19 Temmuz 2024
Son Guncelleme Tarihi: 9 Ocak 2023

Yeni Evim Kampanyası Başvuru Nasıl Yapılır? 2023

Devlet ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara yeni konut projesini açıkladı. Yeni Evim Kampanyası başvuru şartları, başvuru formu 2023, 0.69 faizli ev kredisi nereden yapılır detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara yeni evim kampanyasını duyurdu. Vatandaşlar çok uygun faiz ve ödeme koşulları ile konut sahibi olabilecek.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından açıklanan yeni evim projesi ile başvuru şartlarına uyan herkes ev sahibi olabilecek. Alacağı konutu bulan vatandaşlara devlet bankalarından 0,69 faiz oranı ve 180 aya kadar ödeme kolaylığı sağlanacak.

81 ilde yaşayan vatandaşlar bu kampanyadan faydalanabilecek. Alacağı evin fiyatından %10 peşinat olarak ödeme yapılacak. Diğer kısmı uygun ödeme koşulları ile kredi kapsamında ödenecek. Vatandaşlar aile gelirinin sadece en fazla %40’ı kadar taksitlendirme yapması kabul edilecek.

Devlet kredi alan kişiye 3 yıl boyunca destek verecek. Başvurular 16 Ocak 2022 Pazartesi itibariyle başlıyor.

Yeni Evim Kampanyası Başvuru Şartları

Yeni Evim Kampanyasına başvuru yapmak isteyen kişiler aşağıdaki şartlara uyması gerekmektedir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 18 yaşından büyük herkesin kampanyadan yararlanma hakkı bulunuyor.
  • Başvuru yapacak kişinin SGK çalışanı olması gerekmekte.
  • Ailedeki anne babadan bir tanesinin üstüne ev varsa, diğeri başvuru yapamıyor. Sadece 18 yaşından büyük sigortalı ve daha önce hiç ev sahibi olmamış çocukları bu kampanyadan faydalanabiliyor.
  • Yeni Evim Kampanyasından faydalanmak için başvuru yapacağınız İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Muğla’da en az 1 yıl süreyle oturuyor olmanız gerekiyor. Diğer iller için bu şart geçerli değildir. Tüm illerde geçerli 1 yıl içerisinde herhangi bir gayrimenkul satışı yapmamış olmanız gerekiyor.
  • Kırsal kesimde evi bulunan kişiler yeni evim kampanyasından faydalanabilecek.

Yeni Evim Kampanyası Başvuru Nasıl Yapılır?

Devlet tarafından açıklanan Yeni Evim Kampanyasına başvuru yapacak vatandaşlar, 16 Ocak 2023 tarihi itibariyle devlet bankaları ve katılım bankalarına giderek başvuru yapabilecek. Bankalar başvuru yapan kişinin kriterlerine uygun faiz ve kredi miktarını belirleyerek krediyi tahsis edecek.

En çok bilinen Devlet Bankaları ise şunlardır; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank

Yeni Başvuruları kaçırmamak için Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin.

Telegram: https://t.me/egeetkinlik

Youtubehttps://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Tiktokhttps://www.tiktok.com/@bakicelik92

Instagramhttps://www.instagram.com/basvuruprofesoru/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir