24 Temmuz 2024
Son Guncelleme Tarihi: 6 Ocak 2024

Avustralya İşçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılır 2024

Avustralya vasıflı işçi alımı yapacağını açıkladı. Avustralya iş başvurusu nasıl yapılır, Avustralya asgari ücret ne kadar 2024, 110 bin işçi alımı başvuru şartları, başvuru formu, Avustralya iş ilanları için detaylar burada.

Avustralya hükümeti işçi ihtiyacını karşılamak için 110 bin kişi istihdam etmeye hazırlanıyor. Avustralya işçi alımına başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuruların nasıl yapıldığını merak etmeye başladı.

Avustralya korona virüs önlemleri nedeniyle komşu kapılarının tamamını kapatmıştı. Bu nedenle ülkeye göçmen girişi olmayınca bütün sektörlerde işçi açığı ortaya çıkmaya başladı. Yetkililer toplamda 420 bin işçi açığı olduğunu belirtirken, ilk etapta 110 bin vasıflı işçinin istihdam işçinin alınacağını belirtti.

Vasıflı işçiler asgari ücret 3000 dolar almaktadır.

En çok işçi açığı bulunan sektörler şu şekildedir;

Madencilik sektörü, finans ve sigorta hizmetleri sektörleri başta olmak üzere bir çok sektörde işgücü sıkıntısı yaşanıyor.

Avustralya İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Avustralya işçi alımı için başvuru yapmak isteyen kişiler, aşağıdaki iş arama siteleri üzerinden vasıflı oldukları iş için arama yapabilir ve uygun ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Ardından aldığınız davet mektubu ile gerekli belgeleri hazırladıktan sonra çalışma izni alabilirsiniz.

Türk vatandaşları için açılmış facebook sayfaları da bulunmaktadır. O sayfalara yazarak detaylı bilgi alabilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz.

Avustralya Kariyer Siteleri

  • Jora,
  • Jora Local,
  • Gumtree Jobs,
  • Airtasker,
  • Seek,
  • Indeed

Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Kanalına katılmak için tıklayın.

Youtube Kanalımıza katılmak için tıklayın.

One thought on “Avustralya İşçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılır 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir