4 Aralık 2023
Son Guncelleme Tarihi: 24 Mart 2023

1250 TL Sosyal Yardım Başvurusu Aile Destek Programı e-Devlet Başvuru Formu 2023

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile Destek Programı kapsamında verilen sosyal yardım 1250 TL’ye yükseltti. 1250 TL devlet yardımı nasıl alınır, e-devlet Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti linki 2023, SYDV para desteği detaylarını burada bulabilirsiniz.

Aile Destek Programı kapsamında ailelere 1250 TL sosyal yardım verilecek. e-Devlet üzerinden yapılacak başvuru sonrası yardım almaya hak kazanan vatandaşlara 12 ay boyunca ödeme yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı daha önce duyurduğu Aile Destek Programına bağlı olarak verdiği 450 TL ve 600 TL olan yardımların arttırıldığını açıkladı. Bugünden itibaren başvuru yapacak vatandaşlara 850 TL ile 1250 TL devlet yardım yapacak. Ailelerin yardımdan yararlanabilmesi için hanede kişi başına düşen gelirin 1833,45 TL’nin altında olması gerekiyor.

1250 TL Sosyal Yardım Nasıl Alınır, Başvuru Formu 2023

Devlet tarafından dar gelirli vatandaşlara verilecek 1250 TL sosyal yardım almak isteyen vatandaşlar, e-devlet üzerinden veya ikametgah adresinize en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek başvurularını gerçekleştirebiliyor. e-Devlet başvurusu yapmak isteyen vatandaşların başvuruları sadece Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti üzerinden alınacağını da belirtelim. Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak başvuru ekranına ulaşabilir.

https://turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti

Sosyal Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Sosyal Yardım Başvurusu yapan aileler, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilir.

Aile Destek Programı Parası Nereye Yatar?

Aile Destek Programına başvurusu kabul edilen vatandaşların parası e-devlet veya SYDV üzerinden yaptıkları başvuru sırasında verdikleri IBAN numarasına yatırılacaktır. Eğer başvuru sırasında herhangi bir banka hesap numarası vermediyseniz, PTT üzerinden T.C. kimlik numaranızı söyleyerek sosyal yardım paranızı her ay düzenli olarak alabilirsiniz.


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu
https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

4/5 - (1 vote)

12 thoughts on “1250 TL Sosyal Yardım Başvurusu Aile Destek Programı e-Devlet Başvuru Formu 2023

 • matti durum zayıf para yardımı talep ediyurum

  Yanıtla
 • 4cocuk annesiyim hanede çalışan bikişi yardim destek talep ediyurum

  Yanıtla
 • Sevim

  4 çocuk annesiyim hanede çalışan birkişi yardım destek parası talep ediyurum

  Yanıtla
 • Suzan

  Boşanma sürecindeyim 1 yaşında kızım var çalışmıyorum nafakamida ödemiyor erzak yardımı ile kıyafet yardımı para yardımı istiyorum ailemle sığındım lütfen yardım eder misiniz

  Yanıtla
 • Gökhan atik

  Kimsem yok babam yok annem yok devletimizden matdi yardim iztiyorum bu koskoca dünyada kimsem Yok

  Yanıtla
 • Medine tavze

  Yeni evliyiz borcumuz var kirada oturuyoruz yardıma muhtaç olduğu için baş vurmak istedim kiredi burcunuz var aldığımız aylık bize yetmiyor

  Yanıtla
 • Saadet Özbay

  0530 933 67 56 bu benim numaram ben Saadet Özbay

  Yanıtla
 • Adet Özbay

  Ben Saadet Özbay üç çocuğum var eşimden ayrıyım en küçük kızım engelli çalışamıyorum bakım maaşı ile geçiniyorum bir gelirim yok sosyal güvencem yok kiramı ödemekte zorlanıyorum ev sahibi beni çıkartıyor ne yapacağımı bilmiyorum bugün yarın beni kapının önüne koyar diye düşünüyorum çünkü sürekli sıkıştırıyor beni ve çocuklarımla mağdur kalacağım lütfen bana yardımcı olun ne yapabilirim zor durumdayım ev bulamıyorum bulduğum evlerde yüksek fiyatları ödeyemediğini söylüyorum ev sahibine ama anlamıyorlar bizi ilgilendirmez diyorlar Bir an önce çıkın elinden diyorlar ve ben ne yapacağımı bilmiyorum çocuğumla çok zor durumda kaldım lütfen bana yardımcı olun

  Yanıtla
 • Döndü

  Üç çocuklarıma para desteği istiyorum odun yardım istiyorum bez yardımı istiyorum çocuklar elbise yardımı istiyorum

  Yanıtla
 • [email protected] eşimden ayrılmak üzereyim ailemin yanındayım çocuklarımla birlikte ben Giresun’da cocuklarimi okula sorla götürüp getiriyorum gendim boprek hastasıyım epelesiyle rahatsızlımda var ailemin yanında sığıntı gibiyim ailemin bana çocuklarıma bir yardımı olmuyor sizlerden Allah rızası için yardım istiyorum

  Yanıtla
 • Sabika

  Benim ihtiyacım var kiradayım eşim çalışmıyor

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir