15 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 9 Ocak 2024

550 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

Devlet PTT üzerinden şartları taşıyan ailelere 550 tl yardım yapıyor. PTT 550 lira yardım başvurusu nasıl yapılır, Nakdi Para desteği başvuru şartları, başvuru formu 2024, Nakit para yardımı nasıl alınır, Aile ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı Asker ailesi yardım detayları burada.

Aile ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı şartları taşıyan ve başvuru yapan ailelere 550 TL yardım yapıyor. 550 lira yardım almak isteyen aileler başvuruların nasıl yapıldığını merak ediyor.

Devlet vatani görevini yapmakta olan askerlerin ailelerine 550 TL ve 1100 TL olmak üzere ödeme yapıyor. Ödemeler PTT hesabı üzerinden otomatik olarak her ay yatıyor.

Başvuru yapan tüm ailelere 550 TL ödemeye yapılırken, ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere 1100 TL ödeme yapılıyor. 6 ay askerlik yapanların ailelerine 3 ay, lisans mezunu 12 ay askerlik yapanların ailelere ise 12 ay boyunca ödeme yapılıyor. Askerlerin eşi veya çocuğu varsa 150 TL ek ödeme de alacak.

550 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Aile ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı tarafından verilecek 550 TL yardım başvurusu yapmak isteyen aileler, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet üzerinden başvurularını yapabilir.

https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu

https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı

https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir