24 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 23 Aralık 2023

Kyk Yurt Başvurusu Başvuru Alanı Nedir, Ne Demek? 2024

Kredi Yurtlar Kurumu KYK yurt başvurusu başvuru alanı nedir, ne demek, nasıl doldurulur?, ÖSYM mi?, Ara Sınıf mı?, 2024 ne anlama geliyor?, kyk yurt başvuru formu, Lisansüstü, dikey geçiş, yatay geçiş başvuru nasıl yapılır?, başvuru süresi için detaylar burada.

Kredi Yurtlar Kurumu KYK yurt başvurusu başladı. Başvuru yapmaya çalışan öğrenciler başvuru esnasında Başvuru alanı ile karşı karşıya kalmaktadır. Başvuru alanı nedir ne demek öğrenciler merak ediyor.

Üniversite sınavı sonuçlarına göre tercih yapan adaylar, yerleştikleri okulları göre kyk yurtlarına başvuru yapıyor. Başvuru sırasında Başvuru Alanı kısmına ne yazacaklarını şaşıran öğrenciler internet üzerinden araştırma yapıyor. Başvuru alanı kısmında ise ÖSYM ve ara sınıf seçenekleri bulunuyor. Özellikle Dikey Geçiş Sınavı DGS, Yatay Geçiş ve Lisansüstü öğretim gören ara sınıf öğrencileri sorun yaşamaktadır.

KYK Yurt Başvurusu Başvuru Alanı nedir, ne demek?

Kredi Yurtlar Kurumu KYK yurt başvurusunda karşınıza çıkan Başvuru alanı kısmından üniversiteye yeni başladıysanız ÖSYM seçeneği ara sınıf öğrencisiyseniz Ara Sınıf seçeneği seçilmedir. Yurt başvurusunu sadece Lisans ve Ön Lisans öğrencileri yapabilir.

Ek kontenjan, yatay dikey geçiş, özel yetenek, lisansüstü, yurtiçi, yurtdışı değişim programı öğrencileri ve kendi imkanları ile ülkemize eğitim görmek için gelen uluslararası öğrencilere başvurular daha sonra açıklanacak tarihlerde yapılacaktır.

Ayrıntılı ve kesin bilgi için 444 0 472 no’lu Gençlik ve Spor Bakanlığı Kurumsal İletişim Merkezi (GSB KİM) ile görüşmenizi rica ederiz.


Başvurulardan haberdar olmak için Sosyal Medya hesaplarımızdan bizi takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir