24 Temmuz 2024
Son Guncelleme Tarihi: 16 Aralık 2022

Süt Kuzusu neden gelmiyor, dağıtımı durduruldu mu? 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi süt kuzusu neden gelmiyor, Süt dağıtımı durduruldu mu?, 2023 Tire süt açıklama, Pınar Süt şikayet hattı, süt dağıtım günleri, süt yardımı gelecek mi?, Süt Kuzusu Sorgulama için detaylar burada.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan süt yardımları bir süredir yapılmıyor. Süt bekleyen aileler Süt Kuzusu neden gelmiyor merak ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2012 yılı itibariyle Süt Kuzusu adı altında yapılan süt yardımları ile bebeği olan aileler iki haftada bir 4 litre süt alıyordu. Süt Kuzusu projesi kapsamında Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Karabağlar, Konak, Narlıdere, Torbalı, Menderes, Urla, Seferihisar, Kemalpaşa, Menemen, Foça, Aliağa gibi ilçelere dağıtım yapılıyordu.

2022 yılı itibariyle sütlerin dağıtımı yapılmayınca merak eden aileler sosyal medya ve şikayet siteleri üzerinden tepkilerini göstermeye başladı. Peki süt Kuzusu neden gelmiyor?

*Güncelleme

15 Haziran itibariyle yapılan yeni sözleşme ile 6 ilçede süt dağıtımı başladı. Yakında tüm ilçelere yayılacak şekilde, süt dağıtımı yapılacak. Yeni süt kuzusu başvurusu yapmak için buraya tıklayın.

Süt Kuzusu Neden Gelmiyor?

Süt Kuzusu projesi Tire Süt Kooperatifi işbirliğiyle yürütülmektedir. 2022 yılı itibariyle yeni bir ihale süreci sebebiyle protokol imzalanması gerekiyordu fakat, iki taraf anlaşma sağlayamayınca sütlerin dağıtımı aksadı. Pınar süt tarafından paketlemesi yapılan sütlerin şu an da üretimi ve dağıtımı durduruldu.

Süt Kuzusu Yardımı devam edecek mi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Tire Süt Kooperatifi arasındaki sorunlar çözülür çözülmez süt dağıtımı kaldığı yerden devam edecektir. Geçen sene de ihale nedeniyle gecikmiş ve şubat sonuna kadar dağıtımlar yapılmıştı.

Peki kimler süt bekliyor ve alamadı? ilçenizle birlikte Yoruma yazabilirsiniz.

En son ne zaman süt aldığınızı öğrenmek için buraya tıklayın. Açılan sayfada Çocuğunuzun T.C. kimlik numarasını girerek öğrenebilirsiniz.


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu

https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı

https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

15 thoughts on “Süt Kuzusu neden gelmiyor, dağıtımı durduruldu mu? 2023

 • Anonim

  Torbalıda oturuyorum.Martta başvuru yaptım Ağustos ayında geldi altı ay sonra. Bugün aradım ne zaman gelecek neden gelmiyor diye gecikmeli dağıtılıyor iki ayda bır dendi iki ayın sütü veriliyor mu dedim maalesef tek ayın veriliyor dendi. Bunu bile ticarete dökmeye çalışıyorlar anlamadım yani bı proje var ama işlemiyor. İlk cocugumda düzenli her ay aksamadan verildi. Bunda niye böyle oldu anlamadım.

  Yanıtla
 • Buse

  Ben de ağustosta başvuru yaptım çocuk bir yaşını doldurdu diye onaylanmis dağıtım tarihi ni sormak için aradım fakat ihalede oldigunu surecin ne zaman sonuclandigini söylemedi şansımıza sanırım daha biz hiç alamadık 🙁 bornova

  Yanıtla
 • Buca ya da iki kez gelindi iki ayda bir şeklinde Mayıs ayından beri gelen giden yok.her ay düzenli geliyor denilmişti ama malesef öyle değil hazirqn ayi sütleri teslim edildi görünüyor fakat evde olmama rağmen gelen olmadı teslim almadigin süt neden teslim edildi gorunuyor

  Yanıtla
 • Pinar

  Müşteri hizmetleri tekrar ihaleye girdiğini ve ara verildiği söyledi. Haziranın 2 haftası dağıtıma başlayacağını söyledi. Subattada ihaleye girmisti evet dedi başka bir açıklama yapmadı. Hatta sordum durdurma gibi birsey varmi diye hayır dedi ..

  Yanıtla
 • Pinar

  Bizde 1 kere aldık marta bir daha alamadık şansımız mi desek ne desek artık bilmiyorum müşteri hizmetlerini aradım haziranın ikinci haftası baslayacak dedi oda 2 aylık vereceklerini söyledi. Ama biz 1 yasini doldurduk 1 kere aldık burda biraz haksızlık var 3 sokak aşağıdaki mahallede şubat verdi Nisan verdi haziran verilecek bizim sokak mart verdi bir daha yok küçük cigli .. şunu da belirtmek istiyorum . Sut kuzusu izmir dışında hiçbir yerde yok 1 ay 2 ay verilmemiş olsun canlari sagolsun hiç vermeyebilir di ibşb kötü yorum yapanlar lütfen bu haksızlığı yapmasın.

  Yanıtla
 • Anonim

  Torbali marttan beri yok

  Yanıtla
 • Meral

  Bayraklı 3 aydır süt yok

  Yanıtla
 • Meral

  En son şubatta geldi dahada ses yok mayıs ayına girdik bali bir bilgilendirme olsun

  Yanıtla
 • Sevil kiremitçiler

  Üçyol da oturuyorum marttan beri yok ..

  Yanıtla
 • Gülşah

  En son ocakta geldi bir daha da gelmedi.

  Yanıtla
 • Çiçek

  Aralıktan beri bekliyorum hala gelmedi sütümüz

  Yanıtla
 • Mina

  Bizimde martla 3.ay oldu gelmedi / BUCA

  Yanıtla
 • Anonim

  3 aydır sut gelmiyor..bekliyoruz herhangi.. buca

  Yanıtla
 • Meltem Özbaş

  Aylardır süt bekliyorum ama gelmedi Konak

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir