Atatürk İle İlgili İzmir’de Görülmesi Gereken En İyi 10 Yer | EgeEtkinlik.com | Fırsat Etkinlikleri | Konserler | Tiyatro | Festival

Atatürk İle İlgili İzmir’de Görülmesi Gereken En İyi 10 Yer

Home » Etkinlikler » 2020 Etkinlikleri » Atatürk İle İlgili İzmir’de Görülmesi Gereken En İyi 10 Yer

Yorum Ekle

İzmirlilerin, Türkiye’nin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar çok sevdiğini, Mustafa Kemal Atatürk’ün de İzmir’i ve İzmirlileri ne kadar çok sevdiğini biliyoruz. Ayrıca Atatürk’ün İzmir’de o kadar çok anısı var ki…

Eğer daha önce ziyaret etmediyseniz veya tekrar ziyaret etmek isterseniz diye sizler için, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet ile ilgili 10 yer ve anıtı sizler için listeledik. Umarız beğenirsiniz. Yorum yapmayı veya sizin de bildiğiniz yerler varsa yazmayı unutmayınız.

Şu da İlginizi Çekebilir: İzmir’de Sonbaharda Gezilecek En iyi 12 Yer

1) İzmir Atatürk Anıtı

Konak Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan ve Milli Mücadele’yi temsil etmek için İzmir Valiliği ve Belediye tarafından 1932’de İtalyan heykeltıraş Pietro Canonica’ya yaptırılan bu anıt heykeli mutlaka görmelisiniz.
Anıt, koyu kırmızı renkli Afyonkarahisar mermerinden bir kaide üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ordular, İlk Hedefiniz Akdeniz’dir İleri!” emrini verdiği anı betimleyen atlı bronz heykelden oluşur. Kaidenin üç cephesinde “Kurtuluş Savaşı ve Zafer” konulu bronz kabartma vardır.

2) Atatürk Maskı

Atatürk Maskı, İzmir’in Buca ilçesinde bulunan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün yüzünün beton kabartması olan heykeldir. Yapımına 2006’da başlanan heykel, ₺4,2 milyon maliyetle 2009’da tamamlandı. 42 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek heykeli olup dünyada ise kabartma heykeller arasında büyüklük bakımından onuncu sıradadır. Heykelin sol alt köşesinde Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış” sözü ve imzası kabartma olarak yer almaktadır.

3) İzmir Atatürk Müzesi

İzmir Atatürk Müzesi, Türkiye’nin İzmir şehrinde yer alan bir müzedir. 1941’de açılan müzede Mustafa Kemal Atatürk’ün eşyaları sergilenmektedir. Müze olmadan önce, Mustafa Kemal Atatürk’ün de bir süre ev olarak kullandığı bu müzeyi tarih ve Cumhuriyet aşıklarının mutlaka ziyaret etmesi gereklidir.

Şu da İlginizi Çekebilir: İzmir’de Mutlaka Gitmeniz Gereken Ücretsiz 12 Müze

4) Uşakizade Köşkü

Uşakizade Köşkü, Uşakizade Sadık Bey tarafından İzmir Göztepe’de 1860 yılında yaptırılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, beş kez konuk olduğu Uşakizade Köşk’ünde toplam 91 gün kalmıştır. İzmir’in Kurtuluşu, Zübeyde Hanım’ın vefatı gibi öenmli olaylara tanıklık etmesi açısından önemli bir yere sahiptir. Uşakizade Köşk’ü, 14 Eylül 1922 – 29 Ocak 1923 arasında “Başkomutanlık Karargâhı” olmasının onurunu günümüzde de yaşamaktadır.

5) Latife Hanım Köşkü Anı Evi

Köşk, Mustafa Kemal Atatürk’ün eşi Latife Hanım’ın ailesine ait olup, annesi Zübeyde Hanım’ın da son günlerini yaşadığı yer olması nedeniyle ayrı bir değer taşımaktadır. Karşıyaka ilçesinde bulunan Latife Hanım Köşkü yeniden restore edilerek, 2008 yılında anıevi olarak hizmete açıldı. Aslına uygun olarak restore edilen anıevinde; Mustafa Kemal Atatürk, annesi Zübeyde Hanım ve eşi Latife Hanım’ın balmumu heykelleri bulunmaktadır.

6) Zübeyde Hanım Eğitim ve Müze Gemisi

Zübeyde Hanım Eğitim ve Müze Gemisi, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ismini taşıyan ve hem müze hem de denizciliğin anlatıldığı eğitim merkezi olarak Mart 2014’te İzmir’de hizmete açılan müze gemidir. 1987 yılında Şehir Hatları adına inşa edildi ve uzun yıllar İstanbul Boğazı’nın iki yakasında yolcu taşımacılığı yaptı, görevini tamamlayınca Zübeyde Hanım’ın kabrinin bulunduğu Karşıyaka sahiline demirledi. Motorları yenilenen ve tüm aksamları elden geçirilen gemi istendiği takdirde kıyısı olan başka illere de gidebilme kabiliyetine sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Deniz Aksoy'la Bire Bir Gain İzle 2021

Şu da İlginizi Çekebilir: İzmir’de Manzara İzlemek İçin 19 Muhteşem Yer

7) İzmir TCDD Müze ve Sanat Galerisi Müzesi

Müze binası, 1800’lü yıllarda Alsancak’ta bir koloni halinde yaşayan İngiliz tüccarlar tarafından ticari emtia deposu olarak yaptırılmıştır. 1990 yılında Müze ve Sanat Galerisi olarak düzenlenmiştir. 2002-2003 yıllarında gerçekleştirilen son restorasyonla da üst katı tümüyle galeri, alt katı ise müze olarak yeniden düzenlenerek, ziyaretçilerimizin hizmetine açılmıştır. Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yurt içi gezilerinde kullandığı dokuz vagondan oluşan “Beyaz Tren”in vagonlarından biri İzmir Alsancak Garında sergilenmektedir.

8) Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı

İlk hali 1972 yılında inşa edilen Karşıyaka’nın simgesi Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı 2018 yılında yeniden yapılarak boyu 41.7 metreye yükseltildi. 7 bin metrekarelik Anayasa Meydanı içinde yer alan Anıt, dikit plakaları sarmalayan bronz bir kuşaktan oluşmaktadır. Bronz kuşak üzerinde Atatürk, annesi Zübeyde Hanım ve çeşitli meslek dallarında uğraş veren Türk kadınını simgeleyen kabartma figürler yer almaktadır. Anıt’ın alt kısmında ise, Cumhuriyet tarihine yön veren kadınların ölümsüzleştirildiği Kadına Saygı Müzesi bulunmaktadır.

9) Cumhuriyet Ağacı

1997’den itibaren deniz dolgusu ile genişletilen Kordon üzerinde 2000’de Gündoğdu Meydanı oluşturuldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, meydana bir anıt yapılması için heykeltıraş Ferit Özşen ile anlaştı. 2003’te tamamlanan anıt, aynı yıl cumhuriyetin ilanının 80. yıl dönümü olan 29 Ekim’de açıldı. Cumhuriyet Ağacı, 8,5 m yüksekliğinde mermer kaplı bir kaide ve bu kaidenin üzerine yerleştirilmiş on atlının betimlendiği bakır bir heykelden oluşmaktadır. Toplam uzunluğu 13,5 metre olan anıtın kaidesinde Hitit, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerini ve cumhuriyetin kuruluşunu anlatan kabartmalar ve yazılar yer almaktadır.

10) İlk Kurşun Anıtı

İlk Kurşun Anıtı, 15 Mayıs 1919’da İzmir’in İşgali sırasında öldürülen gazeteci Hasan Tahsin anısına İzmir’de Konak Meydanı’na 1974 yılında dikilmiş anıttır. Yüksek bir podyum üzerinde granit kaidede Hasan Tahsin bir elinde bayrak diğer elinde de silahı ile tasvir edilir. Kaidesi Mimar Harmi Hotan, anıt heykeltıraş Turgut Pura tarafından yapılmıştır. Mermer kaplı kaidenin iki yanında Kurtuluş Savaşı’nda halkın verdiği mücadeleyi anlatan sahneler yer alır.

Şunlar da İlginizi Çekebilir:
Ege Bölgemizde Ziyaret Edebileceğiniz 9 Milli Park
Ege Bölgesi’ndeki Önemli 13 Kutsal Mekan

BONUS: Atatürk ve İsmet İnönü Heykeli

Kültürpark’ın simge yapılarından, 1993 yılında şu anki yerine konulan Atatürk ve İsmet İnönü heykeli Heykeltraş Tankut Öktem tarafından yapılmıştır.


En Çok Arananlar: İzmir Atatürk Araştırma Hastanesi, İzmir Atatürk Heykeli, Atatürk Marşı, İzmir Atatürk Sağlık Meslek Lisesi, İzmir Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Stadı, Atatürk Anadolu Lisesi, İzmir Atatürk Mahallesi, İzmir Atatürk Heykelleri.

 • Deniz Aksoy’la Bire Bir Gain İzle 2021

  Deniz Aksoy kimdir? Deniz Aksoy Gain. Gain basketbol programı, Cenk Akyol gain. Bire Bir izle. Deniz Aksoy programı. Gain TV yepyeni bir program ile karşınızda. Özellikle basketbol dünyasının yakından tanıdığı sunucu ve muhabir Deniz Aksoy’un sunacağı program Deniz Aksoy’la Bire Bir’in ilk bölüm fragmanı Gain’in resmi İnstagram hesabından paylaşıldı. Yayınlanan ilk bölüm fragmanında Deniz Aksoy, Basketbolcu Cenk Akyol ile eğlenceli bir sohbet ile bir araya gelmiş gözüküyorlar. Kaçırmayın. Deniz Aksoy Kimdir? Deniz Aksoy “S Sport” TV kanalında sunuculuk yapmakta ve “Radyo Spor” da yayın yapmaktadır. Eğlenceli kişiliği ile sevilen Deniz Aksoy, basketbola hayranlığı ile bilinir. Önümüzdeki günlerde de dijital platform Gain TV’de “Deniz Aksoy’la Bire Bir” programını sunacaktır. Deniz Aksoy’la Bire Bir Nereden İzlenir? Deniz Aksoy’la Bire Bir programını Gain uygulamasından ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Gain TV için tıklayınız İlgili Makaleler:Gain TV’de Neler Var?Gain TV Üyelik Ücreti Ne Kadar? Gain AboneliklerOyunlar Holding Gain Bölümleri İzleVedat Milor ile En İyisi İzle

 • O Ses Türkiye Rap Başvuru Formu

  O Ses Türkiye 2021 başvuru yap, O Ses Rap nasıl başvurulur? O Ses Rap tv8 başvuru yap. O Ses Türkiye rap exxen başvuru yapma. O Ses Türkiye rap yarışmacısı olmak. O Ses Rap yarışmacıları. O Ses Türkiye’nin rap versiyon O Ses Türkiye Rap’in fragmanı dün sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Fragman’da jüri üyeleri tanıtıldı. Ayrıca başvuruların da başladığı açıklandı. Bunun ardından pek çok takipçi ve rap sever yarışmaya nasıl başvurulduğunu araştırmaya başladı. O Ses Türkiye Rap Ayrıntılı Bilgiler için tıklayınız O Ses Rap Türkiye’ye Nasıl Başvururum? İş Adamı Acun Ilıcalı’nın yeni kurduğu dijital platformu EXXEN’de yayınlanacak olan rap yarışma programının başvuru süreci başladı. Başvurular Tv8’in resmi web sitesindeki O Ses Rap Başvuru sayfasından yapılacak. Siz de aşağıdaki linke tıklayarak yarışmaya başvuru yapabilirsiniz. O Ses Türkiye Rap Başvuru Formu için tıklayınız Linke tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doğru şekilde girmelisiniz. Yarışma formunu onayladıktan sonra başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Başvuru sırasında sizden fotoğrafınız ayrıca performans videosu istenmektedir. İlgili Aramalar:Exxen Sıkça Sorulan Sorular….Exxen Abonelik İptaliExxen’i Aynı Anda Kaç Kişi İzleyebilir?

 • O Ses Türkiye Rap Exxen Bölümleri İzle

  O Ses Türkiye Rap sunucusu kim? O Ses Türkiye Rap jürileri kimler? O Ses Türkiye Rap ne zaman başlıyor? O Ses Türkiye Rap nereden izlenir? O Ses Türkiye Rap başvuru yapma? O ses Türkiye rap performansları. Aylar öncesinden Exxen’de yayınlacağı dedikoduları çıkan, ancak net açıklama yapılmayan O Ses Türkiye Rap yarışma programının fragmanı, 22 Ocak’ta Exxen İnstagram hesabından paylaşıldı. Jüri üyelerinin tanıtıldığı fragmanda, yarışmada kesitler de gösterildi. O Ses Türkiye Exxen platformunda yayınlanacak. https://youtu.be/luAxfikgXHc O Ses Türkiye Rap Jürileri Kimler? Dün yayınlanan O Ses Türkiye Rap yarışmasının fragmanına göre jüri koltuğunda 4 önemli sanatçı oturacak. Jüriler Mero, Murda, Eypio ve Hadise’den oluşuyor. Ancak sosyal medyadaki yorumlara göre çoğu takipçi jüri üyelerinden memnun değil. Özellikle rap yarışmasında pop sanatçısı Hadise’nin olması büyük tepki çekti. Yarışmanın sunucusu ise yine bir rap sanatçısı olan Heja olacak. Önemli işlere imza atmış olan Heja’nın sunucu olmasından ise bir çok kişi memnun. O Ses Türkiye Rap Ne Zaman Başlıyor? Yayınlanan fragmanda O Ses Türkiye Rap şarkı yarışmasının hangi tarihte yayınlanacağına dair açıklama yapılmadı. O Ses Türkiye Rap Nereden İzlenir? O Ses Türkiye Rap şarkı yarışmasının bölümleri, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu EXXEN dijital platformunda yayınlanacak. Yarışmayı izlemek için platforma abone olmak zorundasınız. EXXEN’e üye olmak için tıklayınız O Ses Türkiye Rap Yarışması’na Nasıl Başvurulur? O Ses Türkiye Rap şarkı yarışması takipçiler tarafından büyük ilgi gördü. Öyle ki yarışma açıklanır açıklanmaz bir çok aday yarışmaya nasıl başvurulacağını arama motorlarında arattı. Yarışmaya başvurunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki linke tıklayınız. O Ses Türkiye Rap Başvuru Formu için tıklayınız İlgili Aramalar:Exxen Sıkça Sorulan Sorular….Exxen Abonelik İptaliExxen’i Aynı Anda Kaç Kişi İzleyebilir?

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi EYT’liler için GSS Prim Borcu Başvurusu 2021

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş seçim vaadi ile ilgili EYT açıklaması geldi. Peki Genel Sağlık Sigortası GSS Prim borcu başvurusu nasıl yapılır?, Başvurular ne zaman başlayacak?, Kimler yararlanabilir?, Başvuru şartları nelerdir?, Başvuru formu için işte detaylar; Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş seçim öncesi EYT’lilere destek sözü için harekete geçti. Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı özel video ile şunları söyledi;”Seçimden önce EYT’li hemşehrilerimizin yanında olacağımıza söz vermiştik. Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara’da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz. Daima yanınızda olacağız.” Videoya buradan ulaşabilirsiniz. https://twitter.com/mansuryavas06/status/1352293287680471043 Emeklilikte yaşa takılan Ankaralı vatandaşların emekli olana kadar Genel Sağlık Sigortası Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yatırılacak. PEKİ KİMLER BAŞVURABİLİR? BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? Ankara’da ikamet ediyor olmak.Emeklilikte yaşa takılmak.Genel Sağlık Sigortasından yararlanamıyor olmak.31.12.2019 tarihinden itibaren GSS Primleri yatırmamış olmak. BAŞVURU NASIL YAPILIR? Ankara’da ikamet eden vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin websitesi üzerinden online olarak başvuru yapabilecek. Başvuru formu henüz duyurulmadı. Ankara Öğrenci Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır 2021Ankara Toplu Taşıma Ücretleri 2021 (Güncel)Ankara Mavi Masa Alo 153 Başkent153 Yardım AlmaAnkara 500 TL Yardım Desteği Başvuru FormuAnkara Kart Hes Kodu Tanımlama Yükleme Kayıt Formu

 • Doğa Koleji Sınav Sonuçları 2021

  Doğa Koleji Online Akademik Değerlendirme Sınavı sonuçları, edoga.dogakoleji.com sınav sonucu sorgulama, Doğa koleji bursluluk sınavı sonuçları 2021, kaç puan aldım?, Türkiye Sıralaması, Cevap Anahtarı, Başarı Durumu ve Bursluluk Sınavı ile ilgili merak ettikleriniz haberimizde. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Online 1. Akademik Değerlendirme Sınavı 23 Ocak 2021 tarihinde yapılacak. Sınav, Türkiye genelinde tüm 8. sınıf ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek. Sınava giren öğrenciler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. PEKİ DOĞA KOLEJİ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Doğa Koleji tarafından düzenlenen Değerlendirme sınavına giren öğrenciler sınav sonucunu 24 Ocak 2021 tarihinden itibaren edoga.dogakoleji.com adresine girerek başarı durumunu ve kaç puan aldığını öğrenebilecek. Detaylı bilgi için 444 36 42 numaralı telefonu arayabilirsiniz. DOĞA KOLEJİ BURSLULUK SINAVI 2021 NE ZAMAN? HANGİ TARİHTE? Değerlendirme sınavının ardından Doğa Kolejinde burslu olarak okumak isteyen öğrenciler Bursluluk Sınavı tarihini merak ediyor.Doğa Koleji Bursluluk Sınavı 15 – 16 Şubat 2021 tarihinde yapılacak. Başvurular başlamadı.Bursluluk sınavı başvurusu alan bazı özel okulları aşağıda bulabilirsiniz. Simya Koleji Kabul Sınavı 2021 Bursluluk Sınavı ne zaman? Başvuru FormuBahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavı 2021 Başvuru FormuDarüşşafaka Ücretsiz Eğitim Sınavı Başvuru Formu 2021

 • Newton Yayınları Online Deneme Sınavı Sonuçları 2021

  Newton Yayınları Sınav sonuçları açıklandı. Peki sınav sonuçları sorgulama nasıl yapılır?, T.C. Kimlik Numarası ile sınav sonucu nasıl öğrenirim?, Türkiye Sıralaması, Soru & Cevaplar ile Cevap Anahtarını öğrenmek ve kaç puan aldığınızı merak ediyorsanız işte detaylar ; Newton Yayınları’nın online olarak gerçekleştirdiği Deneme Sınavı sonuçları açıklandı. 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı sınav yoğun istek üzerine 20 Ocak tarihine kadar uzatıldı. Sınava öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Sınava giren öğrenciler sınav sonucunu öğrenmek için arama motorları üzerinden sınav sonucunu araştırmaya başladı. NEWTON YAYINLARI SINAV SONUÇLARI Newton Yayınları’nın düzenlediği online sınava giren öğrenciler 21 Ocak 2021 Perşembe gününden itibaren https://www.newtonsinav.com/ adresindne sonuçlarını öğrenebilecek.Kurum olarak girmek isteyen kişiler ‘ kb2020 ‘ pin’i kullanabilirler. SINAV HEDİYELERİ NELER, KİMLER HEDİYE ALABİLİR? Newton Yayınları’nın online deneme sınavına giren 8. sınıf öğrencilerinden 1. olan kişiler arasında yapılacak çekiliş ile 1 kişiye Lenovo Marka Tablet ve 15 kişiye Newton Yayınlarından istediği bir kitap hediye edilecek. Simya Koleji Kabul Sınavı 2021 Bursluluk Sınavı ne zaman? Başvuru FormuBahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavı 2021 Başvuru FormuDarüşşafaka Ücretsiz Eğitim Sınavı Başvuru Formu 2021

 • Morpa Kampüs Ücretsiz Yarıyıl Tatili Üyeliği Alma 2021

  www.morpakampus.com.tr ücretsiz üyelik, morpa kampüs nedir? morpa kampüs üyelik nasıl alınır? morpa kampüs abonelik nasıl iptal edilir? morpa kampüs 15 tatil ücretsiz üyelik. Morpa Kampüs siz değerli öğrenciler için yarıyıl tatilinizde ücretsiz üyelik fırsatı sunuyor. Siz de eğitime aralıksız devam etmek için “Deneme Üyeliği” almayı unutmayın. Morpa Kampüs Nedir? Morpa Kampüs, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ve öğretmenlere derslerde destek olması amacıyla hazırlanmış, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun, binlerce içeriğin yer aldığı bir platformdur. Bu platformu ayrıca veliler de çocuklarının gelişimini takip etmek için kullanmaktadır. Bu sistemle öğretim programlarına göre öğrenci gelişimleri; öğretmenler ve üye öğrencinin velisi tarafından izlenebilmektedir. Okul yöneticileri ise okullarındaki öğretmenlerin çalışmalarını ve öğrencilerin başarı durumlarını takip edebilmektedir. Bunların yanında öğretmenler sınıflarındaki öğrencilerin kazanımlara uygun gelişimini ayrıntılı raporlarla izleyebilir, öğrencileriyle ya da zümredeki diğer öğretmenlerle içerik paylaşımlarında bulunabilmektedirler. Morpa Kampüs’te Neler Var ? Konu Anlatımlarıİnteraktif Çalışmalar, EtkinliklerSınavlarEtkinlik Yapraklarıİnteraktif EtkinliklerÇözümlü Soru VideolarıBBC BelgeselleriBelgesellerDeneylerZengin E-kütüphaneÖdüllü YarışmalarDetaylı raporlama ve daha fazlası yer almaktadır. Ücretsiz Yarıyıl Tatili Üyeliğinden Nasıl Yararlanırsınız? www.morpakampus.com.tr adresine giriniz,Üst menüden “Nasıl Üye Olunur?” butonuna tıklayınız,Açılan sayfada “Deneme Üyeliği” bölümünü bulup “Deneme Üyeliği Başlat” butonuna tıklayınız”Yeni Üyelik” veya “Üyeliğimi Yenile” butonlarından size uygun olanını seçiniz,Üyelik bilgilerinizi doldurup “ISBN Numarası” bölümüne aşağıdaki numarayı giriniz, (ISBN No: 65482477)Ücretsiz “Morpa Kampüs Yarıyıl Tatili Üyeliğinizi” başlatınız. Deneme Üyeliği İçin Tıklayınız E-Okul Karne Notları Sorgulama 2021Simya Koleji Kabul Sınavı 2021 Bursluluk Sınavı ne zaman? Başvuru Formusnsg.yesilay.org.tr Yarışma Başvuru Nasıl Yapılır 2021

 • E-Okul Karne Notları Sorgulama 2021

  karneler nasıl verilecek, dijital karne nasıl alınır, 22 ocak 2021 karne, e-okul karne notları 2021, e okul vbs girişi, e okul karne girişi. bu sene karne verilecek mi? e okul karne notları, meb 2021 karne. 2020/2021 eğitim yılının 1.dönemi 22 Ocak Cuma günü sona erecek. Pandemi dolayısı ile yapılan uzaktan eğitim ve sınavların iptal edilmesi ile öğrencilerin karnelerinin nasıl verileceği merak konusuydu. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre karneler e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden elektronik olarak verilecek. Milyonlara öğrenci ve veli ise e-okul’dan karnelerin nasıl görüntüleneceği sorusunu araştırmaya başladı. Karne Notları Neye Göre Verilecek? 22 Ocak 2021 Cuma günü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karneleri elektronik olarak verilecek. Yazılı sınav ve sözlülerin yapılmadığı için notlar derslere katılım ve ödevlerin başarısına göre düzenlenecek. Öğrenciler yine notlarının geçerliliğine göre teşekkür ve takdir belgelerini elektronik olarak alacaklar. Veliler karneleri VBS üzerinden görecekler. a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir. E-Okul Karne Sorgulaması Nasıl Yapılacak? e-okul karne sorgulaması yapmak için öncelikle “e-okul.meb.gov.tr” linkine tıklayarak VBS giriş ekranını açmanız gerekmektedir. Ardından sizden istenilen bilgileri eksiksiz girmelisiniz. Bilgi girdikten açılan ekrandan e-karne sekmesinden öğrencinin karnesini görebilirsiniz.

 • Ahmet Aslan Çevrim İçi Konseri – 22/24 Ocak 2021

  Anadolu müziğinin usta isimlerinden Ahmet Aslan, 22 Ocak Cuma ve 24 Ocak Pazar tarihlerinde online/çevrim içi konser gerçekleştirecek. Kendi icat ettiği, “ditar” adını verdiği enstrümanı kullanan ve etkileyici sesi ile dinleyenleri kendine hayran bırakan usta isim Ahmet Aslan, online konser ile evlerinize geliyor. Kısıtlamalardan dolayı konserlere gidemeyen ve evlerinde konser keyfi yaşamak isteyenler için gerçekleşecek konseri sakın kaçırmayın. Biletler biletix’te. Ahmet Aslan Canlı Konseri22/24 Ocak 2021 – 21:00Bilet Ücreti: 35.00 TLbiletler biletix’tekonser seyretix.com üzerinden gerçekleşecektir Not:- Online gösterimin biletini sadece web sitemizden alabilirsiniz.- Gösterim saat 21:00 itibariyle başlayacaktır ve www.seyretix.com adresinden yayınlanacaktır. – Gösterimi izlemek için kullanacağınız online etkinlik izleme kodunuz, Biletix tarafından size gönderilen onay mailinde yer almaktadır. – Üyeliğinizi kullanarak aldığınız biletinizin detayları ve online izleme kodunuz aynı zamanda, üyeliğinizin altında bulunan Biletlerim sekmesinde de Yıldız Tilbe Sevgililer Günü Konseri – 14 Şubat 2021Teoman Çevrimiçi Konseri – 23 Ocak 2021

 • Diyanet Yarışma Sonuçları Sorgulama 2021

  Diyanet tarafından yapılan Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi yarışması son erdi. Peki yarisma.diyanet.gov.tr Deneme Sınavı Sonuçları ne zaman açıklanacak?, Mevlid-i Nebi yarışması sonuçları, Diyanet sınav sonuçları 2021, Puan ve Türkiye Sıralaması öğrenme için işte detaylar; Diyanet Personeline yönelik yapılan Mevlid-i Nebi Bilgi Yarışması sona erdi.Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında görevli asıl-vekil ve sözleşmeli, imamhatip, müezzin-kayyım ve Kur’an kursu öğreticisi unvanlarında görev yapan tüm personelin katıldığı bilgi yarışmasında dereceye giren kişilere ödül verilecek. Sınava giren her bir personel, 20 Ocak 2021 tarihinde  yarisma.diyanet.gov.tr  adresi üzerinden T.C. kimlik numarasını girmek suretiyle yalnızca kendisine ait Türkiye Geneli, Bölge, İl Puan ve Sıralamasını görebilecektir. snsg.yesilay.org.tr Yarışma Başvuru Nasıl Yapılır 2021Peygamber Sevdalıları Siyer Yarışması Başvuru Formu 2021

Etiketler: , , , ,

BURADAN YORUM YAPABİLİRSİN