15 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2024

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kurban Destek Çeki Nasıl Alınır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım projeleri kapsamında emeklilere Kurban Bayramı öncesinde büyük bir müjde verdi. Mustafa Bozbey Yardım başvurusu nasıl yapılır, 2024 BURFAŞ Emekliye Kurban destek çeki yardımı, bayram desteği detaylarına sitemizden ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Bozbey’in öncülüğünde emekliye destek çeki müjdesi geldi. Öncelikli olarak ihtiyaç sahibi emeklilere verilecek Kurban Destek Çekine başvurular başladı. İşte, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin emeklilere yönelik sunduğu Kurban Bayramı destek çeki hakkında merak edilenler!

Emekliye Kurban Destek Çeki, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Ramazan Bayramından sonra Kurban Bayramında da verilecek emeklilere yönelik bir sosyal yardım projesidir. Emeklilere sunulan destek çeki bayram alışverişlerinde kullanılmak üzere vatandaşlara sunulmuştur. Emekliler anlaşmalı market ve mağazalardan istedikleri gibi alışveriş yapma imkanına sahip olacaklar.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Emekliye Kurban Bayram Destek Çeki’ ne Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup emekli aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı alan 18 yaş ve üstü kişilerin başvuru yapması gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kurban Destek Çeki Ne Kadar?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kurban bayramı öncesi verilecek destek çekinin miktarını da belirledi. Sadece emeklilerin faydalanacağı destek çekinin 2000 TL değerinde olacağı açıklandı. Bu çeklerin, temel gıda ve ihtiyaç maddelerinin temininde emeklilere büyük bir kolaylık sağlaması amaçlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Kurban Bayramı Harçlığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Kurban Destek Çeki Nasıl Alınır?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in sosyal yardım vizyonu sayesinde ihtiyaç sahibi aileleri ön planda tutarak her zaman yanında olmayı amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda özellikle emeklilere yönelik verilecek Kurban Destek Çeki başvuruları 26 Mayıs 2024 tarihine kadar yapılacak. Başvuru internet üzerinden veya dilekçe ile yapılabilecek.

Bursa Emekliye Destek Çeki başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar internet üzerinden https://bbbsosyalyardimlar.bursa.bel.tr/ tıklayarak veya Sosyal Hizmet Daire Başkanlığına bir dilekçe vasıtasıyla başvuru yapabilirsiniz.

Sosyal Destek Çeki Ne Zaman Verilecek?

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından emeklilere yönelik başlatılan sosyal yardım projesi kapsamında verilecek Kurban Destek çekleri Kurban bayramı öncesi dağıtılmaya başlanacak. Başvurusu kabul edilen emeklilere SMS olarak bildirim yapılacaktır.

Nerelerde Kullanılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtımı yapılan sosyal destek çekleri BURFAŞ tarafından anlaşılan market ve mağazalarda kullanılabilecek. Anlaşmalı yerleri görmek için https://www.sosyalyardim.burfas.com.tr/members.html linkine tıklayabilirsiniz.

Başvurulardan haberdar olmak için INSTAGRAM hesabımızı takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir