23 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 5 Ocak 2024

ESC Projeleri Başvuru Formu 2024

ESC projeleri hangi ülkelerde, ESC Programı başvuru 2024, ESC Projeleri motivasyon mektubu, Ücretsiz Avrupa gönüllülük projeleri, Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi gönderici kuruluş nedir detaylar burada.

ESC Programı kapsamında yurtdışına gitmek isteyen kişiler ESC Projelerine nasıl başvurulur onu merak ediyor.

Kısa ve uzun dönem olarak yapılan Avrupa Gönüllü Hizmeti bir değişim programıdır.

Gönüllü çalışmalardan hoşlanıyor, farklı kültürler tanımak ve kültürünüzü tanıtmak istiyorsunuz Avrupa gönüllülük projeleri tam sizin göre olabilir.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bu proje ile bir çok ülkeden gençler farklı ülkelere ücretsiz olarak gidebiliyor. Avrupa Birliği yol masrafı, konaklama ve gideceğiniz ülkeye göre size harçlık vererek tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Daha önce Avrupa Gönüllü Hizmeti AGH (EVS) olarak bilinen ve daha sonra Avrupa Dayanışma Projeleri ESC kısaltmasıyla değiştirilen bu gönüllülük hizmeti ile istediğiniz ülkelere kolayca seyahat edebilirsiniz. En az 2 ay ve en çok 12 aylık projelere katılabilirsiniz.

Uzun dönem 12 aylık bir projeye katılan bir kişi daha sonraki projelere başvuru yapamazken, 2 aylık bir projeye katılan bir kişi daha sonra en fazla 10 aylık bir projeye başvuru yapabiliyor. Bu projeler ile Makedonya, İspanya, Portekiz, Polonya, Estonya ve Litvanya gibi ülkelere ücretsiz gidebilirsiniz.

ESC Projeleri Başvuru Şartları

Türkiye’den gidecekseniz Türk vatandaşı olmanız,

18 – 30 yaş aralığında olmak,

İngilizce şartı aranmıyor,

Farklı kültürleri tanımaya hevesli olmak,

Kendi kültürünü en iyi şekilde tanıtacak,

Motivasyon Mektubu yazacak

ESC Projelerine Nasıl Başvurulur?

Avrupa Birliği ESC Projelerinde bir gönderici kuruluş ve bir de Ev Sahibi koordinatör bulunmaktadır. Gönderici Kuruluş tarafından proje kapsamına alınan bir ülkeye gitmek için Motivasyon Mektubu yazmanız gerekiyor ve bu mektup ile birlikte gönderici kuruluşa gerekli başvuru yapılıyor. Başvurular alındıktan sonra, gitmeye hak kazanan kişi veya kişilerin bilgileri Ev Sahibi Koordinatöre iletiliyor.

Gideceğiniz gün geldiğinde uçak biletleriniz Gönderici Kuruluş tarafından alınıyor. Oraya vardığınızda Ev Sahibi sizi havalimanında karşılıyor ve sizi kalacağınız yere kadar götürüyor.

Gönderici Kuruluş olarak çalışan projeleri sizler için araştırdık onları aşağıda bulabilirsiniz. Motivasyon Mektubu örneklerine Google üzerinden araştırma yaparak ulaşabilirsiniz.

ESC Projeleri Gönderici Kuruluş Başvuru

ESC Projelerinden ücretsiz olarak faydalanmanız için Avrupa Birliğine koordinatörlüğünde gerçekleşen projelerde Türkiye’de Gönderici olarak görev yapan kuruluşları aşağıda sıraladık. Kuruluşların projelerini inceleyebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

ESC Projeleri yayınlayan kuruluşları görmek için tıklayın!

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra 213 tane gönderici kuruluş listelenecektir. Size en uygun gönderici kuruluş ile iletişime geçerek projeler hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yeni Başvurulardan haberdar olmak için Telegram veya Youtube kanalımıza katılın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir