de başvuru yapmak isterseniz ALO 153’ü arayarak eğitim desteğinden nasıl faydalanmanız gerektiğiyle ilgili bilgi alabilirsiniz. İstanbul Kart Hes Kodu Yükleme Eşleştirme Kayıt Formuİstanbul Öğrenci Kartı Çıkartma 2021İstanbul – İzmir Otoyol Ücreti Hesaplama 2021TeknoFest 2021 İstanbulİstanbul Toplu Taşıma Ücretleri 2021 Güncelİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Personel Alımı Şartları ve Başvurusu

 • Final Okulları Deneme Sınavı Sonuçları 2021

  Final ads sınav sonuçları açıklanıyor. Final Okulları Akademik Değerlendirme Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?, Başarı Sıralaması, Bursluluk Sınavı sonuçları sorgulama, Bursluluk Sınavı ne zaman hangi tarihte? işte detaylar; Final Eğitim Kurumları tarafından yapılan Akademik Değerlendirme Sınavı 22, 23, 24 Ocak 2021 tarihlerinde gerçekleşiyor. Sınav sonuçları açıklanıyor… FİNAL DENEME SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Final Dersanesi tarafından https://sinav.finaladsbasvuru.com/ adresi üzerinden yapılan ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı değerlendirme sınavı sonuçları sınavdan sonraki hafta açıklanacak. Sınav sonuçlarını yukarıdaki adresten üyelik girişi yaparak öğrenebilirsiniz. Ayrıca sınav sonucunuzu adresinize en yakın Final Eğitim Kurumunu arayarak Başarı Durumunuzu ve kayıt işlemleri için bilgi alabilirsiniz. FİNAL EĞİTİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN? Final Eğitim Kurumları’nın her yıl gerçekleştirdiği Bursluluk Sınavıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Burs kazanmak isteyen adayların katılacağı sınavın şubat ayı içerisinde yapılması planlanıyor. İslam Kalkınma Bankası Bursları Başvurusu 2021Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Burs BaşvurusuSimya Koleji Kabul Sınavı 2021 Bursluluk Sınavı ne zaman? Başvuru FormuBahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavı 2021 Başvuru FormuDarüşşafaka Ücretsiz Eğitim Sınavı Başvuru Formu 2021

 • Ankara POMEM Ücretsiz Parkur Hazırlık Kursu Başvuru Formu

  Ankara Büyükşehir Belediyesi polislik parkur kursu başvurusu nasıl yapılır?, Sincan Pomem Parkur başvuru yapma, Ankara POMEM Hazırlık Kursları, Sincan Polis Hazırlık parkuru, Sincan Aile Yaşam Merkezi Kapalı Spor Salonu nerede? işte detaylar; Ankara Büyükşehir Belediyesi Polis mesleğini kazanmak isteyen adaylar için POMEM parkur hazırlık kursu verecek. KURSLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR? NASIL BAŞVURU YAPILACAK? Önlisans ve Lisans mezunu adaylar Polis Meslek Eğitim Merkezleri sınavı için 25 Ocak 2021 Pazartesi gününden önünden itibaren kurslara katılabilecek. Başvurular online olarak internet üzerinden alınacak. Başvuru yapmak için tıklayın! PARKUR HAZIRLIK KURSU NEREDE VERİLİYOR? Alanında uzman eğitmenler eşliğinde sınava hazırlanacak adaylar Sincan Aile Yaşam Merkezi Kapalı Spor Salonunda ücretsiz eğitim alacak. Spor Salonunda alınacak koronavirüs önlemleri kapsamında adaylar eğitim desteği alacak. SİNCAN AİLE YAŞAM MERKEZİ KAPALI SPOR SALONU NEREDE? Adres:Harikalar Diyarı İçiYunus Emre MahallesiGazi Mustafa Kemal Bulvarı No:14 Sincan / ANKARATelefon:(312)  273 97 90Fax:(312)  274 20 69 Ankara Büyükşehir Belediyesi EYT’liler için GSS Prim Borcu Başvurusu 2021Ankara Öğrenci Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır 2021Ankara Toplu Taşıma Ücretleri 2021 (Güncel)Ankara Mavi Masa Alo 153 Başkent153 Yardım AlmaAnkara 500 TL Yardım Desteği Başvuru FormuAnkara Kart Hes Kodu Tanımlama Yükleme Kayıt Formu

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorumlanan Norm Ender’in Konu Kilit Klibindeki Göndermeler ve Analiz

BURADAN YORUM YAPABİLİRSİN