24 Temmuz 2024
Son Guncelleme Tarihi: 7 Kasım 2023

İzmir Bostanlı Pazarı Hamsi Festivali 2023

İzmir Karşıyaka Hamsi Festivali 2023 tarihi belli oldu. İzmir Hamsi Şöleni ne zaman, nerede, saat kaçta?, Bostanlı Pazar Yeri Etkinlikleri, Yol Tarifi, ücretsiz ekmek arası balık dağıtımı detayları öğrenebilirsiniz.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde düzenlenen Hamsi Festivali, 15 – 18 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Karadeniz Dernekleri Konfederasyonu KADEKON tarafından bu sene 14.kez organize edilen etkinlik, Karşıyaka Karadeniz Şenliği ve Hamsi Şöleni olarak sizlerle buluşacak. Festival kapsamında Karadeniz bölgesine ait yöresel ürünler en taze şekilde İzmirliler için satışa sunulacak. Festival boyunca halk oyunları gösterileri, konserleri ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Festivale katılan vatandaşlara ücretsiz balık ekmek ikramı yapılacak. Karadeniz’in horonu, kemençesiyle birlikte tüm güzellikleri bu festivalde olacak. Kaçırmayın.

Hamsi Festivali Balık Ekmek İkramı Ne Zaman?

İzmir Karşıyaka Bostanlı Pazar yerinde gerçekleşecek Hamsi Festivali kapsamında 1 ton balık festival ziyaretçisiyle buluşacak. Ücretsiz olarak dağıtılacak balık ekmek için vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Festivale gidecek olan vatandaşlar balık ekmeğin dağıtılacağı güne göre plan yaptığı için ne zaman yapıldığını merak ediyor.

Karşıyaka Hamsi Festivali kapsamında dağıtılacak balık ekmek ikramı 17 Aralık 2023 tarihinde yapılacak. Dağıtım saat 13.00’te protokol konuşmaları sonrasında gerçekleşecek.

Bostanlı Pazar Yeri Nerede?

İzmir’in en çok merak edilen pazarlarından olan Bostanlı Pazarı, Karşıyaka ilçesinde bulunmaktadır. Bostanlı iskeleyi geçtikten sonra sağ taraftadır. BOSPA olarak bilinen pazar yerinin İzmir’in kapalı pazar yerlerindendir. Sene boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenmekte ve ülkenin çeşitli yerlerinden gelen satıcılar yöresel ürünlerini İzmirlilerle buluşturmaktadır.

Adres: Atakent, Hasan Ali Yücel Blv., 35590 Karşıyaka/İzmir

İzmir etkinliklerini kaçırmamak için Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin.

Whatsapphttps://chat.whatsapp.com/JCcI47E7l58LmZWXO7khRY

Telegramhttps://t.me/egeetkinlikcom

Ege Etkinlik Instagramhttps://www.instagram.com/egeetkinlikcom/

İzmir Etkinlik Instagramhttps://www.instagram.com/izmiretkinlikajansi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir