19 Temmuz 2024
Son Guncelleme Tarihi: 8 Mart 2024

İzmir Süt Kuzusu Başvuru Formu 2024

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu başvurusu nasıl yapılır 2024, Süt Kuzusu Projesi telefon numarası iletişim, Süt dağıtımı yardımı başvuru dilekçesi, sütüm nerede takip, başvuru şartları, başvuru formu detayları burada.

İzmir Büyükşehir Belediyesi süt kuzusu projesi kapsamında çocuklara dağıttığı sütlere kaldığı yerden devam ediyor.

2012 yılında hayata geçirdiği Süt Kuzusu projesi ile çocukların gelişimine katkı sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi imzalanan yeni sözleşme ile dağıtımlarına başladı. Büyükşehir bu proje ile çocuklara süt yardımı yaparken, süt üreticilerine de yıllardır katkı sağlamış oluyor.

Hayata geçirilen en önemli sosyal sorumluluk projesi olan Süt Kuzusu ile ayda 8 litre süt çocuklarla buluşuyor. Her ay kayıtlı ailelerin adreslerine sütler teslim ediliyor.

Süt dağıtımı yapılan ilçeler şunlardır;

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçeye süt dağıtımı yapılıyor.

Süt Kuzusu Başvuru Şartları

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Süt Kuzusu projesine başvuru yapmak isteyen ailelerin 1-5 yaş aralığında çocuklarının olması başvuru için yeterlidir. 5 yaşına kadar tüm çocuklara süt yardımı yapılmaktadır.

Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır

Süt Kuzusu projesine başvuru yaparak süt dağıtımından faydalanmak isteyen anne ve babalar daha önce Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne giderek başvuru yapabiliyordu. Süt Kuzusu başvuruları artık internet üzerinden alınacak. Başvuru formuna https://bizvariz.izmir.bel.tr/sutKuzusu adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başvuru sonrası evrak teslimi için şubeye gitmeniz gerekebilir.

Anne, baba ve projeden faydalanacak çocuğa ait kimlik fotokopileri ve başvuru dilekçesini yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Başvuru dilekçenizi mahalle muhtarlığına giderek alabilirsiniz.

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Adresi

1. Laleli Mahallesi Menderes Caddesi No:418 Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi Buca – İzmir
2. Milli Kütüphane Cad. No:41/A Z47 (Katlı otopark altı) Konak/İZMİR
Telefon: 444 40 35

Sütüm Nerede, Takip Etme

Geçmiş döneme ait aldığınız sütleri görmek için buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Açılan ekrana çocuğunuzun T.C. Kimlik numarasını girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Süt Kuzusu neden gelmiyor?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sütün işlenmesi ve paketleme için her yıl ihale yoluyla bir firma ile anlaşıyor. Yeni sözleşmelerin imzalanması ve anlaşmaların sağlanması için zaman gerekiyor. Bu yüzden her yıl başında süt dağıtımında aksamalar yaşanmaktadır.

Bu sene artan süt maliyetleri sebebiyle bu süreç bir hayli uzadı ama sonunda bir anlaşma yapıldı. Yakında tüm İzmir’e süt dağıtımı devam edecek.

Ücretsiz süt dağıtımı yapan diğer belediyeleri görmek için buraya tıklayın.


Başvurulardan haberdar olmak için INSTAGRAM hesabımızı takip edin.

3 thoughts on “İzmir Süt Kuzusu Başvuru Formu 2024

 • Songül bayındır

  Beş çocuk var evim kira süt alamıyorum süte ihtiyacım var

  Yanıtla
 • Meryem

  Merhabalar benimde 1 yaşında kızım var sürekli süt alamıyorum lütfen yardımıcı olun

  Yanıtla
 • Benim 4 tane çocuğum var bir tanesi 1 yaş 4 aylık bir tanesi de bir aylık süte çok ihtiyacım var

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir