15 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 27 Kasım 2023

Belediye Mazot Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

Artan fiyatlar nedeniyle belediyeler vatandaşlara ücretsiz mazot ve benzin desteği veriyor. Peki belediye mazot yardımı nasıl alınır, başvuru şartları, başvuru formu 2024, Çiftçiye mazot desteği başvurusu nasıl yapılır detaylar burada.

Benzin, Mazot ve Gaz fiyatlarına her gün gelen zamlar nedeniyle belediyeler yakıt desteği veriyor. Şartları taşıyan vatandaşlar bu desteklerden faydalanabiliyor.

Koronavirüs nedeniyle bir hayli artan araba fiyatlarına birde Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle yakıta da zam gelince halk arabalara binemez hale geldi. Tabi mazot ve benzine gelen zamlar bir çok ürünün de zamlanmasına sebep oldu. Bu zamlar bir yandan da üretici çiftçileri etkiledi. Traktör Tarlalarını sürme, sulama gibi işlerde kullanılan benzin ve mazot nedeniyle çiftçiler de zor durumda ve yardım bekliyor.

Belediyeler de ellerinden geldiğince vatandaşına sahip çıkmaya çalışıyor. Bir çok belediye zor günler geçiren çiftçilere karşılıksız mazot desteği veriyor. Mazot desteği almak isteyen kişilerin belediyeye başvuru yapması yeterli oluyor.

Belediyelerin yanı sıra mazot yardımı yapan Tarım ve Orman Bakanlığını da unutmamak gerek. Tarım ve Orman Bakanlığı her sene belirlediği kriterler dahilinde çiftçilere mazot desteğinde bulunuyor.

Mazot Desteği veren belediyeleri aşağıda bulabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Mazot Desteği Veren Belediyeler, Başvuru Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mazot Desteği Başvurusu

Ankara Akyurt Belediyesi Mazot Desteği Başvurusu

Manisa Saruhanlı Belediyesi Mazot Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mazot Desteği Başvurusu

*İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mazot Yardımı yapacak. Başvuru yapmak için İBB Tarım ve Su Ürünleri Müdürlüğüne başvuru yapılması gerekiyor.

*Ankara Altındağ Belediyesi Mazot Desteği Başvurusuyla ilgili bilgi almak için 444 39 19 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

*Ankara Mamak Belediyesi çiftçilere mazot desteği veriyor. Bilgi almak için 444 0 149 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

*Ankara Kahramankazan Belediyesi çiftçiye mazot desteği başvurusuyla ilgili bilgi almak için 444 39 02 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

*Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 50 litre mazot desteği veriyor. Başvurular belediyeye gidilerek yapılıyor.

Mazot desteği başvurularını buradan takip edebilirsiniz.


Yeni Başvuruları kaçırmamak için Telegram Grubu ve Youtube Kanalımıza Katılın.

Telegram Başvuru Grubu

https://t.me/egeetkinlik

Youtube Kanalı

https://www.youtube.com/channel/UCK_Ani0ACkUKkkkJeCbwfdQ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir