2 Aralık 2023
Son Guncelleme Tarihi: 2 Şubat 2023

İsviçre Enflasyon İltica Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsviçre Türkiye’deki vatandaşlara enflasyon iltica başvurusu almaya başladığı haberleri yayılmaya başladı. İsviçre Enflasyon İltica Başvurusu nasıl yapılır 2023, iltica talebi masası başvuru şartları nelerdir?, başvuru formu nasıl doldurulur, İsviçre Konsolosluğu telefon numarası detaylarına ulaşabilirsiniz.

İsviçre Türkiye’deki vatandaşların enflasyon nedeniyle iltica başvurularını kabul ettiği haberleriyle birlikte bir çok Türk vatandaşı enflasyon iltica başvurusu yapmak için araştırmalar yapmaya başladı.

Aralık ayı itibariyle Türkiye’de enflasyon oranı %85 olması sebebiyle bir çok vatandaşın alım gücü düştü. Bu sebepten dolayı ülkemizdeki genç ve eğitimli kişiler daha yüksek maaş alacağı ülkelere göç etmek için fırsatları değerlendirmeye çalışıyor. Son günlerde sosyal medya da İsviçre enflasyon nedeniyle Türk vatandaşların iltica başvurusunu kabul ediyor haberleri yayılmaya başladı. İsviçre iltica başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartlarını sizler için araştırdık.

İsviçre İltica Başvurusu Şartları

Yaklaşık 9 milyon nüfusa sahip İsviçre, diğer ülke vatandaşlarını ırk, din, siyasi görüşünden dolayı zulüm görme riski taşıyan ve yaşam koşulları elverişli olmayan kişilerin sığınma talebinde bulunması halinde başvurularını kabul ediyor. 18 yaşından büyük kişiler başvuru yapabilir.

İsviçre Enflasyon İltica Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsviçre hükümetine enflasyon iltica başvurusu için iltica masası kurduğu söyleniyor. İsviçre Konsolosluğuna giderek detaylı bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz. Konsolosluklar randevu sistemiyle çalışmaktadır. Gitmeden telefon veya mail adresleri üzerinden randevu almalısınız.

 İstanbul Konsolosluğu: [email protected]

İstanbul Konsolosluğu Telefonu: +90 212 283 12 83

İstanbul Konsolosluğu Adres: 1.Levent Plaza, A-Blok Kat:3
Büyükdere Cad. No. 173
34394 Levent İstanbul
Türkiye

İsviçre Göç Sekreterliğinden İltica Açıklaması

İsviçre Göç Sekreterliği Türkiye Enflasyon İltica başvurusu ile ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabında “Türkiye’deki bazı medya organları Türkiye’den gelen kişilere ekonomik nedenlerle #İsviçre’den #iltica hakkı verildiğini iddia etmektedir. Bu yanlıştır.” ifadeleri yer aldı.

Yeni Başvuruları kaçırmamak için Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin.

Telegram: https://t.me/egeetkinlik

Youtubehttps://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Tiktokhttps://www.tiktok.com/@bakicelik92

Instagramhttps://www.instagram.com/basvuruprofesoru/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir