15 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 27 Ocak 2024

İzmir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvuru Formu 2024

İzmir Büyükşehir Belediyesi üniversite eğitim desteği burs başvurusu nasıl yapılır?, İZBB Burs başvuru şartları koşulları 2024, Bizizmir.com başvurusu, 500 TL Burs başvuru ne zaman, Burs başvuru sonuçları, Tunç Soyer bursu, 4000 TL ön lisans ve lisans bursu için burs detayları burada.

İzmir Büyükşehir Belediyesi üniversite öğrencisine eğitim desteği olarak burs verecek. Burs başvurusu yapmak isteyen öğrenci ve veliler başvurunun nasıl yapıldığını merak ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı Tunç Soyer tarafından açıklanan Burs duyurusu ile 10 bin ön lisans ve lisans öğrencisine geri ödemesiz burs verilecek. Başvuruların online olarak alınacağı bursa her aileden bir öğrenci başvuru yapabilecek.

Öğrenciler Eğitim Öğretim dönemi olan 8 ay boyunca 500 lira burs alacak. Öğrencilere toplamda 4000 TL eğitim desteği verilmiş olacak. Başvurular Eylül ayından itibaren başlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvuru Şartları

 • Aile bireylerinin İzmir’de ikamet ediyor olması,
 • Üniversitede ön lisans veya lisans öğrenci olmak,
 • 17-25 yaş aralığında olmak,
 • Not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00, 100 üzerinden en az 53 olması ve sınıf tekrarı yapmamış olması,
 • Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu öğrenim görüyor olmak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 bin öğrenciye verilecek burs başvurusu için 2023 – 2024 Eğitim Öğretim yılı ait başvuru linki açıklandığında buraya ekleyeceğiz. Takipte olun.


Başvurulardan haberdar olmak için Whatsapp, Telegram ve Sosyal Medya Hesaplarımıza katılın.

2 thoughts on “İzmir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvuru Formu 2024

 • Merhaba nereye nasıl baş vuracamı bilemedim bu sayfayı buldum oğlum liseye gidecrk bur istiyorum İZMİ Lİ ve burda ikamet ediyoruz zaten başla yerde yaşamak istemiyoruz belediye büyük lerimizden memnun destekleyen biri olarak oğluma destek verip burs vermenizi rica ederim SAYGILAR

  Yanıtla
 • merhabalar ben Saniye Çağatay üniversite de okuyan oğlum Çağrı Çağatay burs için başvuru yapılamıyor çok uğraştım doğum tarihi bilgileri olmuyor bu onu da ne yapılabilir

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir