14 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 4 Aralık 2023

Elektrik Yardımı İle Fatura Ödeyemiyorum Sorunu ve Çözüm Yolları 2024

Devlet tarafından verilen yardım ile elektrik faturasını ödemek isteyen vatandaşlar faturasını e-devlet üzerinden ödeyemiyor. elektrik yardımı ile fatura ödeyemiyorum 2023 – 2024, ödeme yapamıyorum nasıl çözülür detaylarını sitemizde bulabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım programları kapsamında verdiği elektrik yardımı ile hanelerin faturalarına destek olmayı sürdürüyor.

İhtiyaç sahibi ailelere yapılan elektrik yardımında sıra ödemeye gelince vatandaşlar bir çok problem ile karşı karşıya gelebiliyor. Yardımın ilk başladığı senelerde ödemeler PTT üzerinden kolayca yapılıyordu. Faturası gelen yardım alan kişiyle birlikte faturasını ödüyordu. Daha sonra yaşlılar ve engellileri düşünerek elektrik yardımı e-devlete taşındı. E-devlete taşınmasıyla birlikte bir çok problemi yanında getirdi.

130 ile 260 TL arasında değişen elektrik yardımına dair yapılan hataları sıraladık ve çözüm yollarını sizler için araştırdık ve anlatmaya çalıştık.

Elektrik Yardımı İle Fatura Ödeyemiyorum Sorunu ve Çözümü

E-devlet üzerinden elektrik yardımı ile faturasını ödemek isteyen vatandaşlar bir çok problem ile karşılaşabiliyor. e-Devlet platformu üzerinden elektrik faturalarını ödemek için elektrik yardımı hizmetini kullanırken teknik aksaklıklar ya da hatalarla karşılaşılmaktadır. Bu, faturanın ödenmemiş sayılmasına ya da ödeme işleminin yarıda kesilmesine sebep olabilmektedir. Yaşanan problemler ve çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz.

e-Devlet Elektrik Yardımı Karşılaşılan Hatalar

 1. Fatura sorgulaması yapılamaması
 2. Fatura Öde Butonunun aktif olmaması
 3. Kurum adının bulunmaması
 4. Sürekli Bir defa borç sorgulaması yapılabilir, abone numarası ve kurumunuzu kontrol ettiniz mi? sorusu ile karşılaşılması
 5. Ödemenin yarıda kalması
 6. Veri Bulunamadı Hatası
 7. Paranın çekilmesi ama ödeme yapılmadı olarak gözükmesi

Farklı sorunlarınızı sayfamızın en altında bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz.

e-Devlet Elektrik Yardımı Hata Çözümleri

e-Devlet üzerinden yapmaya çalıştığınız elektrik yardımı ile fatura ödeme sırasında karşılaşılan sorunların çözüm yollarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • İnternet bağlantılarınızı kontrol edin, kopma olup olmadığından emin olun.
 • İnternet bağlantılarınızda bir problem yoksa, bir kaç dakika bekledikten sonra sayfayı yenileyin ve tekrar deneyin.
 • Fatura bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olun.
 • Ödemeniz kullandığınız tarayıcıdan dolayı gerçekleşmiyor olabilir. Google Chrome tarayıcısıyla ödeme yapmanızı tavsiye ederiz.
 • Sayfada eksiklik görüyorsanız bu sayfanın tam yüklenmediği anlamına gelebilir, sayfayı yenileyerek tekrar deneyebilirsiniz.
 • Eğer sayfanın tamamen yüklendiğini düşünüyorsanız bu büyük olasılıkla sistemsel bir problemdir. Bununla ilgili yapacağınız tek şey probleminizi yetkili kişilere bildirmektedir.
 • Sorununuz henüz çözüm bulmadıysa, gitme imkanınız varsa size en yakın PTT şubesine giderek ödemenizi yapabilirsiniz.

Başvurulardan haberdar olmak için Sosyal Medya hesaplarımızdan bizi takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir