28 Kasım 2023
Son Guncelleme Tarihi: 4 Ağustos 2023

İŞKUR TYP Alımı İş İlanları Başvuru Formu 2023

İşkur Typ alımları ne zaman başlayacak?, 2023 – 2024 typ başvuruları, MEB okullara temizlik başvurusu, TYP başvurusu nasıl yapılır?, başvuru şartları, başvuru formu, ALO 170, İstanbul, Ankara, İzmir TYP noter kura sonuçları için başvuru detayları burada.

İşkur TYP alımı başvuruları başladı. TYP başvurusu yapmak isteyen adaylar, başvurunun nasıl yapıldığını merak ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İşkur üzerinden alınan Toplum Yararına Programlar TYP alımları ile adaylar devlet okullarında ve çeşitli kamu kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışabiliyor. Adaylar temizlik personeli ve güvenlik görevlisi olarak iş başı yapıyor. Başvuru yapan adaylar arasında yapılan kura ile iş başı yapacak kişiler belirleniyor.

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar 81 ili de kapsıyor. Dönem dönem açıklanan kadrolar ile çalışma imkanı bulabilirsiniz.

TYP İŞKUR İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşkur tarafından yayınlanan TYP iş ilanlarına başvuruları aşağıdaki linke tıklayarak yapabilir veya ALO 170 numaralı hattı arayarak telefon üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Afet Deprem bölgesiyle ilgili TYP alımları da yapılıyor.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

İşkur’a giriş yaptıktan sonra yukarıdaki link üzerinden “Başvuru yapılacak il” bölümüne hangi şehirde yaşıyorsanız seçin. Ardından ARA tuşuna basarak sorgulama yapın. Aşağıda iş ilanlarını görebilirsiniz.

Sorgulama esnasında herhangi bir ilan ile karşılaşmadıysanız, aralıklarla sorgulama yapmaya devam edin. İşkur açık pozisyon olduğunda yayınlamaktadır. Tüm ilanları görmek için il bölümünden “bilinmiyor” seçerek görebilirsiniz.

TYP İşkur Alımı Başvuru Kura Sonuçları 2023

TYP iş ilanlarına başvuru yaptıktan sonra kura sonuçlarını hangi il de yaşıyorsanız o ilin Milli Eğitim Müdürlüğü websitesine girerek duyurular bölümünden öğrenebilirsiniz.

Başvurulardan haberdar olmak için Sosyal Medya hesaplarımızdan bizi takip edin.

5/5 - (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir