24 Temmuz 2024
Son Guncelleme Tarihi: 1 Ocak 2024

Elektrik Desteği Yardımı Birikir mi? 2024

Bakanlık tarafından verilen elektrik desteği yardımı birikir mi sorusuna cevap arayan vatandaşlar araştırmalar yapıyor. Elektrik desteği bir sonraki aya devreder mi?, fatura desteği nasıl kullanılır başvuru 2024 detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan Elektrik Desteği Yardımı birikir mi sorusunun yanıtını sizler için araştırdık. Elektrik faturası yardımı alan vatandaşlar hemen sorgulama yaparak öğrenebilir.

Elektrik desteği başvuru yapılmaksızın şartlara uyan tüm vatandaşlara verilen bir yardım türüdür. Elektrik yardımı sayesinde vatandaşlar faturalarını daha az veya hepsini ödeyebiliyor. Faturalarını ödemek isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden veya PTT’ye giderek işlemlerini halledebiliyor.

Faturalar bazen elektrik yardımı almadan ödenebiliyor veya gelen fatura elektrik yardımında az olduğunda destekten faydalanılsa bile sistemde bakiye kalabiliyor. Vatandaşlar kalan bakiyelerin bir sonraki aya devredilmesini veya nakit olarak çekilmesini istiyor.

Elektrik Desteği Yardımı Birikir mi?

Elektrik Desteği alan vatandaşların sistemde bulunan bakiyeleri kullandığında kalan bakiyeler bir sonraki aya devretmiyor. Mesela 130 TL’lik bir fatura yardımından faydalanıyorsanız ve faturanız 100 TL geldiyse kalan 30 TL tutar birikmiyor. Ama hesapta parayı biriktirmenin bir yolu var.

Elektrik Faturası yardımı alan vatandaşlar 3 ay boyunca hiç bir şekilde bakiyelerine dokunmaz ve faturalarını bu yardım üzerinden ödemezler ise hesapta bakiyeleri birikir. 3 ayın sonunda tek bir faturanızı ödeyebilirsiniz. 3 ay sonra elektrik yardımını kullanmazsanız yardım geri alınır veya iptal edilir. Bu süreyi geçirmemeye dikkat edin.

Elektrik Yardımı Nakit Alınır mı?, Nasıl Çekilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen elektrik yardımı nakit alınamaz, çekilemez. Faturanız üzerinden yardım kadar sadece düşüş yapılır ve kalan miktarı ödeyerek elektrik yardımından faydalanabilirsiniz.

Elektrik Desteği Yardımı Nasıl Kullanılır? İşte Kolay Yolu

Elektrik Desteği Yardımı alan vatandaşların artık PTT şubelerine gitmesine gerek kalmadı. E-devlet üzerinden yardımdan faydalanabilir ve faturanızı ödeyebilirsiniz. Ödeme yapmak için, https://www.turkiye.gov.tr/ptt-elektrik-yardimi-ile-fatura-odeme linkine tıklayın ve e-devlet üzerinden giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ekrana elektrik yardımı alacağınız tutar karşınıza gelecek. O tutar üzerinden elektrik şirketinizi ve abone numaranızı ekrana girdikten sonra elektrik faturanızdan yardım tutarı düşülecek ve geri kalan kısmı kredi kartınız üzerinizden faturanızı ödeyebileceksiniz.

Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu
https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

1/5 - (1 vote)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir