23 Temmuz 2024
Son Guncelleme Tarihi: 15 Aralık 2023

Muhtaç Olmama Nedeni ile Reddedildi Feshedildi Ne Demek? 2024

Aile Destek Programı muhtaç olmama nedeni ile reddedildi feshedildi ne demek, ne yapmam gerekiyor 2024, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım muhtaç olmama durumu nedir ayrıntılar EgeEtkinlik.com da bulabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Aile Destek Programı kapsamında verilen yardımlar son dönemlerde kesilmeye başladı.

Temmuz ayında 1 yıl uzatılan Aile Destek Programı, GSS nedeni ile reddedildi / Feshedildi sebebiyle bir çok kişinin yardımı kesildi. Son zamanlarda ise Muhtaç Olmama Nedeni ile yardımı kesilen bir çok insan bulunmaktadır. Yardım alamayan vatandaşlar bunun sebebini bulmak için araştırma yapmaktadır.

Aile Destek Programı Muhtaç Olmama Nedeni ile Reddedildi Ne demek?

Aile Destek Programı Türkiye’de yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere verilen bir yardım programıdır. Bu programa katılan ailelerin gelir düzeyi belirlenerek bu yardım verilir. Aile Destek yardımını alırken bir anda kesildiyse, gelirinizde bir artma olup olmadığı gözden geçirilmesi gerekir. Eğer evde daha önce bir sigortalı çalışan vardı ve daha sonra iki sigortalı çalışan olduysa bu gelir kriterlerinin üzerine çıkmış olduğunuz anlamını taşır.

Aile Destek Programının muhtaç olmama nedeni ile feshedilme durumunun bir diğer nedeni ise üzerinize aldığınız Ev, Araba veya Arsa gibi taşınmaz mülklerinizi olması olabilir. Yardımı aldığınız süre içerisinde üzerinize kayıtlı bir mülk var ise bu da yardımın kesilmesine sebeptir.

Muhtaç Olmama Nedeni ile Reddedildi / Feshedildi Ne Yapmalıyım?

Aile Destek Programı kapsamında verilen yardımınız Muhtaç Olmama nedeni ile kesildiyse gelirinizde bir artma söz konusu ise bu konuda yapılacak pek bir şey kalmamış demektir. Ama eğer gelirinizde bir artma söz konusu değilse Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek durumu anlatın ve yardımın en kısa zamanda tekrar bağlanmasını isteyin. Vakıfta bulunan memurlar sizin talebiniz üzerine bir evrak imzalatacak ve yardım maaşı bir sonraki ay itibariyle tekrar aktif olacaktır. Vakıflar her ilçenin Kaymakamlık binasında bulunmaktadır.

Başvurulardan haberdar olmak için Whatsapp, Telegram ve Sosyal Medya Hesaplarımıza katılın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir