29 Kasım 2023
Son Guncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2023

KADES Kayıt Olamıyorum, Hata Veriyor Sorunu ve Çözümü

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen kadın ve çocukların acil durum ihbar uygulaması KADES’e neden kayıt olamıyorum, 18 yaş altı kayıt olamıyorum, Kadın Acil Destek Uygulaması KADES neden hata veriyor?, KADES nedir?, KADES İnternetli mi?, KADES internetsiz çalışıyor mu?, KADES kimlik bilgileriniz doğrulanamadı, Telefon doğrulama kodu gelmiyor sorunu ve çözümü için detaylar burada.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış Kadın Acil Destek Uygulaması KADES, son yıllarda giderek artan kadına şiddet ve taciz olaylarının önüne geçilmesi için hazırlanan resmi bir uygulamadır. Eşinden veya bir başkası tarafından şiddete ve tacize maruza kalan veya maruz kalma ihtimali yüksek olan kadınlar ve çocuklar akıllı telefonlarına indirdikleri uygulamadaki İmdat Butonunu kullanarak polislerin olay yerine en kısa zamanda gelmesini sağlayabiliyor.

KADES uygulamasının Google Play Store ve Apple Store bakıldığında kullanıcı sayısı 1 milyon’u geçmiş durumdadır. Uygulamaya ilgi büyük olunca bazı kullanıcılar sorunlar yaşanmaktadır. KADES kullanıcıları arama motorları üzerinden KADES kayıt olamıyorum, KADES hata veriyor?, KADES İnternetli mi?, KADES internetsiz çalışıyor mu?, KADES kimlik bilgileriniz doğrulanamadı gibi sorgular gerçekleştirmektedir. Kullanıcıların en çok karşılaştırdığı sorunların çözümü aşağıda verilmiştir.

KADES kayıt olamıyorum sorunu ve çözümü

Kadına yönelik risk ve tehdit unsuru oluşturabilecek durumların önüne geçebilmeyi ve acil durumlarda müdahale sürelerinin kısaltılması hedeflenen KADES uygulamasına bazı kullanıcılar kayıt olamama sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır.
KADES uygulamasına kayıt olmak için Google Play Store ve Apple Store üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı açtıktan sonra dil desteğinizi seçin, ardından uygulama sizden konum bilgisi istemektedir. Konum isteğine onay verdikten sonra kayıt olma ekranına geliyoruz. Kayıt ekranında T.C. kimlik numaranız, Adınız, Soyadınız, Doğum Yılınız ve Cep Telefon numaranızı girin. Bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun. Bilgileri girdikten sonra DOĞRULA butonuna tıklayın ve cep telefon numaranıza gelen onaylama kodunu ekranı girin ve kaydınızı tamamlayın.

Uygulamada 18 yaş sınırı bulunmamaktadır. Dileyen tüm kadınlar uygulamaya kayıt olabiliyor. Uygulama yoğun trafik nedeniyle bazı hatalar verebilir. Eğer kayıt esnasında bir hata alırsanız, bir süre sonra tekrar deneyiniz. Kayıt esnasında yaşadığınız problemleri yorum kısmından bize yazarsanız, size yardımcı olabiliriz.

KADES hata veriyor sorunu ve çözümü

KADES uygulamasını kullanan veya kullanmak isteyen bir çok kişi bazı hatalar ile karşılaşmaktadır. Google Play Store ve Apple Store üzerinden indirme hatası, kayıt olma hatası, İmdat Butonu hatası ve uygulama hata veriyor gibi çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Yaşadığınız hatalar ile ilgili bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

İndirme sorunu
Uygulamayı indirirken sorun yaşayan kişiler cep telefonlarında yeterli yükleme alanı olup olmadığına dikkat etmelidir. Yeterli boş alanı olan telefonlarda yeniden başlattıktan sonra sorun çözülebilir. Sorun hala devam ediyorsa cep telefonunuz KADES programı sürümünü desteklemiyor olabilir.

Uygulama hata veriyor
Uygulamayı açmaya çalıştığınızda uygulama açılmıyorsa, silip tekrar yüklemeyi deneyin. Sorun devam ediyorsa telefonunuzun uygulamalar bölümünden KADES uygulamasının ön belleğini silin ve açmayı tekrar deneyin.

KADES İnternetli mi?, KADES internetsiz çalışıyor mu?

KADES uygulamasını kullanabilmeniz ve İMDAT butonunun çalışması için konumunuz ile internetinizin açık olması gerekmektedir.

KADES Butonu Yanlışlıkla Bastım

Kadın Destek uygulaması KADES uygulaması üzerinde bulunan acil butonuna basıldığında polis ekiplerine uyarı mesajı gitmektedir. Polisler en kısa sürede olay yerinde olması gerekiyor. Eğer yanlış ihbar olduğu anlaşılırsa size yanlış ihbar dolayısıyla ceza gelebilir. Butonu farklı amaçlar için kullanmaktan ve yanıltıcı ihbarlarda bulunmaktan kaçınmak gerekiyor.

KADES Erkekler Kullanabilir mi?

KADES uygulaması İçişleri Bakanlığı tarafından kadına şiddete yönelik geliştirilen bir uygulama olduğu için sadece kadınlar kullanabilir. Sisteme üye olurken veritabanından verdiğiniz bilgiler istinaden karşılaştırma yapılıyor ve kadın iseniz kayıt olabiliyorsunuz.

3/5 - (2 votes)

31 thoughts on “KADES Kayıt Olamıyorum, Hata Veriyor Sorunu ve Çözümü

 • Serap

  Uygulamada sürekli gelecek olan şifreyi göndermiyor ve bir haftadan buyanq uğraşıyorum lakin olmuyor ve acil onu indirmem gerek tehdit ve şantaj alıyorum

  Yanıtla
 • Fatmanur çiçek

  Kades uygulamasına giriş yapmak istediğimde kimlik doğrulanmadı uyarısı geliyor

  Yanıtla
 • Elif Demirkıran

  Kadesi indiriyorum esemes kodu istiyo fakat kod gelmiyo telefona yani bitürlü kayıt olamıyorum ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

  Yanıtla
 • Havva karademiroğlu

  Kimlik bilgilerim doğru olmasına rağmen, kimlik bilgileriniz doğrulanamiyor diyor

  Yanıtla
 • hilal küründük

  kadese kayıt olamıyorum kimlik bilgileri doğrulanamadı hatası veriyor sürekli

  Yanıtla
 • burçin Koçhan

  kades girişi yaparken kimlik doğrulanamadı diyor

  Yanıtla
 • Mine

  Kimlik bilgilerimi onaylamadığı hatası veriyor

  Yanıtla
 • Sümeyye Erol

  Kadesi yükledim fakat internetle ilgili sorun çıkıyor giriş yapamıyorum.

  Yanıtla
 • Ensar

  İsim soyisim bilgilerini nüyük harfle yazın

  Yanıtla
 • Neslihan

  İsim soyisim kısmını büyük harfle yazmayı deneyin

  Yanıtla
 • hülya

  merhabalar kimlik bilgilerinizi doğrulayın diyor.doğru yazıyorum.olmuyor.aciliyetim var kızımın esi tarafından ölüm tehtiti alıyoruz kızım bana sığındı ve diyer çocuklarım tehlikedeyiz bize yardımcı olun lütfen evden dışarı çıkamıyoruz.

  Yanıtla
 • Saliha

  Bende eski erkek arkadaşım tarafından Tehdit ediilyorum..ama uygulama hata veriyor.lutfen yardımcı olun.

  Yanıtla
 • Kimlik bilgim ve telefon numaram doğru fakat sürekli hata veriyor kullanım koşullarını okuyup kabul etmeme rahmen hata veriyor

  Yanıtla
 • Cansel

  Kadese kayıt olamıyorum kimlik bilgileriniz doğrulanamadı sorunu veriyor uygulamayı indirdim bilgiler doğru ama hala bu hatayı alıyorum

  Yanıtla
 • duygu

  Bilgilerimi doğru girmeme rağmen hata veriyor ne yapmam gerekir

  Yanıtla
 • Suna

  Uygulama beni kaydetmiyor

  Yanıtla
 • Selma

  Kadesi indirdim internet olduğu halde internete bağlanın deyip girmiyor neden?

  Yanıtla
 • Fatma angın

  Bilgilerimi yazıyorum sürekli hata veriyor lütfen bilgileri dogru girin diyor konrol ettim ayrıca you tube da izledim yaptım yine olmadı yine aynı lütfen çözüm bulabilirmişimiz

  Yanıtla
 • Gamze

  Kimlik bilgilerim doğru olduğu halde uygulama hata veriyor neden?

  Yanıtla
 • Zeynep Gül çakmak

  Kimlik bilgileri dogrulanmiyor diyor ama kimlik bilgilerim doğru

  Yanıtla
 • Numaram değiştiği için tekrardan yükledim kadesi ama kayıt olmuyor.lutfen en kısa zamanda yardımcı olurmusunuz🙏

  Yanıtla
  • Ben Aralık 15de Can avarca hisler len benim kafam a çivili sopa yla öldü resiye vur an bu Fazıl Berat çalış beni böyle gece gündüz demeden her gün böyle gece gündüz demeden her gün böyle gece gündüz demeden her gün böyle taciz ediyor etti riyor beni böyle 100kisiye gece gündüz demeden her gün böyle taciz ediyor etti riyor sahte feklerlen gece gündüz demeden her gün böyle taciz ediyor etti riyor defalarca şikayet et tetiği m halde elini kolunu sallayarak geziyor lütfen acil yardım istiyorum defalarca şikayet et tetiği m halde elini kolunu sallayarak geziyor lütfen acil yardım istiyorum acil 05454362752

   Yanıtla
 • Hatice

  Kades sürekli hata veriyor.Kayıt olamadım

  Yanıtla
  • Ben Aralık 15de Can a varca hisler len benim kafam a çivili sopa yla öldü resiye vur an bu Fazıl Berat çalış çete lideri Fazıl Berat çalış beni böyle gece gündüz demeden her gün böyle gece gündüz demeden her gün böyle taciz ediyor etti riyor beni böyle sahte feklerlen gece gündüz demeden her gün böyle gece gündüz demeden sahte feklerlen gece gündüz demeden her gün böyle gece gündüz demeden her gün böyle taciz ediyor etti riyor beni lütfen acil yardım istiyorum ben şikayet et imi almasam beni öldüreceğini söylüyor şikayet et imi almasam beni öldüreceğini söylüyor bana yardım edin

   Yanıtla
 • DENİZ

  Klmlik bilgilerimin doğru olmadığını söylüyor ne yapabilirim

  Yanıtla
 • Tülay

  Bilgilerimi doğru girdiğim halde doğru girdiğinize emin olun yazısı çıkıyor bir süre bekledim programı kaldırdım tekrar indirdim ama yine olmuyor. Her şeyimi doğru giriyorum

  Yanıtla
 • ipek

  kades için kayıt olamıyorum kimlik bilgileri eşleşmedi diyor ne yapmalıyım.

  Yanıtla
 • Ayfer

  Kimlik bilgileriniz onaylanmadı hatası veriyor sildim tekrar yükledim yine aynı hatayı veriyor?

  Yanıtla
  • Emine gul okumuş

   Kimlik bilgisi onaylanmadi hata veriyor

   Yanıtla
 • Ela

  Ben babannemi kaydedemiyorum kimlik eşleşmiyor bilgisi geliyor.

  Yanıtla
 • Dilara

  Kayıt onaylanmadı kimlik bilgileriniz doğrulanmadı diyor silip tekrar yükledim düzelmedi ne yapabilirim?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir