15 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 13 Ekim 2023

SGK e-Tebligat Yapmama Cezası Var mı? 2024

SGK e tebligat başvuru cezası 2024, PTT sgk e tebligat başvurusu yapmama cezası ne kadar?, e-devlet sgk e-tebligat başvuru süresinin uzatılmasına ilişkin duyuru, sgk e tebligat cezası ödeme var mı, sgk e tebligat başvuru süresi uzatıldı, sgk e tebligat başvuru son gün için detaylar burada.

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK, işverenlere idari para cezası, icra takibine tabi sigorta primi, işsizlik primi vs. alacaklarını e-tebligat yöntemiyle tebliğ edecek. E-tebligat başvurusu yapmayan işverenler cezası olup olmadığını merak ediyor.

E-devlet üzerinden yapılacak başvuruların süresi 31.01.2023 tarihi ile sona erdi. İşverenler bu tarihe kadar e-tebligat adresi almak ve bu adresi kullanmak zorundalar. Eğer bu tarihe kadar e-tebligat yapmayan işverenleri bazı yaptırımlar bekliyor.

SGK e-Tebligat Yapmama Cezası Var mı?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından zorunlu hale getirilen e-tebligat sistemine katılmayan mükellefler kendilerine iletilecek tebliğleri alamayacağı için, Vergi Usul Kanununun Mükerrer 355. maddesi kapsamında özel usulsüzlük cezası ile cezalandırılabilecek.

Özel Usulsuzluk Cezası ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. E-tebligat ile ilgili bilgi almak içinse buraya tıklayın.

Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu

https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı

https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfd

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir