29 Kasım 2023
Son Guncelleme Tarihi: 11 Ekim 2023

Evden İş Fikirlerim Öğrenci Yardımı Başvuru 2024

Evden İş Fikirlerim öğrenci yardımı başvurusu nasıl yapılır, Öğrencilere 1611 TL para desteği ve e-devlet sed yardımı, VGM burs 2023 – 2024 detaylarına ulaşabilirsiniz.

Evden İş Fikirlerim yardımları kapsamında öğrencilere para desteği verilecek. Öğrenci velileri başvuru yaparak bu yardımdan faydalanabiliyor.

Öğrencilere devlet tarafından çeşitli yardımlar yapılıyor. Öğrenci ailesinin sosyal ekonomik durumu, ailenin öğrenci sayısı gibi kriterlere uyan vatandaşlar yardımlardan faydalanabiliyor. Bu yardımların başında SED YARDIMI olarak bilinen Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti yer alıyor. Bu destek kapsamında 1611 TL öğrenci yardımı verilecek.

Evden İş Fikirlerim Öğrencilere 1611 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev İş Fikirlerim Öğrencilere 1611 TL yardımı kapsamında verilecek SED yardımına başvuru yapmak isteyen aileler e-devlet giriş yaptıktan sonra arama bölümüne Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti yazdıktan sonra açılan sayfadan başvurularını yapabilirler. Bu yardımdan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri faydalanabilir.

Başvurusu alınan vatandaşların ekonomik durumları her üç ayda bir kontrol edilerek ihtiyacı olup olmadığı belirleniyor ve aylık olarak 1611 TL yardım veriliyor. Başvuru esnasında verilen IBAN numarasına para yatıyor. Banka hesabı olmayan vatandaşlar PTT üzerinden parasını alabiliyor.

Evden İş Fikirlerim Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvurusu

Başbakanlık Bursu olarakda bilinen Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen burs başvuruları başlıyor. 2023 – 2024 Eğitim Öğretim dönemi boyunca verilecek burslar üniversite öğrencilerine 8 ay, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ise 9 ay boyunca veriliyor.

Burs Başvurusu

VGM Burs Başvurusu yapmak isteyen öğrenci ve veliler https://www.vgm.gov.tr/ adresinden başvurularını yapabilirler.


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu
https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir