21 Şubat 2024
Son Guncelleme Tarihi: 29 Ocak 2024

Dar Gelirlilere 750 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, dar gelirlilere 750 tl yardım verilecek. 750 lira yardım başvuru şartları 2024, Kurban Bayramı desteği başvuru formu, e-devlet 300 tl yardım nasıl yapılır detaylar burada.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dar gelirli vatandaşa yardım desteği verileceğini açıkladı. Yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar başvuruların nasıl yapıldığını merak etmeye başladı.

Aile Destek Programı kapsamında Türkiye Vatandaşı olup, zor günler geçiren vatandaşlara 300 TL ile 750 TL arası yardım yapılacak. Cumhurbaşkanı ilk yardımların kurban bayramı öncesi yapılacağını açıkladı. Daha sonra 1 yıl boyunca bu yardımların devam edeceğini duyurdu.

Destek paketinden emekliler, işçiler, ev hanımları ve işsiz kişiler faydalanabilecek. Sosyal yardım ödemesinden 81 ilden herkes başvuru yapabilecek. Başvurular şahsen veya e-devlet üzerinden yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak yardımlar 1 yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına yatırılacak. Her aileden 1 kişi bu yardıma başvuru yapabilecek. Gelir durumuna göre 750 TL’ye kadar yardım alınabilecek.

Aile Destek Programı Başvuru Nasıl Yapılır

750 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Dar gelirli ailelere verilecek 750 TL destek ödemesi için başvuru yapmak isteyen kişiler, bakanlığa bağlı en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek şahsen başvuru yapabilecek.

İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler ise, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek.

https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu

https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı

https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

5 thoughts on “Dar Gelirlilere 750 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

 • Meles Bozkurt

  3 tane çocuğum çok zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum Allah için yardımlarınızı bekliyoruz oğlumlarımla

  Yanıtla
 • Yardım da yaralanmak istiyorum 2 tane çocuklarım var biri okula gidiyor

  Yanıtla
 • Nejla

  Annem ve babam rahmetli oldu kardeşlerime bakıyorum kiracıyız tarlada çalışıyorum iş olduğunda çalıştığım elektrik suya kiraya bana maddi manevi yardımcı olmanızı rica ediyorum lütfen

  Yanıtla
 • Filiz Yüca

  Sizden yardım bekliyorum bir kaç kere yazdım ama dönmediniz evim kira bir cvp verin msjima lütfen

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir