5 Aralık 2023
Son Guncelleme Tarihi: 21 Ekim 2023

YKS Ücret Yardımı Yapan Belediyeler Başvuru 2024

YKS ücret yardımı başvurusu nasıl yapılır, 2024 Ankara, İzmir, Muğla, İstanbul, Bursa, Samsun Büyükşehir Belediyesi yks para desteği nasıl alınır, YKS ücretini yatıran belediyeler, TYT-AYT sınav ücreti için başvuru detayları burada.

ÖSYM tarafından yapılacak Yükseköğretim Kurumlar Sınavına girecek öğrenciler YKS sınav ücreti yardımı yapan belediyeleri araştırıyor.

YKS ( TYT-AYT) sınavları için başvurular ve sınav tarihi ÖSYM tarafından açıklanacak 2024 sınav takvimi sonrası belli olacak. Sınavın son başvuru tarihine kadar yapılacak başvurular sonrası belediyeler lise son sınıf ve mezun öğrencilerin YKS sınav ücretini karşılıyor.

Geçen sene 115 TL olan YKS sınav ücreti 2024 yılı için henüz belirlenmedi. TYT, AYT ve YDT sınavlarının tümüne girecek adaylar ise 3 katı ücret ödeyecek. 11 ilde meydana gelen deprem dolayısıyla bu il ve ilçelerde oturan veya başka yere taşınmak zorunda kalan öğrencilerden başvuru ücreti alınmamıştı. Bu sene de alınıp alınmayacağı başvuru tarihleri yaklaşınca netlik kazanacak.

Ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlar için de bir çok belediye YKS başvuru ücreti yardımından sizleri faydalandırıyor. Başvurular genellikle online olarak yapılıyor ve herkes başvurabiliyor.

Başvuru esnasında sizden Sınav Başvuru Belgesi, Kimlik Bilgileri ve Öğrenci Belgesi istenebilir.

YKS Yardımı Yapan Belediyeler Başvuru 2024

2024 yılında yapılacak YKS sınavı için ücret yardımı yapacak belediyeler burada yayınlanacaktır.

İstanbul Sancaktepe Belediyesi YKS Yardım Başvurusu

İstanbul Sancaktepe Belediyesi YKS sınavına girecek öğrencilerin başvuru ücretlerini karşılayacak. Sancaktepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne gerekli evraklar  ile
giderek başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul Bahçelievler Belediyesi YKS Yardımı Başvurusu

İstanbul Bahçelievler Belediyesi YKS sınavına girecek öğrencilerin başvuru ücretlerini karşılayacak. Başvuru adresine ulaşmak için buraya tıklayın.

İstanbul Kağıthane Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Kağıthane Belediyesi tarafından karşılanacak YKS ücreti yardımı başvurusu online olarak yapılacak. Başvuru yapmak için 444 23 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İstanbul Bağcılar Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Bağcılar Belediyesi tarafından yapılacak YKS ücret yardımı başvuruları online olarak yapılacak Başvuru yapmak için tıklayın.

İstanbul Bayrampaşa Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Bayrampaşa Belediyesi tarafından verilecek YKS ücret yardımı başvurularınızı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne giderek yapabilirsiniz.

İstanbul Silivri Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Silivri Belediyesi tarafından yapılacak YKS ücret yardımı için başvurular BizdenSize Sosyal Market ve 444 20 47 – Dahili 1421 / 1422/ 1423 numaralı telefon üzerinden yapılıyor.

İstanbul Şile Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Şile Belediyesi tarafından verilecek YKS ücret yardımı başvuruları online olarak alınacak. Başvuru yapmak için tıklayın.

Ankara Büyükşehir Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

ABB tarafından verilecek YKS ücret yardımı için başvuru yapmak isteyen adaylar, online başvuru yapabilecek. Başvuru yapmak için tıklayın.

Ankara Kahramankazan Belediyesi YKS Ücreti Yardımı Başvuru

Ankara Kahramankazan Belediyesi’nin yapacağı YKS yardımından faydalanmak isteyenler, 444 39 02 numaralı telefonu arayarak başvuru yapabilir.

İzmir Menemen Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

İzmir Menemen Belediyesi tarafından verilecek YKS ücret yardımı için başvurularınızı belediyeye giderek yapabilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Denizli Büyükşehir Belediyesi 25 yaş altı YKS sınavına girecek öğrencilerin YKS ücretlerini karşılayacak. Başvuru yapmak için https://apps.denizli.bel.tr/yksdestekbasvuru/ adresine tıklayarak yapabilirsiniz.

Bursa Kestel Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Kestel Belediyesi tarafından verilecek YKS ücret yardımı için başvurular online olarak yapılacak. Başvuru yapmak için tıklayın.

Bursa İzmit Belediyesi YKS Yardımı Başvurusu

Bursa İzmit Belediyesi YKS sınavına girecek öğrencilerin başvuru ücretini karşılayacağını açıkladı. Başvuru için Belsa Plaza da bulunan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünü ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Muğla BB tarafından yapılacak YKS ücret yardımına başvuru yapmak isteyen adaylar, 444 48 01 numaralı telefonu aramaları yeterli olacaktır.

Kırklareli Lüleburgaz Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Lüleburgaz Belediyesi tarafından yapılacak YKS ücret yardımı başvurusu için Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne giderek bizzat başvuru da bulunulması gerekiyor.

Samsun Canik Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Canik Belediyesi tarafından verilecek YKS ücret desteği başvuruları Sosyal Yardım Hizmetleri Birimine gidilerek yapılacaktır.

Samsun Çarşamba Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Çarşamba Belediyesi tarafından verilecek YKS ücret desteğine başvurular Sosyal Hizmetler Birimine gidilerek yapılması gerekiyor.

Aydın Koçarlı Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Koçarlı Belediyesi tarafından verilecek YKS ücret yardımından faydalanmak isteyen adaylar belediyeye giderek bizzat başvuru yapması gerekmektedir.

Kocaeli İzmit Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

İzmit Belediyesi tarafından verilecek YKS ücreti yardımı için başvuruyu Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne giderek yapabilirsiniz.

Kocaeli Darıca Belediyesi YKS Desteği Başvuru

Kocaeli Darıca Belediyesi 2.500 öğrencinin YKS sınav ücretini karşılayacak. Başvuru yapmak için https://bkm.darica.bel.tr/basvuru/ linkine tıklayabilirsiniz.

Balıkesir Burhaniye Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Burhaniye Belediyesi tarafından karşılanacak YKS ücreti için başvurularınızı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne yapabilirsiniz.

Tekirdağ Çorlu Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Çorlu Belediyesi tarafından verilecek YKS ücreti yardımı başvuruları Çorlu Belediyesi Atatürk Kent Enstitüsü’nde bulunan Sosyal Yardım Başvuru Merkezi’ne yapılacak.

Nevşehir Ürgüp Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Nevşehir Ürgüp ilçesinde yaşayan lise son sınıf öğrencileri belediye binasına giderek başvuru yapabilir.

Nevşehir Derinkuyu Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Nevşehir Derinkuyu Belediyesi tarafından verilecek YKS yardımına başvuru yapmak için 0 384 381 30 03 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Van Edremit Belediyesi YKS Yardımı Başvuru

Van Edremit Belediyesi tarafından verilecek YKS ücreti yardımı başvuruları online olarak yapılacak. Başvuru yapmak için tıklayın.

Aksaray Valiliği YKS Ücreti Yardımı Başvuru

Aksaray Valiliği lise son sınıfa giden öğrencilerin YKS sınav ücretlerini karşılayacağını açıkladı. Okulunuz ile görüşerek yardımdan faydalanabilirsiniz.

Konya Karatay Belediyesi YKS Ücreti Yardımı Başvuru

Konya Karatay Belediyesi öğrencilerin YKS başvuru ücretini karşılayacak. Başvurunuzu “Yanıbaşımda Karatay” uygulamasını telefonunuza indirerek yapabilirsiniz.

Başvurulardan haberdar olmak için Sosyal Medya hesaplarımızdan bizi takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir