29 Kasım 2023
Son Guncelleme Tarihi: 3 Temmuz 2023

KPSS Gözetmen Başvuru 2023 – Sınav Görevi Ücreti

ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavına gözetmen olarak başvuru yapabilirsiniz. KPSS Gözetmen başvurusu nasıl yapılır 2023, görev tercihi başvuru şartları nelerdir, Sınav Görevi ücreti ne kadar?, başvuruları ne zaman başlıyor, görev iptali detaylarına Ege Etkinlik.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

ÖSYM tarafından yapılacak KPSS sınavlarında görev almak isteyen öğretmenler için başvuru sürecini anlatıyoruz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı olan KPSS sınavlarına lise, önlisans ve lisans mezunları girebiliyor. Lise ve önlisans mezunlarına özel yapılan sınavlar 2 yıl da bir yapılırken, lisans mezunları için her yıl düzenlenmektedir. Bu sınavlarda gözetmen olarak görev almak isteyen öğretmenler de ÖSYM Görevleri İşlemleri Sisteminden başvuru yaparak ücretli olarak görev alabiliyor.

ÖSYM KPSS Sınav Görevi Ücretleri 2023

Bina Yönetici Yardımcısı – 442,07 TL

Salon Başkanı – 442,07 TL

Gözetmen – 392,74 TL

Yedek Gözetmen – 354,38 TL

KPSS Gözetmen Kimler Olabilir?

ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavında sadece aşağıdaki şartlara uyan kişiler gözetmen olarak görev alabilir.

  1. Üniversitelerde Akademik veya idari personel olanlar
  2. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda görevli olanlar
  3. Görevli İşlemleri Sistemine giriş için şifresi olanlar

KPSS Gözetmen Başvuru Nasıl Yapılır?

ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavlarına gözetmen olarak katılmak isteyen kişiler, https://gis.osym.gov.tr/Yetki/Giris adresine tıklayarak kendi sistemi veya e-devlet üzerinden giriş yaparak sınav görevi çıkıp çıkmadığınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için sisteme giriş yaptıktan sonra Görevlendirmelere bölümüne güncel görevlendirmeleri bulabilirsiniz.

Güncel görevlendirmeler bölümünde ONAY BEKLİYOR yazısını görüyorsanız, sınav görevini kabul ediyorsanız görevi onaylamanız ve belgenizin çıktısını almanızı gerekiyor.

Güncel görevlendirmeler bölümünde GÖREVİNİZ BULUNMAMAKTADIR yazısını görüyorsanız, sınav görevinizin bulunmadığı anlamına gelmektedir. Görev almak istiyorsanız, İADEDEN GÖREV ALMAK İSTİYORUM yazısına tıklayarak görev talebinde bulabilirsiniz. Bu sayede sınav görevi çıkan ve bu görevini iptal eden kişilerin görevini size atanmasını sağlayabilirsiniz.

İlk defa görevlendirme alacaksınız öncelikle GÖREV TERCİHİ bölümünden sınavlara başvuru yapabilirsiniz. Bu bölümden Görev Tipi ve hangi okullarda görev almak istediğinizi seçebilirsiniz.

KPSS Gözetmen İptali Nasıl Yapılır?

KPSS sınavları için görevlendirme aldınız ama bu görevi iptal etmek istiyorsanız, GİS sistemine giriş yaptıktan sonra Görevlendirmeler bölümünden atanan işlemler bölümündeki Onay – İptal – Belge Dökümüne tıklayın. Açılan sayfadaki İADE ET butonuna tıklayarak gözetmen iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. İptal ettiğiniz bu görevi tekrar geri alma şansınızın olmadığını unutmayınız.

Başvurulardan haberdar olmak için Whatsapp, Telegram ve Sosyal Medya Hesaplarımıza katılın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir