Salgın Konulu İzleyebileceğiniz En İyi 12 Yapım | EgeEtkinlik.com | Fırsat Etkinlikleri | Konserler | Tiyatro | Festival

Salgın Konulu İzleyebileceğiniz En İyi 12 Yapım

Home » Belgesel Etkinlikleri » Salgın Konulu İzleyebileceğiniz En İyi 12 Yapım

Yorum Ekle

Salgın ve pandemi gibi distopik konulu filmler her zaman ilgi çekmiştir. Sinema ve televizyonda da bolca örneğini gördüğümüz bu konu şu günlerde çok daha gündemde.

Covid-19 adlı virüsün dünyaya yayılması sonucunda karantinaya çekilmemiz bizi bu konu ile ilgili daha bir meraka itti. Biz de hazır herkes evdeyken sevdiğimiz bazı salgın konulu yapımları sizler için sıraladık. İyi seyirler.

1) I Am Legend/Ben Efsaneyim (2007)

Korku ve bilim kurgu edebiyatı yazarı Richard Matheson’un yazdığı kitaptan uyarlanan ve daha önce “The Last Man on Earth (1964)”, “Omega Man (1971)” ismiyle uyarlanan bu film belki de en beğenilen salgın filmlerinden olabilir. Will Smith’in Robert Neville isimli bir bilim adamını canlandırdığı bu filmde kahramanımız bir yandan ilacı bulmaya çalışmakta bir yandan da hayatta kalmaya çalışmaktadır. Ancak zamanla yeni bir şeylerin farkına varacaktır…

2) Contagion/Salgın (2011)

Başrollerini Matt Damon, Jude Law gibi ünlü isimlerin canlandırdığı 2011 yapımı film, son zamanlarda listelerde en çok izlenen filmler arasında. Bunun nedeni ise karşı karşıya olduğumuz Covid-19 salgını ile benzerlikler göstermesi. Filmdeki hastalık sürecini, bulaşma sürecini, komplo teorileri ve pek çok konuyu izlediğinizde şaşıracağınıza eminiz.

3) Resident Evil Serisi/Ölümcül Deney (2002/2016)

Pek çok devam filminin ve oyununun yapıldığı bol aksiyonlu bu seride, Umbrella Corporation isimli bir şirketin deneylerinde üretilen T-virus isimli bir virüs, deneklerden biri tarafından çalınır ve Hive isimli araştırma tesisinin içine salınır. Virüs herkese bulaşmaya başlayınca işler çığırından çıkar.

4) Blindless/Körlük (2008)

Nobel ödüllü yazar Jose Saramago’nun aynı adlı kitabından uyarlanan 2008 yapımı filmde sebebi belli olmayan bir salgın sonucu insanlar görme yetilerini kaybetmeye başlarlar. Sadece bir kişinin kör olmadığı ve bu kişinin etrafından dönen olayları konu alan film oldukça huzursuz edici bir kurguya sahip.

5) Perfect Sense/Yeryüzündeki Son Aşk (2011)

Susan ve Michael isimli iki karakterin merkezde olduğu filmde, bir salgın insanların tek tek duyularını yok etmeye başlar. Önce koku alma duyularını yok eden şey hızla diğer duyuları da yok eder ve geriye hiç bir duygu kalmaz. Ancak Susan ve Michael tüm bunlardan daha değerli bir duyguya sahiptir.

6) 28 Days Later ve 28 Weeks Later/28 Gün Sonra ve 28 Hafta Sonra (2002/2007)

İzleyiciyle buluştuğu ilk günden beri izleyicilerde ve sinema dünyasında büyük yankı uyandıran, başarılı yönetmen Danny Boyle’un yönettiği bu film şempanzeler yoluyla tüm İngiltere’ye yayılan bir virüsü ve bu olayların üzerinden 28 gün geçmesini konu almaktadır. Vücuda girdiğinden 15 saniye içinde insanları etkisi altına alan ve organizmada yüksek düzeyde agresifliğe yol açan virüsten sonra dünya bambaşka bir hal almıştır.

7) World War Z/Dünyalar Savaşı Z (2013)

Hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği filmde Brad Pitt, ailesini korumaya ve tüm dünyayı virüs salgınından korumayı hedefleyen eski bir askeri canlandırmaktadır. Virüs bulaşan insanlar hasta olmayan insanlara saldırmaktadır ve gittikçe daha tehlikeli bir hal almaktadırlar. Bundan kurtulmanın tek yolu ise bir an önce panzehiri bulmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Musa Eroğlu Ankara Konseri - 31 Temmuz 2021

8) Twelve Monkey/12 Maymun (1995)

Efsane yönetmen Terry Gilliam tarafından yönetilen ve başrolünde Bruce Willis’in oynadığı filmde James Cole isimle karakter geçmişe giderek virüsün yayılımını durdurmaya çalışmaktadır. 5 milyar insanın ölümüne yol açacak virüsü durdurmaya çalışmak ise zannedildiği kadar kolay olmayacaktır. Sonu çok etkileyici bir sürpriz ile biten bu bilimkurgu başyapıtını izlemeden geçmeyin.

9) The Masque of the Red Death/Kızıl Ölümün Maskesi (2013)

Usta yazar Edgar Allen Poe’un 1842’de yazmış olduğu kısa öyküden esinlenen bu kısa animasyon filmde renk ve çizimleri ile izleyenleri büyük bir etkisi altına almakta. Tüm ülkeyi etkisi altına almaya başlayan Kızıl Ölüm isimli bir hastalık vardır. Prens Prospero ise bu hastalıkla resmen dalga geçer ve sarayında ülkenin ileri gelenlerinden 1000 kişinin davet edildiği bir maskeli balo düzenler. Ancak etkinlikte davetsiz bir misafir de bulunmaktadır.

10) The Walking Dead ve Fear the Walking Dead/Yürüyen Ölüler (2010-….)

Nereden geldiği belli olmayan bir virüsün insanlara bulaştığı zaman zombiye dönüştüğü bu diziyi herhalde bilmeyen yoktur. 10. sezona dayanan ve bir Fear of Walking Dead isimli spin-off’u bulanan dizi başarılı kurgusu ve oyunculuğu ile büyük beğeni toplamış durumda.

11) Pandemic (2020)

2020 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlayan bu belgesel dizisinde İnfluenza hastalığına karşı savaşan bilim adamları ve sağlık çalışanlarını izliyoruz. Dünyadaki çeşitli tesislerde çekilen belgesel salgın hastalıklarında ne yapılması ve ne gibi önlemler alınması konusunda dikkatli izlenmesi gereken bir yapım.

12) King of Thorn/İbara no O (2002-2005)

Listenin sonuna gelmişken bir de anime önerisinde bulunmak istedim. 2009 yapımı bu animede dünya, milyonlarca insanın ölümüne yol açan Medusa adlı virüsün etkisi altındadır. Tedavisi bulunamayan bu hastalığa karşı bir ilaç firması insanları dondurmak ve gelecekte tekrar uyandırmak üzere 160 gönüllü bulur. Bilinmeyen bir gelecekte, uyutulan diğer insanlarla birlikte uyanan Kasumi kendisini tuhaf canlılarla çevrilmiş vahşi bir dünyada bulur.

Bonus 1) Kingdom (2019-…)

Uzak Doğu, taht kavgaları, zombi salgını ve bol bol kılıç… Benim de severek izlediğim Netflix’in gözde dizilerinden Kingdom bütün bunların bir karışımı. “The Kingdom of The Gods” isimli çizgi romandan uyarlanan bu dizide Prens Chang, bir yandan ülkesini salgından kurtarmaya bir yandan da tahtını geri almaya çalışmaktadır. Ancak Haewon Klanı ve Kraliçe Cho buna izin vermemekte kararlıdır.

İlginizi Çekebilir: Karantinadayken Yapabileceğiniz 10 Şey

Listede eksik gördüğünüz yapımlar elbette ki olacaktır. Lütfen yorum yapmaktan kaçınmayınız.

 • Şahinbey Belediyesi Ücretsiz Çanakkale Gezisi Başvuru Formu 2021

  Gaziantep Şahinbey Belediyesi Çanakkale şehitlik gezisi başvuru nasıl yapılır?, Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına başvuru formu 2021, Ücretsiz Bedava Çanakkale gezileri, Çanakkale gezisi başvuru şartları, Şahinbey gaziantep gezisi kayıt randevu için başvuru detayları burada. Gaziantep Şahinbey Belediyesi, “Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına” projesiyle Çanakkale Şehitlik gezisi düzenliyor. Ücretsiz düzenlenecek geziye katılmak isteyen vatandaşlar başvurunun nasıl yapılacağını merak ediyor. Şahinbey Belediyesi 111.000 kişiyi uçakla ecdadıyla buluşturmak için Çanakkale gezileri yeniden başladı. Korona virüs tedbirleri kapsamında düzenlenecek geziye katılmak için başvurular başladı. Milli bir şuur kazanmak ve bu vatan topraklarının nasıl kazanıldığını yerinde görmek için işte başvuru şartları; Şahinbey Belediyesi Çanakkale Şehitlik Gezisi Başvuru Şartları “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesi çerçevesinde Çanakkale’ye gidecek vatandaşlarımız başvurabilir. 18 – 60 yaş arası vatandaşlarımız başvuru yapabilir. Kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız başvuru yapamazlar. Şahinbey ilçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlarımız başvuru yapabilir. Çanakkale ziyaretlerimize daha önce katılmış olan vatandaşlarımız başvuru yapamazlar. Hamile vatandaşlarımız başvuru yapamazlar. Başvuru dilekçesi ilişikte sunulmuştur. Şahinbey Belediyesi Çanakkale Şehitlik Gezisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Çanakkale Şehitlik gezisine katılmak için aşağıdaki linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. http://basvuru.sahinbey.bel.tr/CanakkaleBasvuru.aspx

 • Usta Öğretici Başvuru Formu 2021 – 2022

  MEB Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuru tarihleri 2021 ne zaman?, Usta Öğretici başvuru nasıl yapılır? 2022, HEM Öğretmenlik Usta öğretici istenen belgeler, evraklar, başvuru şartları, Halk Eğitim Merkezi öğretmen başvurusu, e-yaygın Usta Öğretici başvuru sonuçları, Başvuru dilekçesi için detaylar burada. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Halk Eğitim Merkezlerine her yıl yeni usta öğretici öğretmen alınıyor. Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik yapmak isteyen vatandaşlar başvurunun ne zaman ve nasıl yapılacağını merak ediyor. 2021 – 2022 Eğitim Öğretim yılında görevlendirilmek üzere tüm branşlarda Usta Öğretici alınacaktır. Başvurular online olarak e-yaygın sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için istenen belgelere sahip olanlar kendi alanında Usta Öğretici olarak göreve başlayabiliyor. Usta Öğretici için Başvuruda İstenen Belgeler 1-Kurs Açmak için Gerekli Yeterlilik Belgeleri (Diploma, Öğrenim Belgesi, Ustalık, Usta Öğreticilik, Kalfalık, Kurs, Seminer vs. Belgeler.)* 2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile Vesikalık Fotoğraf (1 Adet)* 3-Oryantasyon Eğitimi Kursu Belgesi* (Pedogojik Formasyonu olanlardan istenmemektedir.) 4-SGK Hizmet Dökümü (E-Devlet)* 5-Sabıka Kaydı (E-Devlet)* 6-Sağlık Raporu* 7-Alanda Çalıştığı Süreyi Belirtir Resmi Yazı ya da Belge (Varsa) 8-Kurs Planı ve Kursiyer Listesi – Ad, Soyad, TC, Doğum Tarihi, Tel No Şeklinde Olacak, Ayrıca Kursiyer 18 Yaşından Küçükse Veli İzin Formu – (Kesin Kurs Açıldığında İstenecektir.) Usta Öğretici başvurusu nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Halk Eğitim Merkezinde çalışmak isteyen Usta Öğretici adayları aşağıdaki linke tıklayarak online başvuru sistemi üzerinden başvurularını yapabilirler. https://e-yaygin.meb.gov.tr/ Başvuru linkine tıkladıktan sonra, sisteme e-devlet üzerinden giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Başvurular bölümüne girin, Usta Öğretici Başvuru kısmından başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurarak başvurunuzu tamamlayın.

 • Değer Eğitim Vakfı Burs Başvuru Formu 2021 2022

  Değer Eğitim Vakfı burs başvurusu nasıl yapılır?, Burs başvuru şartları nelerdir?, Kimler burs alabilir?, Değer eğitim vakfı bursu ne kadar?, Burs Başvuru Formu indir, Değer Vakfı burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?, Değer Eğitim vakfı kimdir, kimin? için başvuru detayları burada. Değer Eğitim Vakfı, her yıl üniversite öğrencilerine yönelikl verdiği burs başvuruları başladı. Vakıftan burs almak isteyen öğrenciler başvuru şartlarını ve başvurunun nasıl yapılacağını merak ediyor. Birlikte Güçlenelim, Birlikte Büyüyelim sloganıyla 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı için dar gelirli vatandaşların öğrencilerine burs verecek olan Değer Eğitim Vakfı başvuruları 31 Ağustos 2021 tarihine kadar almaya devam edecek. Öğrencilere burslar Ekim ile Haziran ayı arasında 9 ay boyunca ödenir. Değer Eğitim Vakfının bursiyerlere verdiği bursun miktarı her sene değişmektedir. Değer Eğitim Vakfı Burs Şartları Değer Eğitim Vakfı burs vereceği öğrencinin ailesinin ekonomik durumuna ve öğrencinin başarı durumuna bakmaktadır. Dar gelirini ve öğrencisinin başarısını belgeler ile kanıtlayan ailelerin başvurusu kabul edilmekte olup, şehit gazi yakınlarına öncelik tanınmaktadır. Değer Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Değer Eğitim Vakfına burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler aşağıdaki başvuru formunu indirdikten sonra doldurarak vakfa teslim etmesi gerekiyor. Adres: Marmara Mah. Hürriyet Bulvarı 5. Sok. No :8/2 Yakuplu – Beylikdüzü / İstanbul deger-vakfi-burs-basvuru-formu-1İndir Dilekçe öğrenci tarafından kendi el yazısıyla yazılacak olup burs başvurusu ile ilgili tüm bilgileri içerecek şekilde doldurulmalıdır. (Maddi durum, kardeş sayısı, kardeşlerin öğrencilik durumları, aile ile ilgili diğer bilgiler vs.)Referans mektubu, öğrencinin akrabaları dışında öğrenciyi tanıyan biri tarafından yazılmalıdır.İkametgâh, muhtarlık yahut alınabilecek diğer kurumlardan olmalıdır.Sabıka kaydı Cumhuriyet savcılığından alınmış olmalıdır.Öğrenci belgesi güncel olmalıdır.Transkript yeni kayıt olanlar haricinde, hazırlık sınıfını bitirmiş olanlar da dahil olmak üzere öğrencilerden istenmektedir.Nüfus cüzdanı fotokopisi önlü arkalı olmalı, T.C. nosu içermeli ve 15 yaşından itibaren resimli olmalıdır. * Varsa Değer Eğitim Vakfı yahut bağlı işletmelerinde çalışan yakınların isimleri belirtilmelidir. * Bunlar dışında eklemek istediğiniz diğer bilgileri de dilekçede belirtebilirsiniz. * Burs Bilgileri kısmı boş bırakılacaktır. * Forma mutlaka fotoğraf eklenmelidir. * Eksik belgeli başvurular kabul edilmeyecektir. Bursla ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayın.

 • LÖSEV Hasta Kayıt, LÖSEV Yardım Başvuru Formu

  Lösemili Çocuklar Vakfı LÖSEV Hasta Kabul, kayıt nasıl yapılır?, 2021 Lösevden yardım nasıl alabilirim?, Lösev başvuru şartları ve başvuru formu 2022, Lösev Yardımları nelerdir?, Lösev yardım almak istiyorum, Lösev maddi yardım ne kadar?, Lösev kimlere yardım eder için başvuru detayları burada. 1998 yılında beri kanser ve Lösemili çocukların tedavisinde önemli rol alan ve onlara desteklerini esirgemeyen Lösemili Çocuklar Vakfı LÖSEV’den yardım almak isteyen bir çok kişi bulunuyor. Lösev’e başvuru yapmak ve yardım almak isteyen vatandaşlar başvurunun nasıl yapacağını merak ediyor. Lösemili çocuklara yapılan bağışlar ile destek olan vakıf, yetişkin lösemi ve kanser hastalarına da destek vereceğini duyurmasının ardından yoğun bir ilgi gördü. Lösev hasta kaydı yaptıran online başvuru formunu dolduran bir çok kişiye yardım etmeyi sürdürüyor. LÖSEV’e yapılan bağışlar umutla açılan kapıları aralıyor ve desteklerinizle lösemili çocuklar ve yetişkin kanser hastaları ile hayat buluyor. LÖSEV Hasta Kayıt, LÖSEV Yardım Başvurusu nasıl yapılır? Kanser ve Lösemi hastalarının başvuru yapabileceği Lösev, maddi yardımdan gıda yardımına ve hastanın tedavisine kadar bir çok yardımda bulunuyor. LÖSEV’e başvuru için aşağıdaki linke tıkladıktan sonra, açılan başvuru formuna istenen bilgileri ile belgeleri eklemeniz ve KAYDET tuşuna basarak başvurunuzu tamamlanmanız gerekiyor. https://www.losev.org.tr/ozelgun/Guncelle/OnBasvuru LÖSEV Sosyal Hizmetler birimine ulaşmak ve LÖSEV’in lösemi ve kanser hastalarına yaptığı yardımlardan faydalanmak için bilgilerinizi lütfen eksiksiz doldurunuz. Verdiğiniz bilgiler üzerinden Sosyal Hizmetler Birimi sizinle irtibat sağlayacaktır.

 • Manavgat Bodrum Tema Vakfı Fidan Bağışı Nasıl Yapılır? 2021

  Tema Vakfı Yeniden Yeşerteceğiz kampanyası fidan bağışı 2021, tema iban, fidan sahiplenmek ne demek?, fidan bağış fiyatı ne kadar?, Fidan bağışı yap, tema ağaç bağışı fiyat?, Orman yangınları Sms mesajı 10 TL ile fidan bağışı, Manavgat, Antalya, Bodrum, Adana Kozan, Mersin Aydıncık, Muğla, Alanya orman yangını fidan bağışı nasıl yapılır? için bağış detayları burada. Ülkemizde yaşanan orman yangınları nedeniyle Tema Vakfı, Yaşamı Yeniden Yeşerteceğiz kampanyası başlattı. Kampanyaya bağış yapmak isteyen bir çok kişi bağışın nasıl yapılacağını ve Tema Vakfı IBAN numarasını merak ediyor. Adana, Antalya, Mersin ve Muğla illerinde meydana gelen büyük orman yangınlarına müdahaleler sürüyor. Bir çok canlı ve ev zarar görürken bir yandan da yaralar sarılmaya çalışılıyor. Yangın bölgelerinin yeniden ağaçlandırılması için TEMA Vakfı’nın bağlattığı çalışmaya fidan bağışlayarak sizde katkı sağlayabilirsiniz. Hep Birlikte Yaşamı da Umudu da Yeniden Yeşerteceğiz! TEMA Vakfı Fidan Bağışı Nasıl Yapılır? Ülkemizde çıkan yangında zarar gören ormanların yeniden ağaçlandırılmasına katkı da bulunmak için aşağıdaki adresten online ödeme yapabilir veya Tema Vakfı’nın resmi hesabına IBAN numarası yoluyla para aktarabilirsiniz. 1 Fidan fiyatı 10 TL’dir. Online Fidan Bağışı Linki: tema.org.tr/yenidenyesertecegiz Tema Vakfı IBAN Bilgileri Türkiye İş Bankası – Levent Şubesi Şube Kodu: 1035 Hesap no: 1488866 IBAN: TR46 0006 4000 0011 0351 4888 66 *Yalnızca tema.org.tr üzerinden yapılan bağışlarda e-sertifika gönderimi yapılmaktadır.

 • İBB Genç Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB Genç Kart başvuru formu, İBB Genç Kart Başvuru Şartları 2021, Genç Kart Kayıt, Genç Kart yaş sınırı, Ekrem İmamoğlu Genç Kart nedir?, Genç Kart’ın geçerli olduğu yerler, İBB indirim kartı nasıl alınır?, Genç Kart Başvuru Sonuçları Sorgulama için başvuru detayları burada. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaadi olan Genç Kart, çok yakında hayata geçiyor. İndirim kartından faydalanmak isteyen bir çok İstanblul’lu genç başvuruların ne zaman ve nasıl yapılacağını merak ediyor. 25 yaşın altındaki tüm gençlere Genç Kart verilecek. Bu kart ile gençler toplu taşımadan, İBB’nin tüm kültür sanat etkinliklerinden ve spor tesislerinden % 40 indirimli yararlanacak ve gençler İstanbul’u doyasıya yaşayacak. İBB Genç Kart Başvurusu İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Genç Kart ile ilgili çalışmalar sürüyor. İlerleyen günlerde proje açıklandıktan sonra başvurular alınacak. Başvuru Formu açıklandığında buraya eklenecektir. Takipte olun, başvuruyu kaçırmayın. https://www.youtube.com/watch?v=bOvcd2Ct7Y4

 • İBB Kırtasiye ve Üniforma Yardımı Online Başvuru 2021 – 2022

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB kırtasiye ve üniforma yardımı 2021 başvuru nasıl yapılır?, 2022 engelli okul öncesi ilkokul ve ortaokul kıyafet desteği parası ne kadar?, İBB yardım başvuru formu, İBB yardım kartı, Ekrem İmamoğlu okul desteği başvuruları ne zaman?, Başvuru Sorgulama, Başvuru sonuçları açıklandı mı? için başvuru detayları burada. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB, okul öncesi ilkokul ve ortaokul öğrencilerine destek olmak için Kırtasiye ve Üniforma desteği verecek. Destekten faydalanmak isteyen bir çok aile ve öğrenciler başvurunun nasıl yapılacağını ve başvuru şartlarını merak ediyor. 500.000 öğrencinin kırtasiye ve üniforma masrafları karşılanacağını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, yemekhanesi olmayan okullara da kumanya desteği verileceğinin altını çizdi. Ayrıca okula giden 75.000 öğrenciye de burs vereceğini aktaran İBB başkanı, ekonomik durumu iyi olmayan ve kırtasiye ile üniforma almak isteyen herkesin başvuru yapacağını belirtti. İBB Kırtasiye ve Üniforma Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Kırtasiye ve Üniforma desteği başvuruları Sosyal ve Ekonomik Destek Programı olan SEDEP üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayın. https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru Açılan sayfada online başvuru formunu göreceksiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra devam edin ve doğru eksiksiz şekilde formu doldurun ve açıklama kısmına Kırtasiye ve Üniforma desteğinden faylanmak istediğinizi mutlaka belirtmeyi unutmayın. SEDEP ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve başvuru detaylarını öğrenmek için buraya tıklayın.

 • Avrupa Birliği Kreş Desteği Başvuru Nasıl Yapılır?

  Avrupa Birliği ve SGK Kreş Desteği başvurusu nasıl yapılır?, 2021 Başvuru şartları nelerdir?, 2022 E-devlet Çalışan Anneye çocuk bakımı yardımı, Cimer Sigortalı Anneler İşe, Çocuklar Kreşe, Sigortalı Çalışana Kreş para desteği, Kesin Kayıt Evrakları, Çocuk Bakım Projesi başvuru, SSK Sosyal Sigortalar Kurumu, uyg.sgk.gov.tr kreş yardımı, Kreş Yardımı alan var mı? için başvuru detayları burada. Avrupa Birliği AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklığında verilen Kreş Desteğine küçük çocuğu olan ve çalışan veya çalışacak anneler başvuru yapabiliyor. Başvuru yapmak isteyen anneler başvuru şartlarını ve başvurunun nasıl yapılacağını merak ediyor. Kadınların işgücüne katılımını ve çalışan kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek, Çalışan annelerin iş yaşam dengesini kurmalarına destek olmasıyla Kadın İstihdamın desteklenmesi amaçlanmaktadır. “Sigortalı Anneler İşe, Çocuklar Kreşe” sloganıyla İş Arayan ve işe gei dönmek isteyen ya da hali hazırda 4/a sigortalısı olarak bir işverenin yayında çalışan anneler başvuru yapabilir. Avrupa Birliği Kreş Desteği Başvuru Şartları Başvuru tarihi itibarıyla (ön kayıt anında) 0-60 ay aralığında (60’ıncı ay dahil) çocuk sahibi olmanız,Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinden birinde ikamet etmeniz,Projeden mali destek ödemesi almak istediğiniz çocuğunuzla birlikte aynı evde ikamet etmeniz (Çocukla annenin ikametgâhı aynı olmalıdır.) Avrupa Birliği Kreş Desteği ne kadar? Avrupa Birliği ve Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından ödenen Kreş Desteği 1000 liradır. Proje kapsamında en fazla 24 aya kadar mali destek ödemesi alınabilecektir. Çocuğunuz 72 aylık olunca veya ilkokula başladığında mali destek ödemesi kesilecektir. Avrupa Birliği Kreş Desteği Başvuru Nasıl Yapılır? Avrupa Birliği Kreş desteğine başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak, e-devlet girişi yaptıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. https://uyg.sgk.gov.tr/AvrupaBirligiveDisIliskilerProjePortali/InstacareBasvuru/home.xhtml İlk ön kayıt yapan ve gerekli şartları taşıyan anneler mali destek almaya hak kazanır.

 • Okula Giden Öğrenciye Devlet Yardımı Başvuru Formu

  E-devlet okula giden öğrenciye devlet yardımı 2021 başvuru nasıl yapılır?, 2022 Başvuru şartları nelerdir?, Cimer Okul parası başvuru formu, Şehit, Gazi Öğrenciye yardım parası, Devlet öğrenci bursu, Kaymakamlık öğrenci yardım başvurusu, Yardım Parası Sorgulama, Başvuru Sonuçları, Pandemi öğrenci desteği, Para Yardımı nasıl alınır? için başvuru detayları burada. Eğitim Öğretim 2021 – 2022 döneminde okula giden öğrenciler için devlet yardım parası veriyor. Öğrenci ve veliler devlet yardımı ve desteği almak için başvuru şartlarını ve başvurunun nasıl yapıldığını merak ediyor. İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencilerinin başvuru yapabildiği Eğitim Öğretim Yardım Talebi için yılda bir kez ödeme yapılmaktadır. Öğrenci yardımına şehit, gazi ve vazife malüllerine veya çocukları başvuru yapabilmektedir. Başvurular e-devlet üzerinden yapılmaktadır. E-devlet Okula Giden Öğrenciye Devlet Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır? Okula Giden Öğrenciye devlet yardımından faydalanmak için aşağıdaki linke tıklayarak, e-devlet girişi yaptıktan sonra başvuru formunu doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi Başvuru yaptıktan sonra yetkililer sizinle iletişime geçecektir.

 • Trendyol Sosyal Medya Iphone 12 Çekilişi Başvuru Formu 2021

  Trendyol Sosyal Medya çekilişi katılma şartları 2021, Trendyol çekiliş başvuru formu, Trendyol cep telefonu iphone 12 instagram çekilişi gerçek mi?, Trendyol iphone 12 çekilişi kayıt formu linki nasıl katılırım?, Trendyol Sosyal Medya Iphone 12 çekiliş sonuçları ne zaman açıklanacak?, Trendyol Iphone Milliyet gazetesi için çekiliş detayları burada. Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol, Sosyal Medya çekilişi ile Instagram üzerinden bir kişiye iphone 12 pro 128 gb cep telefonu verecek. Instagram üzerinden gerçekleşen çekilişe katılmak için bir de başvuru formu doldurulması gerekiyor. Trendyol çekilişine katılmak isteyen bir çok kişi çekilişe başvurunun nasıl yapılacağını merak ediyor. Çekilişe son katılım tarihi 01 Ağustos 2021. Herkesin 1 katılım hakkı vardır. Trendyol Sosyal Medya Çekilişi ( Iphone 12 ) Nasıl Katılırım? Trendyol’un Iphone 12 pro çekilişine katılmak isteyen kişiler öncelikle aşağıdaki linke tıkladıktan sonra gerekli şartları yerine getirme gerekiyor. https://www.instagram.com/p/CRzO_JRFbNX/ Linke tıkladıktan sonra, @trendyolcom hesabını takip etInstagram çekiliş post’unun altına bir arkadaşını etiketle Trendyol Iphone 12 Çekilişi Başvuru Formu Trendyol iphone 12 çekilişine katılmak için yukarıda istenen şartları yerine getirdikten sonra, başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. https://www.trendyol.com/sosyalmedya-cekilis bu linke tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formuna ulaşmak için öncelikle güvenlik için Ben Robot Değilim seçeneğini işaretlemeniz ve ardından gelecek resimli soruya cevap vermeniz gerekiyor. Ardından açılacak başvuru formuna kişisel bilgilerinizi girdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Instagram hesabındaki yarışmada iPhone 12 Pro telefon kazanmak için bu formu doldurman yeterli. Bir kullanıcı bu başvuruyu bir kez yapabilir, üstüne yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Eğer 18 yaşından küçüksen lütfen formu anne veya baban ile onun adına doldur. Ben Robot Değilim nedir? Sistemimiz, bilgisayar ağınızdan gelen sıra dışı bir trafik algıladı. Bu sayfa, gelen isteği gönderen kişinin bir robot değil, gerçekten siz olduğunuzu denetlemek içindir. Trendyol Iphone 12 Çekilişi Sonuçları ne zaman açıklanacak? Çekiliş sonucu noter huzurunda yapılacak çekilişle belli olacak, kazanan Instagram hikayelerde ve Milliyet gazetesinde 10.08.2021’de duyurulacaktır.Bu kampanya Dsm Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş. tarafından Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 05.07.2021 tarihli ve E-40453693-255.01.02-5687 sayılı izni ile düzenlenmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

BURADAN YORUM YAPABİLİRSİN