23 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 3 Ocak 2024

Hastalık ve Kaza Sebebiyle Çalışmayana Maaş Verilecek! e-Devlet Başvuru Formu 2024

Hastalık veya kaza sebebiyle çalışamayan kişilere maaş verileceği açıklandı. Sürekli iş göremezlik ödeneği nasıl alınır, başvuru şartları ve başvuru formu 2024, Ege Etkinlik çalışmayan kişilere maaş ne kadar, e-devlet başvurusu için detayları sitemizde bulabilirsiniz.


Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hastalık veya kaza sebebiyle çalışamayan kişilere maaş bağlanacak.

Devlet sosyal yardımlar kapsamında her ailenin yanında olmaya devam ediyor. Çalıştığı iş yerinde geçirmiş olduğu hastalık veya kaza sebebiyle çalışamaz durumda olan kişilere aylığının %70’i veya %100’ü kadar maaş bağlanıyor. Sürekli İş Göremezlik Ödeneği Başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar için e-devlet başvuru formu açıldı.

Hastalık ve Kaza Sebebiyle Çalışmayan Maaşı Şartları

Hastalık ve Kaza sebebiyle çalışamaz maaşı almak isteyen vatandaşlar, çalıştığı yerde sigortalı olarak çalışıyor veya kendi işinde BAĞ-KUR’unu ödüyor olması gerekiyor. Maaş bağlanabilmesi için işçinin çalıştığı yerde iş kazası veya meslek hastalığına yakalanmış olmalıdır. İşçi çalışma yetisinin %10 – 100 arasında kaybetmesi halinde Sürekli veya Kısmi İş Göremezlik maaşını almaya hak kazanmış olur.

Çalışmayan Maaşı Nasıl Alınır?

İşte geçirdiği kaza veya meslek hastalığı sebebiyle çalışamayan kişiler için e-Devlet üzerinden başvuru formu açıldı. Şu anda çalışmayan işçiler Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açılan “Gelir, Aylık, Ödenek Talep Belgesinin Verilmesi” adı altında başvurusunu yapabilecek.

Hastalık ve Kaza Sebebiyle Çalışmayan Maaşı E-devlet Başvuru Formu

Çalışamayan işçiler için maaş bağlanabilmesi için e-devlet üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. İş göremezlik raporunu sisteme yükleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayın.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tahsis-talep-taahhut-beyan?yeni=Basvuru

Başvurulardan haberdar olmak için Whatsapp, Telegram ve Sosyal Medya Hesaplarımıza katılın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir