14 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 1 Ocak 2024

5100 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 2024

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Başarı Teşvik Programı 5100 TL Yardım Başvurusu nasıl yapılır 2024, başvuru şartları nelerdir?, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 5104 TL burs desteği nasıl alınır?, 3300 TL, 5500 TL yardım başvuru formu detaylarına ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başarı Teşvik Programı kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 5100 TL’ye kadar eğitim yardımı verilecek. Karnesi iyi gelen öğrencilere 5104 TL verilecek işte başarı teşvik programı 81 il başvuru yapacak.

Başarı Teşvik Programı kapsamında öğrenci yardım parası 5100 TL olacak. Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine asgari ücretin %60’ı kadar, üniversite öğrencilerine ise asgari ücret kadar başarı yardımı yapılacağını açıklamıştı. 5100 TL yardım, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek. Başvuru şartlarına uyan tüm öğrenciler bu yardımdan faydalanabilecek.

5100 TL Yardım Başvurusu Şartları

5100 TL yardım almak isteyen öğrencilerin ilkokul (1,2,3.sınıf), ortaokul (4,5,6,7,8.sınıf) ve lise (9,10,11,12.sınıf) öğrencisi olması gerekiyor. Devlet okullarında okuyan öğrenciler örgün eğitimine devam etmesi ve devlet kurumları tarafından yapılacak Bursluluk Sınavı, LGS ve YKS gibi sınavlarda başarılı olmalıdır. Sosyal yardım alan ailelerin çocukları öncelikli olarak yararlanacak.

5100 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek 5100 TL yardım başvurusu yapmak isteyen öğrenciler öncelikle devlet kurumları tarafından yapılacak sınavlara katılması gerekiyor. 2023 yılı itibariyle yapılacak sınavlarda başarılı olduktan sonra SYDV vakfına giderek veya Milli Eğitim Müdürlüğüne sınav sonucunuzla beraber başvuru detaylarını öğrenebilirsiniz.

Sosyal Yardım başvurusu yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti adresine tıklayarak yeni başvuru yapabilir veya mevcut başvurunuzu güncelleyebilirsiniz.

5100 TL Para Yardımı Ne zaman, Nereye yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek 5100 TL para yardımı kabul edildikten sonra 15 gün içerisinde öğrencilerin IBAN numarasına yatırılacak. Öğrenciler nakit olarak harcayabilecek.


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu
https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Tiktokhttps://www.tiktok.com/@bakicelik92

Instagramhttps://www.instagram.com/basvuruprofesoru/

2/5 - (2 votes)

16 thoughts on “5100 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 2024

 • Üniversite okumak gercekten ekonomik acidan cok zor belirli bir gelirim yok ekonomik destek istoyorum cok fazla kardesim oldugu icin ailem yeterli destegi yapamiyor simdiden tesekur ederim☺️

  Yanıtla
 • Nevin Turan

  İki oğlum öğrenci biri lise biri ortaokul çocuklarım için destek istiyorum

  Yanıtla
 • Hatice

  Bende bu yardımdan yararlanmak istiyorum 5 tane çocugum var ikisi okula gidiyor depremzedeyiz hayat şartları çok zor

  Yanıtla
 • Anonim

  Benimde 3 çocuğum var evim kiralık

  Yanıtla
 • Emrah katlav

  Gecim sıkıntısı yasiyoruz arti kiradayim kiralar çok yüksek vermekte zorlaniyorumiki öğrencim var Allah rizasin bana yardim edin çok zor günler geçiyoruz burtan hayır sevenlere sesleniyorum Allah rızası için bana yardim edin hem maddi hem maneviya ihtiyacım var askeri ücret yetmiyor ne olacak halimiz bana yardim edin emrah katlav

  Yanıtla
 • Bahar gurpınar

  Ev hanimiyim muhtac durumdayim 2 cocugum var maddi durumum yok ne olur yardim edin

  Yanıtla
 • Arzu

  Bizede yardım kiradayiz gecinemiyoruz cocuklarim ufak yardım parası istiyoruz

  Yanıtla
 • Kadri

  Yardım istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 • Filiz Yüca

  Evim kira zor geciniyorum yardım istiyorum boşandım oğlum var temizlik işlerine gidiyorum günlük olarak alıyorum

  Yanıtla
 • Nimet

  İki çocuk annesiyim yardımdan yararlanmak istiyorum

  Yanıtla
  • Beytullah Kaya

   İşallah alırsınız işe ihtiyacınız varsa elaman arıyoruz

   Yanıtla
 • Mustafa

  Öğrenci sayısı 4 kişi daha para

  Yanıtla
  • Bu destek ile biz fakirlere yardımda bulundugunuz için teşekkürler

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir