2 Aralık 2023
Son Guncelleme Tarihi: 4 Şubat 2021

KRT TV Programcısı Osman Güdü Kimdir?

Osman Güdü kimdir? Osman Güdü saldırıya mı uğradı? KRT TV programcılar kimler. KRT ne demek. Kent ve Yaşam programı. Kent ve Yaşam Osman Güdü. Kültür TV yayınları.

KRT TV’de “Kent ve Yaşam” isimli tv programını sunan aslen Mimar olan Osman Güdü, kendisine yapılan saldırı ile gündem oldu. Saldırı sonucu hastaneye kaldırılan sunucunun durumunun iyi olduğu ve kesilen yerlerine dikiş atıldığı bildirildi.

Osman Güdü Neden Saldırıya Uğradı?

Anlatılanlara göre Osman Güdü, aracına bineceği sırada saldırıya uğradı. Saldırganın Güdü’nün kafasına sert bir cisim ile defalarca vurduğu, bir taraftan da küfür ettiği aktarıldı. Saldırgan, çevredekilerin olay yerine gelmesi ile kaçtı. Saldırının neden yapıldığı ise henüz belli değil. Ancak Güdü’nün geçen günlerde “Bölgede tarikat ve cemaatler cirit atıyor” demesi sonucu saldırıya uğradığı düşünülüyor.

Osman Güdü Kimdir?

1955’de Düzce’de doğdu. İlk orta ve Lise eğitimini Düzce’de tamamladı. 1979 yılında Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. Aynı okulda bir yıl Lisansüstü eğitimi aldı. Boğaziçi Üniversitesi Deprem Araştırma Enstitüsünde uzmanlık eğitimi aldı. 3.dönem Mimarlar Odası İstanbul Şubesi, B.K.B.T (Kartal) temsilciliği başkanlığı yaptı. İstanbul Kafkas Abhaz Kültür Derneği, İstanbul Kafkas Derneği yönetim kurullarında görev aldı. Birçok sivil toplum örgütünde üye olarak etkinliklere katıldı. Halk dansları toplulukları ile birçok uluslar arası festivallere katıldı. Türkiye Hentbol Federasyonu İstanbul bölge hakemliği ve antrenörlüğü yaptı. Düzcespor’da futbol oynadı. Güzel sanatlar ile ilgilendi, sergiler açtı. Kültürel birçok etkinliklere ve festivallere katıldı. Folklorik mimari ve kültürel araştırmalar yaptı. Üniversite ve kurumlarda mimari sunumlar yaptı.  Avrupa ve Türki Cumhuriyetler’de mesleki çalışmalarda bulundu. Kültürel, sanatsal ve çevre etkinliklerine ilişkin organizasyonlar yaptı. Halen birçok ulusal dergi ve yerel gazetede araştırma ve köşe yazıları yazmakta olup, Ulusal ve yerel TV’lerde “Kent ve yaşam” adlı TV programını yapmaktadır. 1984 yılından bu yana İstanbul’da kurduğu Güdü İnşaat Sanayi Ticaret LTD TŞİ ‘inde proje, taahhüt ve dekorasyon danışmanlık işleri yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir