4 Aralık 2023
Son Guncelleme Tarihi: 13 Aralık 2022

İstanbul Halk Ekmek Büfesi (Bayilik) Başvuru 2023

Halk Ekmek Büfesi Başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Halk Ekmek Bayiliği nasıl alınır? İBB Halk ekmek başvurusu yapma, Halk Ekmek çeşitleri nelerdir? Halk ekmek büfesi devredenler. Devren satılık halk ekmek büfesi. Halk ekmek büfesi/bayiliği ne kadar kazandırır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yeni halk ekmek sistemi 2023.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Belediye Meclisi kararı ile kent genelinde Halk Ekmek büfelerini açmaya başladı. Uzun zamandır gündemde olan karar sonunda onaylandı. Vatandaşların tepkisi ise olumlu yönde oldu. Şu an için 60 adet açılacak olan büfelerin sayısının 142’ye çıkması hedefleniyor. İnternette en çok cevap aranan sorulardan bir tanesi de Halk Ekmek Büfe bayiliğinin nasıl alınacağı. Peki Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? İşte detaylar:

İstanbul BB Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

Halk Ekmek Büfesi bayiliği almak isteyenlerin öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak Bayilik Başvurusu Formu’nu açmaları gerekmektedir. Ardından sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde girerek formu göndermelisiniz.
Bayilik isteğiniz değerlendirilecek ve sizinle iletişime geçilecektir.
Halk Ekmek Bayilik Başvuru Formu
İletişim: 0212 476 00 90


Kurulmakta olan 60 büfenin yüzde 25’ini şehit yakınları, yüzde 25’ini gazi, yüzde 25’ini engelli, yüzde 25’ini de dul ve yetim yurttaşlar işletecek.
İHE Genel Müdürü Okan Gedik, “İşletmecilerin belirlenmesinde Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan destek aldık. Burada belirlenen isimlerle tek tek temasa geçip, sözleşmelerimizi yapıp, büfelerimizi kurmaya başlıyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, müjdeyi, sosyal medya hesabından şu sözler ile duyurdu:
“Yeni Halk Ekmek büfeleri İstanbul’un birçok noktasında kurulmaya başladı. Yoksulluk haritasına göre tespit ettiğimiz noktalarda; şehit yakınları, gazi, engelli, dul ve yetim vatandaşlarımızın işleteceği şekilde İstanbullulara en sağlıklı ve ucuz ekmeği ulaştıracağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir