24 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 23 Aralık 2023

AÖF Af Başvurusu Ne Zaman Onaylanır?

Açıköğretim Fakültesi AÖF af başvurusu yapan eski öğrenciler kayıt olmak ve üniversiteli günlerine dönmek için gün sayıyor. AÖF af başvurusu ne zaman onaylanır, sonuçlanır?, 2024 Anadolu Üniversitesi, Ata Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi öğrenci affı başvuru sorgulama detaylarını burada bulabilirsiniz.

Herhangi bir sebepten üniversite eğitimine yarıda bırakanlar için kanunda yapılan değişiklik ile tekrar geri dönme imkanı tanındı. Açıköğretim Fakültesi AÖF öğrencileri heyecanla üniversitelerine geri dönmeyi beklerken, af başvurusu ne zaman onaylanır veya sonuçlanır merakla beklemektedir.

Öğrenciler, belirlenen suçlar dolayısıyla üniversiteden atıldıysa bu aftan yararlanamayacak. Aşağıda verilen suçlar haricindeki kişiler üniversite affı başvurusu yapabilecek.

Terör, kasten adam öldürme, işkence, cinsel saldırı, çocuklara cinsel istimarı, uyuşturucu kullanmaktan veya ticaretini yapmak suçundan mahkum olma, sahte evrak kullanarak kayıt yaptırma suçu ve milli güvenliğe karşı terör örgütlerinin oluşumlarında bulunarak üniversiteleri tarafından ilişiği kesilenler hariç herkes, söz konusu üniversite affından yararlanacak.

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde okuyan ve daha sonra herhangi bir sebepten dolayı ilişiği kesilen öğrenciler, af başvurusu yapabilecek.

AÖF Af Başvurusu Ne Zaman Onaylanır?

Yukarıda yazdığımız 3 açık öğretim fakültesinde daha önce kaydı bulunan öğrencilerin af başvurusu kayıt işlemlerinden önce üniversite tarafından başvurunuz onaylanmıştır mesajı gelecektir. Mesaj gelmeyen öğrenciler kayıt işlemleri başladıktan kayıt sistemine giriş yapabiliyorsa başvuruları kabul edilmiş demektir. Belirlenen suçlardan dolayı bir sicili bulunmayan öğrencilerin kesin kayıt işlemleri yapılacak.

Anadolu Üniversitesi Af Başvurusu ve Kayıt İşlemleri için buraya,

Atatürk Üniversitesi Af Başvurusu ve Kayıt İşlemler için buraya,

İstanbul Üniversitesi Af Başvurusu ve Kayıt İşlemleri buraya tıklayın.


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu

https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı

https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir