1 Aralık 2023
Son Guncelleme Tarihi: 23 Eylül 2023

Ulaşım Desteği Kimlere Verilir? Başvuru Şartları 2023

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından öğrencilere ulaşım desteği verilecek. SYDV ulaşım desteği başvurusu nasıl yapılır 2023-2024, Üniversite öğrencilerine ulaşım yardımı başvuru şartları, e-devlet yol parası başvuru formu var mı? detayları sitemizde bulabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öğrencilerin şehirlerarası ulaşımına katkıda bulunmak amacıyla ulaşım desteği vereceğini açıkladı.

Sene başında eski başkan Derya Yanık tarafından başlatılan ulaşım yardımı yeni Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş önderliğinde devam edecek. 750 TL olarak verilecek ulaşım desteğinden 400 bin öğrenci faydalanacak.

Ulaşım Desteği Kimlere Verilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek ulaşım desteğinden ikamet ettiği şehirden farklı bir şehre okumaya giden öğrenciler faydalanacak. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin faydalanacağı bu yardıma aileler tarafından başvuru yapılacak. Öğrencilere yılda iki defa gidiş-dönüş bileti verilecek.

Ulaşım Desteği Başvuru Şartları

Aile Bakanlığının öğrencilere yönelik vereceği ulaşım desteğinden faydalanmak için aşağıdaki şartlara uygun olmanız gerekmektedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteyi farklı bir şehirde okuyor olmak.
 • Aile Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardımlardan faydalanıyor olmak.
 • Otobüs biletinizi almış olmak.

Ulaşım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ulaşım desteği başvurusu yapmak için bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gitmeniz gerekmektedir. Öğrencinin ailesinin ikamet ettiği şehirdeki en yakın Kaymakamlık binasına giderek SYDV ulaşım desteği başvurusu yapabilirsiniz. Başvurular sadece yüz yüze yapılmaktadır. Başvuruya giderken Öğrencinin T.C. kimliği, Öğrenci belgesi ve otobüs biletini yanınızda götürmeyi unutmayın.

Başvurulardan haberdar olmak için Sosyal Medya hesaplarımızdan bizi takip edin.

3 thoughts on “Ulaşım Desteği Kimlere Verilir? Başvuru Şartları 2023

 • Fatma

  Merhaba benim 8yaşında oğlum var 2sinifa başladı okul çantası yok yardim edermisin abilerin abisi

  Yanıtla
 • Leyla

  Evimiz depremden yıkılmış diyarbakir köyönden yaziyorum size sura bagliyim evim kelpicli evdi hasarsiz dediler sonra 3 ay gecti yikildi ev 8 kisi bir odada yaşiyoruz dişardayiz disarda kaliyoruz sizden yardim istiyorum 4 tane cocuğum var okul okuyir benimle iletişime gecseniz buda benim numaram 05352424476

  Yanıtla
 • İki çocum var mağdur durumdayım eşim yevmiyeyle çalışıyor bize yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir