21 Şubat 2024
Son Guncelleme Tarihi: 13 Ekim 2023

Emekli Promosyon İptali Nasıl Yapılır? 2024

Emekli Promosyon iptal etme nasıl yapılır?, Banka Emekli maaşı taşıma 2024, Ziraat, Garanti, Denizbank, Yapı Kredi, Vakıfbank, İş Bankası, TEB, Akbank, PTT promosyon iptali dilekçesi başvuru, devretme, 3 yıl dolmadan emekli maaşı taşıma En Yüksek Promosyon veren bankalar başvuru, emekli promosyon sorgulama için detaylar burada.

Emekli maaşını başka bankaya taşıyarak promosyon almak isteyen emekli vatandaşlar, maaş taşıma ve promosyon iptalinin nasıl olduğunu merak ediyor.

Her sene başında bankalar promosyon yarışını giriyor ve emeklilerin maaşlarını kendi bankalarına taşımaları için vatandaşlara bir kereye mahsus belirli tutarlarda ödemeler yapıyor. Bu promosyonlardan yararlanmak isteyen emekli vatandaşlar, bağlı bulundukları bankadan promosyon iptalini yaparak yeni bankaya geçmek istiyor.

Emekli Promosyon İptali Nasıl Yapılır?

Emekli maaşlarını aldıkları bankadan başka bankaya geçerek promosyon almak isteyen vatandaşlar, geçmek istedikleri bankaya giderek başvuru yapabilir, bir form doldurduktan sonra geçiş işlemleri otomatik yapılır.

Eğer, mevcut bankanızdaki promosyon süresi olan 3 senelik süreniz dolmadı ise ve iptal etmek istiyorsanız, kalan süre boyunca sizden promosyon bedeli keseliyor. Mesela 1.800 TL promosyon aldınız ve promosyon sürenizin dolmasına henüz 12 ay varsa, aldığınız promosyon bedeli 36 aya bölündükten sonra, kalan sürenizin çarpımı kadar sizden kesinti yapılıyor.

1.800/36*12 = 600 TL ‘lik bir kesinti gerçekleşecek.

Emekli Promosyon Sorgulama

Emekli promosyon sürenizin ne zaman bittiğini öğrenmek için ilgili bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. Bankanız kaldığınız süre boyunca emekli promosyonunuzu hesaplayacak ve size kesinti yapacak miktarı söyleyecektir. Farklı bir bankaya geçtiğinizde aldığınız promosyondan kesintiyi ödeyebilirsiniz.


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu

https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı

https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir