15 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 9 Aralık 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Desteği Başvuru Formu 2024

İzmir Büyükşehir Belediyesi nakit yakacak kömür, soba, battaniye desteği, kara kış desteği başvuru formu 2024, Karakış desteği başvuru şartları, İzmir kömür yardımı nasıl alınır?, Bayraklı, Çiğli, Karşıyaka kömür dağıtımı başvuru sonucu için başvuru detayları burada.

İzmir Büyükşehir Belediyesi kış aylarında vatandaşlara destek olmak amacıyla nakit, kömür, soba ve battaniye yardımı yapacak. Kara Kış Desteği almak isteyen vatandaşlar başvrunun nasıl yapıldığını merak ediyor.

İzmir’de henüz doğalgaz bulunmayan bölgeler bulunmakta. Bu bölgelerdeki kişiler sobalı evlerde kalmak zorunda kalıyor. Kömür ile ısınan vatandaşlar için Kara kış Desteği kapsamında 125 milyon TL ayırdığını duyurdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ilk etapta bin hanenin soba, beş bin hanenin ise yakacak ihtiyacını karşılayacak.

İzmir Kara Kış Desteği kapsamında yapılacak yardımlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Desteği kapsamında nakit desteği, gıda kolisi, sıcak yemek, giysi, çocuk bezi, mama, ev eşyası, soba, battaniye, yakacak, eğitim ve kırtasiye malzemesi yardımı yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Desteği Başvuru Şartları

 • İzmir ili sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,
 • İhtiyaç sahibi olmak,
 • Sosyal yardım kritelerine uygun olmak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Desteği Başvuru Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapacağı Kara Kış Desteğine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki bizizmir.com üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

https://berekethareketi.izmir.bel.tr/

Kara Kış Destek Hattı

444 40 35


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu

https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı

https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

3/5 - (3 votes)

14 thoughts on “İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Desteği Başvuru Formu 2024

 • Melek

  Benim 2tane kız çocuğu var. Birisi 10yaşında ilkokul öğrenci 4 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum ihtiyacımız var. Küçük kız 3 yaşında bebek bezi ve lslak medil yardım etmenizi istiyorum. Karakış kömür soba ve kömür ve odun bataniye ihtiyacımız var yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

  Yanıtla
 • Melek

  Benim 2 tane kız çocuğu var. Aile desdek yardım ihtiyaçlarımız var kömür soba mız yok battaniye 3 yasinda bebek bezi ve lslak medil yardım etmenizi istiyorum.

  Yanıtla
 • Melek

  Benim eşim epleks hastası sizden karakış aile destek ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğu var. Sizden kömür soba mız yok kömür odun bataniye erzak gıda yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

  Yanıtla
 • Melek

  Eşim epleks hastası çalışamıyor 2 kızım var. Birisi ilkokul öğrenci 4 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve leptop alamıyoruz sizden yardım edin. Küçük kiz bebek bezi ve lslak medil yarasi için meglem yardım. Karakis günü kömür soba mız yok komur odun bataniye erzak gıda yardım ediniz nolur.

  Yanıtla
 • Melek

  Eşim epleks hastası yüksek ilaç içiyor tansiyon var sağ eli donduralacak çalışamıyor aile ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğu var. Biri ilkokul öğrenci 4 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve leptop alamıyorum ihtiyacımız var. Küçük kız çocuğu babek bezi ve lslak medil yardım edin. Sizden erzak gıda ve temizlik yardım. Kara kış günü kömür soba mız yok heryeri çürük kırık nolur sizden yardım etmenizi istiyorum. Kömür soba ve odun kömür bataniye ihtiyacımız var yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

  Yanıtla
 • Gökhan

  Ben epleks hastasıyım çok yüksek ilaç içiyorum ve tansiyon var sağ elim donduralacak çalışamıyorum aile ihtiyacımız var. 2tane kız çocuğu var. Birisi ilkokul öğrenci 3 sınıf kırtasiye malzemesi taplet kış giyisisi yardım. Küçük kız çocuğu bebek bezi ve lslak medil yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde hiç bir bakkalyok sizden gıda ve temizlik yardım. Kara kış odun ve kömür soba ihtiyacı var kış bataniye çocuklarıma sizden kış yigisi yardım etmenizi istiyorum. Nolur sizden çocuklarım üşümesin sizden yardım etmeniziniz. Yardım ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

  Yanıtla
 • Gökhan

  Ben epleks hastasıyım ve sağ elim donduralacak çalışamıyorum aile ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğu var. Birisi 9 yaşında ilkokul öğrenci 3sınıfa geçti kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum ihtiyacımız var. Küçük kız 1.5 yaşında bebek bezi ve lslak medil yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde hiç bir bakkalyok sizden gıda ve temizlik yardım. Karakış yardım geçen sene kömür odun vercekti vermedi nolur sizden bu sene kömür ve odun ve kömür soba ihtiyacı var. Sizlerden 2 tane kız çocuğum için yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

  Yanıtla
 • Gökhan

  Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaç var. 2tane çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Birisi de 10 aylık bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi ihtiyaçımız var. Gıda ve sebze-meyve temizlik koli yardım. Kara kış yardım ben kömür soba istiyordum onlar bana elektrikli soba verdi odun yok dediler vermedi. Elektrikli sobayı kulandık elektrikler geldi gitti elektrikli soba yandı birdaha çalışmadı tamirciye götürdü hepsi yanmış dedi şimdi soba sız kaldık nolur kış günü için ev çok soğuk çocuğum var üşüyorlar sizlerden kömür soba istiyorum odun kömür verirseniz sevinirim hepiz sıcacık olur evimiz hepimiz oturuz sizden yardım istiyorum Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

  Yanıtla
 • Bahar

  Bende kiraciyim çocuk bezi gıda yardımı ederseniz çok mutlu oluruz

  Yanıtla
 • Sadık çam

  3 çocuğum var evim kira kömür ve nakli yaradım gıda yardımı istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 • Merhaba evim kira ve sobalı bir yasidanda bebeğim var iki tanede öğrencim var eşim düzenli calismiyor madi açıdan çok zor geçiriyoruz belediyemizin verdigi karakiş yardımlarından hepsinden yararlanmak istyurum Allah rızası icin

  Yanıtla
 • Ayten

  Merhaba evim kira oğlum okul okiyo liseyi yetinemiyoz gıda para yardımı istiyoz

  Yanıtla
 • Allah rızası için bezede el uzatın ihtiyacım var kömür erzağa ihtiyacımız var

  Yanıtla
 • Gökhan

  Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi ilkokula 2 sınıf gidiyor kırtasiye ve tablet lazım yardım. Biriside bebek bezi ıslak mendil ihtiyaçı var gıda temizlik koli yardım. Odun kömür soba çok ihtiyaç var soba çok eski yardım etmenizi istiyorum.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir