29 Kasım 2023
Son Guncelleme Tarihi: 28 Ekim 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi Silajlık Mısır Dağıtımı Başvuru Formu 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi Silajlık Mısır Dağıtımı başvurusu nasıl yapılır?, 1923 ücretsiz silaj mısırı yardımı başvuru şartları ve başvuru formu 2023 – 2024, Başkent Tarım Ankara mısır başvurusu ne zaman?, Mansur Yavaş silajlık mısır açıklaması için başvuru detayları burada.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kesime destek amacıyla silajlık mısır dağıtacak. Ücretsiz silajlık mısır almak isteyen üreticiler ise başvurunun ne zaman ve nasıl yapıldığını merak ediyor.

Ankara Büyükşehir, Başkent Ankara Kalkınma Projesi (BAKAP) kapsamında 400 dönüme ekilen silajlık mısırdan 3 bin tona yakın ürün elde etmeyi hedefliyor. Bu ürünleri üreticilerle buluşturacak olan Büyükşehir, özellikle küçük aile işletmelerine ulaşarak silajlık mısırları ücretsiz verecek. Silajlık Mısır’ı hayvanlarına verecek olan üreticiler bir nebze de olsa rahat bir nefes alacak. Başvurular online olarak yapılacak.

Cumhuriyetimizin 100.yılı dolayısıyla Ankaralı genç çiftçilere silaj desteği verilecek. Kırsal kalkınmanın geliştirilmesi amacıyla üretilen mısır silajları, 40 yaş altı yetiştiricilere verilecek. Türkiye’nin en kapsamlı kırsal kalkınma projelerinden biri olan KIRBİS üzerinden başvurular alınacak. 29 Ekim – 17 Kasım 2023 tarihleri arasında başvuru yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Silajlık Mısır Dağıtımı Başvuru Şartları

  • Ankara ili sınırları içerisinde ikamet etmek
  • Sertifikalı üretici olmak
  • Daha önce desteklerden faydalanmamış olmak
  • Genç üretici desteği kapsamında verilecek silaj desteğinden 40 yaş altı üreticiler faydalanacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Silajlık Mısır Dağıtımı Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek silajlık mısır başvuruları aşağıdaki link üzerinden yapılacak. Başvuru https://baskenttarim.ankara.bel.tr/ adresine üye girişi ile yapılacaktır.


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin.

Telegram: https://t.me/egeetkinlik

Youtubehttps://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Instagramhttps://www.instagram.com/basvuruprofesoru/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir