14 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2023

Üniversite e kayıt e posta Değiştirme Nasıl Yapılır?

E-devlet üniversite e kayıt için e-posta nasıl değiştirilir?, 2023 – 2024 E-posta değiştirme nasıl yapılır?, e kayıt bilgileri değiştirme, Üniversite online kayıt elektronik posta hatası, doğrulama kodu gelmedi, e-kayıt ne zaman için detaylar burada.

2023 – 2024 eğitim öğretim yılı için üniversite kayıt dönemi başladı. Üniversitelere atanan öğrenciler e-devlet üzerinden kayıt işlemlerini yaparken, e kayıt için e-posta değiştirme işleminin nasıl yapıldığını merak ediyor.

Üniversite e-kayıt sırasında telefon ve e-mail doğrulaması istemektedir. Güvenlik amacıyla telefon ve e-mail doğrulaması zorunludur.

E-devlet şifresi yeni alanlar veya eski e-posta adresi kayıtlı olan öğrenciler e-postalarını değiştirmek istiyor.

Üniversite e kayıt e posta değiştirme Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden üniversite e-kayıt e-posta değiştirmek isteyen öğrenciler, e-devlet’e T.C. Kimlik no ve şifreleri ile girdikten sonra profil ayarları kısmından İLETİŞİM SEÇENEKLERİ kısmına girmelidir.

İletişim seçenekleri kısmında doğrulanmış e-posta ve telefon numaraları yazmaktadır. Eski e-postayı sildikten sonra GÜNCELLE butonuna tıklayın. E-posta adresine gelen doğrulama kodunu açılan ekrana girin ve bu şekilde e-posta adresinizi değiştirmiş olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir