14 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 31 Aralık 2023

Aile ve Gençlik Bankası Başvuru Formu 2024

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aile ve Gençlik Bankası kurulacağını açıkladı. Aile ve Gençlik Bankası nedir, ne zaman kurulacak, ne iş yapar 2024, ak parti seçim beyannamesi pdf indir, faizsiz 150 bin tl evlilik kredisi nasıl alınır, ev hanımlarına evlilik başvurusu şartları, başvuru formu detaylarına Ege Etkinlik.com da ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni seçim öncesi müjdelerini açıkladı. Seçimi kazanması halinde Aile ve Gençlik Bankası kurulacağını açıkladı.

Ak Parti 500 sayfalık seçim beyannamesi açıklandı. Önemli başlıkların yer aldığı beyannamede en çok dikkat çeken seçim vaadi ise Aile Koruma Kalkanı Programı kapsamında kurulacak Aile ve Gençlik Bankası oldu. Aile ve Gençlik Bankası, Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz gelirlerinin belirli bir yüzdesi ile kurulacak. Sosyal yardım amaçlı kurulacak bankada toplanan paralar yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi, ev hanımlarına emeklilik ve her aile de bir çalışan olması için kullanılacak.

Ev Hanımlarına Emeklilik Şartları

Ailelerin evdeki yükünü çeken, aileyi ayakta tutmak için büyük fedakarlık gösteren ev hanımları artık emekli olabilecek. Ev hanımlarının göstermiş olduğu bu fedakarlıkların karşılığı olacak. İsteğe bağlı ödeyecekleri primlerin üçte birini devlet karşılayacak. Çocuk sayısına göre ise emeklilik yaşı esnetilecek. Bu sayede annelerde emeklerinin karşılığını alacak.

Ev hanımlarına emeklilik programı Aile ve Gençlik Bankası tarafından karşılanacak.

Evleneceklere Evlilik Kredisi Şartları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni evlenen çiftlere evlilik kredisi vereceklerini açıkladı. Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere Aile ve Gençlik Bankası üzerinden 150 bin lira faizsiz kredi verilecek. Çekilen kredinin iki yılı devlet tarafından karşılanacak ve geri ödemesiz olacak. Kalan kredi tutarı 48 aya kadar taksitlerle ödenecek. Yeni evli çiftlerin aylık taksidi 3.125 TL olacak.

Aile ve Gençlik Bankası Başvuru Nasıl Yapılır

Aile ve Gençlik Bankası üzerinden verilecek ev hanımlarına emeklilik desteği ve evlilik kredisi desteğine başvurular seçimden sonra alınacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi tekrar kazanması halinde bu teşvikler devreye girecek ve e-devlet üzerinden başvurular başlayacak.

Daha detaylı bilgi için Ak Parti Seçim Beyannamesine buradan göz atabilirsiniz.

Başvurulardan haberdar olmak için Whatsapp, Telegram ve Sosyal Medya Hesaplarımıza katılın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir