19 Temmuz 2024
Son Guncelleme Tarihi: 31 Aralık 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kitap Kart Yardımı Nasıl Alınır? 2024

İzmir Büyükşehir Belediyesi öğrencilere kitap kart yardımı yapacak. İZBB kitap kart desteği başvurusu nasıl yapılır 2024, Tunç Soyer 250 TL yardım başvuru şartları, gencizmir.com Genç İzmir başvuru formu detaylarına EgeEtkinlik.com dan ulaşabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sınavlara girecek öğrencilere test kitapları alabilmeleri için kitap kart desteği verecek.

Belediye başkanı Tunç Soyer önderliğinde Genç İzmir platformu ile yapılan iş birliğiyle verilecek kitap kartlara 250 TL para yüklenecek. Bu kartlar ile öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), Temel Yeterlilik Testi (TYT),  Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) için hazırlık kitabı, test kitabı, konu anlatımlı kitap ile yaprak test alabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kitap Kart Yardımı Şartları

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek kitap kart yardımından faydalanmak isteyen öğrenciler, 01.01.2003 – 31.12.2006 tarihleri arasında doğmuş olması gerekmektedir. Öğrencilerin ikamet adresi İzmir olmalı ve bu sene yapılacak YKS sınavına başvurusunu yapmış olmalıdır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kitap Kart Yardımı Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi kitap kart desteği başvuruları internet üzerinden yapılacak. 250 TL değerindeki kitap kartını almak isteyen öğrenciler, https://www.gencizmir.com/tr/KitapKart/1246 adresine tıklayarak başvuru formuna ulaşabilir.

Başvuru sırasında Nüfus kayıt Örneği ve Sınav Başvuru Belgesi istenmektedir. Belgeleri e-Devlet üzerinden indirebilirsiniz.

Başvurulardan haberdar olmak için Whatsapp, Telegram ve Sosyal Medya Hesaplarımıza katılın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir