15 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 31 Aralık 2023

Bursa Büyükşehir Belediyesi İzcilik Kampı Başvuru Kayıt Formu 2024

Bursa Büyükşehir Belediyesi izcilik kampı başvuruları başladı. Bursa Kestel Alaçam İzcilik kampı online başvuru 2024, ücretsiz kamplar, izci kampı kayıt formu, kamp dönemleri için ayrıntıları Ege Etkinlik.com dan öğrenin.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen İzci Kampına başvuru süreci başladı.

Bursa’da ücretsiz olarak gerçekleşecek İzcilik Kampı 2 dönemi kız ve 3 dönemi erkek olmak üzere 5 dönemden oluşuyor. 17 Temmuz – 3 Eylül 2023 tarihleri arasında kampları her dönem için 90 izci katılacak. İzciler izci liderleri eşliğinde 7’şer gün olacak şekilde kampta çeşitli faaliyetler gerçekleştirecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi İzcilik Kampı Başvuru Şartları

  • Bursa Büyükşehir Belediyesi Kestel Alaçam İzcilik Kampına sadece 11-17 yaş aralığındaki kişiler başvuru yapabilecek.
  • Kestel kampına erkek ve kız öğrenciler ayrı dönemlerde kampa alınacak.
  • Başvuru yapacak kişilerin Bursa sınırlarında ikameti bulunması ve Online başvuru yapıldıktan sonra gerekli belgelerin teslim edilmesi gerekiyor.
  • Kamp alanına kesinlikle veli alınmayacaktır.
  • Kampa gelirken gerekli malzemelerin getirilmesi gerekmektedir.

Bursa Kestel Alaçam İzcilik Kampında Gerçekleşecek Faaliyetler

İzcilik Kampı süresince ata binme, oryantring, okçuluk, atıcılık, bahçe tarımı, ilk yardım, ebru, teknik iz işaretleri, izcilik terminolojisi, AFAD eğitimi, telsiz istasyonu, ritim, ateş ve ocak çeşitleri, düğüm çeşitleri, tesis yapımı, barınak yapımı, beceri atölyesi, itfaiye istasyonu, balta bıçak kullanımı, doğada giyim, kampçılık, tırmanış, yemek pişirme, çadır kurma ve kullanma, badminton, izci oyunları ve şarkıları, yürüyüş, dikiş gibi faaliyetlere yer verilecek.

Bursa İzcilik Kampı Başvuru Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen İzcilik kampına başvuru yapmak isteyen kişiler, https://kamp.bbbgenclikkulubu.com/?bolge=2 adresine tıklayarak kontenjanı dolmamış dönemlere başvurularını yapabilir.

Kampla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir