2 Aralık 2023
Son Guncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2023

İŞKUR TYP Başvuru Kura Sonuçları Listesi 2023

İşkur TYP Kura Sonuçları nasıl öğrenilir?, MEB kura sonucu sorgulama, Okullara temizlikçi başvuru sonuçları 2023, Milli Eğitim Müdürlüğü kura ne zaman açıklanacak, Muş, Isparta, Diyarbakır, Elazığ, Edirne, Hatay ve tüm şehirler kura sorgulama, noter kura sonuçları listesi için detaylar burada.

İşkur üzerinde yayınlanan TYP alımı iş ilanlarına başvuru yapan adaylar, kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağını, kura sonucunu nasıl öğreneceğini merak ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR üzerinden Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında okullara temizlik personeli alacak. Başvuru yaparak okullarda sözleşmeli olarak çalışmak isteyen bireyler noter huzurunda yapılacak kuraya katılacak. Kura sonucunda okullarda görev alacak kişiler belli olacak.

Kuraların ardından sonuçlar internet üzerinden yayınlanacak.

İŞKUR TYP Kura Sonuçları Nasıl Öğrenirim?

İşkur üzerinden yayınlanan TYP alımlarına başvuru yaptıktan sonra kura başvurular sona erdikten genellikle 3 gün sonra yapılmaktadır. Noter huzurunda yapılacak kura sonucunu öğrenmek için iki yöntem bulunmaktadır.

TYP Kura sonucunu öğrenmek için birinci seçenek, kura yapılacak yere giderek, noter huzurunda yapılacak kurayı izleyebilir ve isminizin çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz.

(Korona virüs nedeniyle bazı kuralar halkan katılım kabul etmiyor. Onun yerine online olarak yayınlayabiliyor. Online olarak izleyebilir veya ikinci yöntem ile öğrenebilirsiniz.)

Diğer bir yöntem ise, ikamet ettiğiniz il veya ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesine girerek sonuçları öğrenmektir. Örneğin Diyarbakır ilinde yaşıyorsanız, diyarbakir.meb.gov.tr adresine girerek duyurular bölümünden kura sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını kontrol edebilir, liste duyurulduysa isminizin çıkıp çıkmadığına bakabilirsiniz.

Hangi ilde yaşıyorsanız yorum kısmına yazın, kura sonucunuzun açıklanıp açıklanmadığını size söyleyelim.


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu

https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı

https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

2 thoughts on “İŞKUR TYP Başvuru Kura Sonuçları Listesi 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir