23 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 31 Aralık 2023

Ücretsiz Müze Kart Başvuru Formu 2024

Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlere müzelerin ücretsiz olacağını duyurdu. GNS Gencnesever.com ücretsiz müze kart başvurusu nasıl yapılır 2024, muzekartgns.com başvuru şartları, başvuru formu, Müzekart Genç Ne Sever nedir, kayıt formu, bedava müze kart detayları burada.

Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlerin müzeleri ücretsiz olarak gezebileceği haberini verdi. GNS Müzekart başvurusu yapmak isteyen gençler, başvuruların nasıl yapıldığını araştırıyor.

Gençlik Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, “Genç Ne Sever” projesi kapsamında belirli yaş aralığındaki gençlerin müzeleri alacakları kart ile ücretsiz gezebileceğini açıkladı. Müze ve Örenlerini ücretsiz gezmek isteyen gençler Müze kart başvurularını internet üzerinden yapabilecek. Müze kartını alan gençler 13 Temmuz – 13 Ekim 2023 tarihleri arasında 81 ilde bulunan 300’den fazla müze ve ören yerini ücret ödemeden gezebilecek.

Ücretsiz Müze Kart Başvuru Şartları

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen Ücretsiz müze kart projesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilecek. Başvuru yapacak kişilerin 18 ile 25 yaş aralığında olması gerekiyor. İnternet üzerinden yapılacak başvurular ile dijital kartınız oluşturulacak ve bu kart ile müze ve ören yerleri ücretsiz olarak gezilebilecek.

Ücretsiz Müze Kart Başvuru Formu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilecek müze kartına başvuru yapmak isteyen kişiler, aşağıdaki linke tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

https://muzekartgns.com/

Başvurulardan haberdar olmak için Sosyal Medya hesaplarımızdan bizi takip edin.

5/5 - (1 vote)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir